76

Odp: skórki wokół paznokci

Z paznokciami nie. Nimi zajęła się jakaś jej koleżanka, która niby się na tym zna, coś jej tam wypolerowała, podrównała, użyła oliwki i czymś odżywiła, ale widać, że są pogryzione, zresztą sama się do tego przyznała. A teraz tak sobie myślę... zapytam ją jeszcze raz, bo mnie wsytraszyłaś, kilka razy używała mojej klawiatury i myszki, więc wolę mieć pewność, ze to nie to big_smile

77

Odp: skórki wokół paznokci

Zarazki są wszędzie, natychmiast przetrzyj klawiaturę spirytusem:)

78

Odp: skórki wokół paznokci

Są teraz nawet odżywki do skórek, sama używam:)

79

Odp: skórki wokół paznokci

Czyszczę regularnie myszkę i klawiaturę. Obejrzałam dokładnie jej paznokcie, wszystko w porządku i nawet przestała obgryzać, bo dostała pracę smile
Astor miał fajną odżywkę w kremie do paznokci i skórek. Szybko było widać efekty.

80

Odp: skórki wokół paznokci

Jak smaruję dłonie, zwykłym kremem do rąk to staram się też w skórki wmasować.
Nie są dzięki temu w opłakanym stanie

81

Odp: skórki wokół paznokci

Czasem łamliwe paznokcie nie wyglądają na chore, a jednak takie są. Pójście do dermatologa to przecież nic złego, a leczenie takim Trioxalem to po prostu łykane tabletki.

[img]//static2.medforum.pl/upload/image/em_photo_forum/18c49b5b2825337b08492364acb090e2.jpg[/img]

82

Odp: skórki wokół paznokci

Te są żółte, więc ewidentnie im dolega grzybica. Chyba, że ktoś pali trzymając papierosa stopą.

83

Odp: skórki wokół paznokci

a jeśli ktoś wycinał, czy jest możliwość zaprzestania tego i odsuwania skórek tak, aby nasze dłonie ładnie wyglądały?

84

Odp: skórki wokół paznokci

Pewnie z czasem tak, skoro są osoby, które wygryzały i odrywały i doprowadziły swoje dłonie do porządku, to z wycinaniem powinien być mniejszy problem.

85

Odp: skórki wokół paznokci

To spróbuję, mam nadzieję, że uporam się z tym i moje dłonie będą wreszcie piękne, dzięki za optymistyczną odpowiedź wink

86

Odp: skórki wokół paznokci

Jak Ci idzie? smile
Ja staram się od jakiegoś czasu odsuwać skórki nawet na sucho, opuszkami palców. Niedrastyczna i nawet skuteczna metoda. U moich stóp tak się nie da, tam idzie w ruch wycinacz.

87

Odp: skórki wokół paznokci

Niechcemisie ja tak odsuwam, ale w momencie gdy wcieram krem do rąk

88

Odp: skórki wokół paznokci

Nic się nie zmienia, prawie wszystkie kosmetyki mam od new nails, działają, poprawa znacząca, paznokcie ładne i zdrowe, tak więc ogólnie - wszystko zdecydowanie na plus.

89

Odp: skórki wokół paznokci

Ja już od dawna stosuję odżywki, nie wyobrażam sobie bez nich pielęgnacji paznokci i skórek

90

Odp: skórki wokół paznokci

Diabela, akurat wczoraj tak zrobiłam smile I wydaje mi się, że ta metoda całkiem fajna jest i tak będę teraz robić.

91

Odp: skórki wokół paznokci

Ale odżywki nie stosuje się cały czas - zasady stosowania są w przypadku każdej odżywki diametralnie inne, zwracajcie na te kwestie uwagę.

92

Odp: skórki wokół paznokci

Krok 1
Pielęgnacja dłoni i stóp jest przez nas często zaniedbywania, tymczasem gwiazdy Hollywood wydają majątek, by ręce wyglądały doskonale. Dlaczego? Ponieważ dłonie zdradzają wiek kobiety. Twarz bez zmarszczek nie pomoże, jeśli dłonie będą pomarszczone i stare.

Krok 2
Zacznij od namoczenia paznokci w letniej wodzie. Pozwól, by odmakały 5-10 minut.

Krok 3
Po tym czasie nałóż na suche skórki preparat do usuwania skórek, a kiedy będą już miękkie (2-3 minuty) odsuń je patyczkiem. Zdarza się, że trzeba użyć cążków do usuwania skórek. Powinnaś mieć w swojej kosmetyczce różne akcesoria do paznokci.

Krok 4
Pilnik do paznokcipowinien być szklany lub kamienny. Z jego pomocą nadaj paznokciom wymarzony kształt.

Krok 5
Oliwka wzmacniająca do paznokci to świetny kosmetyk, który zmiękcza skórki, nabłyszcza i odżywia płytkę. Należy wmasować ją w paznokcie i skórki, a pozostałości wytrzeć chusteczką.

Krok 6
Odżywka do paznokcijest absolutnie konieczna. Najlepiej kupić preparat do łamliwych paznokci. Nakładamy go pod lakier.

Krok 7
Dopiero na taka bazę, zabezpieczającą płytkę, można nakładać lakier do paznokci.

Krok 8
Dobrze jest raz w miesiącu zastosować kurację wzmacniającą na paznokcie. Wystarczy rozgrzać oliwę z oliwek lub olej słonecznikowy i moczyć dłonie 15 minut. Bardzo ważne jest, by preparat nie był zbyt gorący.

Krok 9
Takie zabiegi pomogą zyskać piękne paznokcie i zadbane dłonie.

93

Odp: skórki wokół paznokci

Jak sobie radzić z zadartymi skórkami?

1. Wszelkie prace domowe z użyciem wody i detergentów staraj się wykonywać w gumowych rękawiczkach.

2. Zrezygnuj z wycinania skórek, staraj się odsuwać je specjalnym patyczkiem. Znajdziesz go w każdej drogerii.

3. Nie zapominaj o natłuszczającym kremie do rąk i paznokci. Nawet podczas zwykłych prac domowych możesz nałożyć grubszą warstwę pod rękawiczki. Krem w połączeniu z wyższą temperaturą podziała jak ciepły kompres!

4. Od czasu do czasu zafunduj dłoniom i paznokciom kąpiel w ciepłej oliwce. Wystarczy, że potrzymasz je w miseczce z oliwką 5-10 minut.

5. Jesienią i zimą noś rękawiczki, aby nie narażać niepotrzebnie skóry rąk na nagłe zmiany temperatury.

6. Przed snem wmasuj w zadzierające się skórki suchy olejek, przeznaczony do pielęgnacji ciała.

94

Odp: skórki wokół paznokci

Ja polecam olejek rycynowy i drewniane patyczki smile. To najlepszy i najdelikatniejszy sposób jaki znam. W ogóle polecam smarownie paznkoci olejkiem rycynowym, ponieważ wpływa dobrze nie tylko na same paznkocie, ale też wlaśnie na skórki smile. Ewentualnie czasami zamiast rycyny można uzywc oliwy z oliwek smile

95

Odp: skórki wokół paznokci

ZMYSŁOWA OLIWKA DO SKÓREK właśnie od new nails - i tym nie pisałyście, a mnie pomogło. Kosmetyk dostałam w prezencie, nazwa mi nic nie mówiła, a produkt na prawdę świetny. Skórki i paznokcie całkowicie inne, zmiana diametralna.

96

Odp: skórki wokół paznokci

A ja robie tak: po pierwsze przede wszystkim wymoczenie paznokci, oczywiscie nie jakoś długo, ale tak żeby skórki zmiękły, natępnie nakładam krem albo oliwkę i potem delikatnie odsuwam skórki a to co zostaje również delikatnie wycinam, potem kremuję i wkładam rękawiczki pielęgnacjne.

97

Odp: skórki wokół paznokci

mi kosmetyczka zabroniła wycinania skórek, bo później będzie coraz gorzej z nimi. smaruję olejkiem, żeby zmiękczyć i delikatnie odgarniam. tak mnie nauczyła i wygląda też dobrze. wcale często nie muszę tego robić:)

98

Odp: skórki wokół paznokci

Odżywka new nails + oliwka tej samej firmy. Tylko musicie dać sobie trochę czasu, powinno się udać zmienić - akurat przywracanie skórkom normalności wcale nie musi trwać wieki.

99

Odp: skórki wokół paznokci

Ja sobie załatwiłam skórki sad postanowiłam zacząć wycinać i już kilka miesięcy żałuję. Nie wycinam teraz, ale nadal nie mogę się uporać z nimi.

100

Odp: skórki wokół paznokci

Wycinać nie wolno! Odrastają grubsze i można też łatwo się pokaleczyć, później robią się zadziory i ogólnie stan skórek pogarsza się. Ale to już wiesz tongue Ja robię kąpiele z olejkiem rycynowym (tu receptury [url]http://www.mbgonline.pl/http//www.mbgonline.pl/pielegnacja-skorek)[/url] i po zmiękczeniu delikatnie odchylam skórki. Do tego specjalne odżywki do skórek dostępne w drogeriach.