1

Temat: Gdzie szukać oprogramowania dla firm?

Witam wszystkich! smile

Mam pewien problem. Otóż, ostatnio postanowiłam założyć własny biznes. Nie zapeszając, wszystko idzie w dobrym kierunku. Firma rozwija się prężnie, cały czas zatrudniamy nowych pracowników, ale w związku z tym pojawił się pewien problem. Potrzebujemy solidnego oprogramowania, aby ułatwić naszą pracę. Czy ktoś z Was orientuje się gdzie znajdę sprawdzone oprogramowanie dla firm? Lepiej poszukać czegoś w sieci czy może zlecić napisanie programu jakiemuś programiście, który zrobi to tak, aby sprostać naszym wymogom? Które rozwiązanie jest lepsze? Ile to będzie kosztowało?

2

Odp: Gdzie szukać oprogramowania dla firm?

Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zlecenie napisania programu dobremu programiście jest na rynku dużo takich firm co tym się zajmują. Najważniejsze, żeby sprecyzować to, na czym nam zależy, czyli co chcemy mieć zawarte w tym programie. Myślę, że koszt jest zależy od firmy, więc musisz pisać pytać co i jak, gdzie za, ile po tych wszystkich mailach zrobić sobie zestawienie i wybrać najtańszą firmę lub jak uważasz.

3

Odp: Gdzie szukać oprogramowania dla firm?

[quote=klecka]Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zlecenie napisania programu dobremu programiście jest na rynku dużo takich firm co tym się zajmują. Najważniejsze, żeby sprecyzować to, na czym nam zależy, czyli co chcemy mieć zawarte w tym programie. Myślę, że koszt jest zależy od firmy, więc musisz pisać pytać co i jak, gdzie za, ile po tych wszystkich mailach zrobić sobie zestawienie i wybrać najtańszą firmę lub jak uważasz.[/quote]

Ale po co zaraz zlecać to firmie? Przecież można poszukać na innych forach o tematyce informatycznej jakiegoś informatyka, który zrobi to z przyjemnością i za mniejsze pieniądze. Taka osoba przecież też może doradzić, jaki program będzie najbardziej wydajny. Można też rozejrzeć się po swoim regionalnym rynku i skorzystać z ich usług, bo podobno pieniądze zainwestowane w swój region, wracają podwójnie.

4

Odp: Gdzie szukać oprogramowania dla firm?

Dziękuję Wam bardzo za wszelkie wskazówki i pomoc! smile Chyba faktycznie w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie stworzenia oprogramowania specjalnie pod naszą firmę, uwzględniając wszystkie nasze potrzeby smile Załóżmy, że decyduję się na tę opcję. Gdzie mam szukać kogoś, kto się tego podejmie? Chciałabym załatwić to w miarę małym kosztem, a nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać... Możecie coś lub kogoś polecić?

5

Odp: Gdzie szukać oprogramowania dla firm?

To wszystko zależy od tego czym konkretnie zajmuje się twoja firma i jakiego oprogramowania potrzebujesz czyli co ono miałoby robić .... musisz sprecyzować konkretniej swoje pytanie ponieważ od niego wszystko zależy, czasami można kupić gotowy program a jeżeli jest on skomplikowany może się zdarzyć że trzeba będzie zlecić je do napisania jakiemuś informatykowi

6

Odp: Gdzie szukać oprogramowania dla firm?

Ja z takich systemów dla firm kojarzę wyłącznie SAP, bo ten system był w firmie w której pracowałam.

7

Odp: Gdzie szukać oprogramowania dla firm?

Z programu do faktur online korzystamy od dawna. Mamy pełen pakiet i jesteśmy zadowoleni. Działa bezawaryjnie co jest chyba najważniejsze dla firm.

8

Odp: Gdzie szukać oprogramowania dla firm?

Może warto poszukać firmy w swojej okolicy, która zajmie się opieką informatyczną? Znam jedną taką , na pewno pomogą jeżeli ktoś lokalnie z Was poszukuje. Na stronie możecie dokładnie się dowiedzieć co w chodzi w skład takiej opieki IT oraz jaka może być orientacyjna cena.

9

Odp: Gdzie szukać oprogramowania dla firm?

W Internecie. Jak widać tu jest największy wybór smile

10

Odp: Gdzie szukać oprogramowania dla firm?

Zależy czego szukacie, czy profesjonalnych, płatnych programów, robionych na zamówienie? Tutaj trzeba by znaleźć odpowiednią firmę, najlepiej w sieci. Czy szukacie może gotowych pomocowych rozwiązań online dla przedsiębiorców? Wszystko zależy od wielkości fimry i jej specjalizacji.

11

Odp: Gdzie szukać oprogramowania dla firm?

Powinno się mieć legalne, z licencjami...

12

Odp: Gdzie szukać oprogramowania dla firm?

Są też darmowe programy, np. do faktur, które wystarczają w przypadku mniejszych firm.

13

Odp: Gdzie szukać oprogramowania dla firm?

Megafakturka jest popularna i dobrze działa.

14

Odp: Gdzie szukać oprogramowania dla firm?

Można wykupić program do faktur z większym zakresem opcji, bo np. w darmowych nie ma zwykle faktur VAT marża