1

Temat: Jak dbacie o siebie w ciąży?

Ciąża to stan wyjątkowy ;-) Nie można wykonywać praktycznie żadnych zabiegów kosmetycznych. Chciałabym zatem zapytać jak radzicie sobie bądź radziłyśmy z ewentualnymi przypadłościami w trakcie ciąży i okresu karmienia?

Jakich kremów używałyście?

2

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

No u nas praktycznie wszystko z AA było i już:)

3

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

Podrzucam którki poradnich odnośnie profilaktyki przeciw rozstępom:

Miejsca narażone na rozstępy (u kobiet ciężarnych szczególnie brzuch, biodra, piersi i uda, u kulturystów klatka piersiowa, obręcz barkowa, ramiona) można pokrywać preparatami kosmetycznymi z zawartością kolagenu, elastyny, witamin i substancji łożyskowych.

Kobiety ciężarne mogą zauważyć rozstępy na granicy drugiego i trzeciego trymestru ciąży, dlatego jak najwcześniej powinny zadbać o profilaktykę. Tutaj wskazany jest masaż powłok brzusznych, który należy rozpocząć w czwartym miesiącu ciąży i kontynuować do zakończenia jej trwania. Masaż trzeba stosować codziennie przez około 15 minut.

A więcej poczytacie tutaj:

4

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

Masaż najlepiej z użyciem oliwki, uelastycznia skórę:)

5

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

Masaże są bardzo odprężające, mój ulubiony to masaż twarzy. Bardzo fajne są też peelingi na bazie aloesu, po pierwszym trymestrze można robić. Na nawilżenie skóry twarzy dobre są maseczki kokosowe.

6

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

Smarowanie skory tłustymi kremami albo oliwkami sprzyja zapobieganiu rozstępów, polecam, bo potem usuwanie ich jest trudne i kosztowne

7

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

Moja przyjaciółka robiła sobie ostatnio coś co się tak śmiesznie nazywało Yummy Mummy Ceremony.To taka kokosowa pielęgnacja dla kobiet w ciąży, a ona ma teraz straszną jazdę na zapach kokosa, więc oczywiście natychmiast to wypatrzyła i musiała wypróbować. Naprawdę fajny, relaksujący zabieg pielęgnacyjny. Poczytajcie sobie na czym polega  instytut-urody.com/yummy_mummy_ceremony__zabieg_dla_kobiet_w_ciazy.html

8

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

ja w ciąży regularnie korzystałam ze spa. Najczęściej jeździłam tutaj  Zabiegi pomogły mi uniknąć rozstępów, a skóra po ciąży wróciła raz dwa do stanu wcześniejszego smile Masaże pomagały się zrelaksować i nabrać sił na kolejne tygodnie smile

Ostatnio edytowany przez magda906 (2014-04-24 19:48:51)

9

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

Ja polecam góry. Mam tam fajny hotel w Zakopanem, który mogę polecić. Nie ma to jak odpoczynek wśród gór - lasy, rzeki, pięknie! no i nie ukrywam, że dotleniona skóra wygląda cudnie smile

10

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

Wyjazd w czasie ciąży to według mnie  trochę ryzyko, aj bym wolała mieć blisko swojego lekarza i znany sobie szpital jakby coś się działo a nie szukać pomocy gdzieś na odludziu w górach...

11

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

a wiecie ze jest prawo które mówi że jeśli dziecko urodzi się w samolocie to dostaje obywatelwo kraju nad którym właśnie leciał samolot i dożywotnie darmowe przeloty na ten samolot

12

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

Nie wiedziałam, super sprawa:) Tylko żeby akurat był lekarz w tym samolocie...

13

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

Ja z mężem pobieraliśmy informacje dotyczące rozwoju płodu z tej stronki:
polecam smile

14

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

Ja jestem zdania,  że w ciąży nie dbamy tylko o siebie, dlatego powinniśmy zmienić dietę, zaprzestać alkoholu  czy papierosów. Następnym krokiem dobre witaminy, ogólnie suplementacja, ja akurat brałam prenalen magnez ale jest też dobry multivit+dha no i coś na rozstępy, ja stosowałam na zmianę rano krem na rozstępy wieczorem oliwka.

15

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

prenalen magnez-fol, warto brać już podczas starań o dzidziusia, a później w razie potrzeby zmienić na multivit

16

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

Ja proponuje generalnie się ruszać i nie zasiedzieć w fotelu żeby nie utyć. Dbajmy tez o nasze odżywianie, Jeśli chodzi o kremy to najlepszym doradcą jest Pani w drogerii. Ja korzystałam z Rossmanna.

17

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

Tak ciąża wywraca nasze życie i ciało do góry nogami. Moje się trochę porozciągało ale po wróciło do normy. Nie używałam nic. Zdrowo się odżywiałam. Jestem zadowolona ze swojej sylwetki i ciała.

18

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

Jak to jest z tym Bio-oil w końcu? Bo producent zapewnia, że pomaga zapobiegać rozstępom lub przynajmniej zmniejszyć ich widoczność w czasie ciąży, jeśli stosuje się go regularnie od drugiego trymestru. Poddano go ocenie pod względem bezpieczeństwa zgodnej z Rozporządzeniem WE. Czytałam jednak, że wiele matek boi się go stosować ze względu na zawartość wit. A i olejku rozmarynowego. Z drugiej strony, ich stężenie przy aplikowaniu przez skórę chyba nie jest w stanie osiągnąć poziomu szkodliwego dla płodu. Czy któraś z Was rozmawiała o tym z lekarzem, albo słyszała jakąś wiarygodną opinię?

19

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

Ja go stosuję na bliznę o 3 lat i jakiegoś spektakularnego efektu nie mam, no ale jak zaczęłam opakowanie to muszę skończyć:) Nie wierzę też w to, żeby zmniejszał widoczność rozstępów, przecież one są pod skórą, a tam kosmetyki raczej nie docierają, działają powierzchniowo. Siostra stosowała go bez problemu w ciąży i faktycznie rozstępy ma malutkie, więc on bardziej zapobiega niż rozjaśnia je...

20

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

Ja dopuściłam do takich rozstępów, że nic im już nie pomoże, ale może chociaż poprawi się elastyczność skóry przy zrzucaniu wagi sad

21

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

Cóż, teraz to i nastolatki je mają, bo dieta jest jaka jest, Maki i inne przysmaki to sprawiają...

22

Odp: Jak dbacie o siebie w ciąży?

Warto robić okłady z fusów kawy żeby nie było rozstępów.