51

Odp: bóle pleców:(

Przyczyny bólu pleców zwykle są wieloczynnikowe, co często utrudnia postawienie właściwej diagnozy. Najczęściej ból pleców jest wynikiem siedzącego trybu życia, złych nawyków postawy i braku regularnego wysiłku fizycznego. Ból pleców może być również spowodowany przez liczne choroby, nie tylko kręgosłupa. Musisz iść do ortopedy i porobić prześwietlenia, moja znajoma miała zabieg robiony 3 l temu

52

Odp: bóle pleców:(

Na bóle pleców gorąco polecam zabiegi chiropraktyczne. One są bardzo popularne za granicą, a u nas niestety mało się o nich mówi. Ja dowiedziałam się o chiropraktyce dopiero kiedy zaczęłam studiować fizjoterpię i żałuję, że tak późno, bo sama miałam problemy z kręgosłupem. Gdybym usłyszała o tym wcześniej pewnie nie męczylabym się tak długo.

53

Odp: bóle pleców:(

Ból pleców, szczególnie jego środkowej części, jest najczęściej spowodowany wadą postawy lub zmianami zwyrodnieniowymi w odcinku piersiowym kręgosłupa. Powodem jest przesiadywanie w niewłaściwej pozycji przy biurku, spanie na zbyt miękkim materacu i brak ruchu. Bez pomocy specjalisty trudno zapanować nad bólem. Poza tym to prosta droga do skoliozy, czyli bocznego skrzywienia kręgosłupa, lub okrągłych pleców. Wskazane są ćwiczenia rozluźniające, spacer z pracy do domu jak mieszkamy nie daleko ja ze swojej pracy do domu idę godzinę w jedną stronę, polecam.

54

Odp: bóle pleców:(

Ból pleców. POLECAM ...Rożyć koc na podłodze/dywanie położyć się dać nogi na pufę jak macie tak żeby łydki leżały na górze może być kanapa lub krzesło tak jakbyście siedziały na krześle leząc. Robić tak nawet co 2 dzień 2 razy po 15 -20 minut. Maści oczywiście można używać, rozgrzewające ale wyłączenie bólu nie jest dobrym rozwiązaniem bo ból jest sygnałem że dzieje się coś złego...

55

Odp: bóle pleców:(

Od kilku dni garbię się przed komputerem.... tak mnie niesamowicie bolą plecy, ze heja sad Zwłaszcza w okolicy: między łopatkami i na środku, nieco poniżej łopatek. Przyczyna więc znana i jedyny w tym wypadku sposób - zapobiegać.

56

Odp: bóle pleców:(

może niewygodnie sypiasz dobre są  na to         [url=http://supersen.pl/katalog/materace/pianka-wysokoelastyczna]materace relaks warszawa[/url] które kupisz w sklepach internetowych. Sama wiem po sobie że dobrze wpływają na plecy i kręgosłup.

57

Odp: bóle pleców:(

Mi tez dokuczają bóle pleców. Zwłaszcza jak pogoda się zmienia. Oczywiście chodzę na basen silównie itd, ale jak juz mnie mega boli to biorę sobie plastry apap [url]http://apap.drogeria.co/[/url] . są dośc skuteczne i pomagają funkcjonować

58

Odp: bóle pleców:(

Jeżeli ktoś pracuje w pozycji siedzącej i dużo czasu spędza przed komputerem to rzeczywiście plecy po pewnym czasie mogą odmówić posłuszeństwa. Trzeba wzmocnić niektóre partie mięśni (grzbietu oraz brzucha) i na dłuższą metę może to przynieść ulgę. Na bieżąco sprawdza się oczywiście maść rozgrzewająca.

59

Odp: bóle pleców:(

Jeśli to jest przeszywający ból pleców to nie ma co zwlekać, bo przyczyna może mieć [url=http://poradnia.pro-medical.eu/5,o-firmie.html]podłoże neurologiczne[/url]. Wówczas lekarz może mieć nawet na uwadze zatrzymanie pacjenta na obserwacji i wykonanie diagnostyki (powszechnie spotykana dyskopatia powoduje np. kłucia i promieniowanie do kończyn, nieleczona prowadzi do inwalidztwa).

60

Odp: bóle pleców:(

Polecam kąpiele w soli - najlepsza jest z morza martwego, ale taka zwykła kuchenna też jest ok. Mi bardzo pomaga.

61

Odp: bóle pleców:(

Jeśli ja mam wielki taki ból pleców to na weekend zawsze staram się iść do akwaparku. Lubię się tam popluskać i zawsze iść do solanki. Lubię również iść do jacuzzi to mnie bardzo mocno odpręża i powoduję to, że ból pleców już mam zdecydowanie mniejszy.

62

Odp: bóle pleców:(

Czytałam o takich pakietach medycznych na
--> pakietymedyczne.info.pl
ale w sumie to dość drogi interes, trzeba by miec naprawde nieco więcej forsy niż minimalna przewiduje;)

63

Odp: bóle pleców:(

Napisałaś ogólnie-ból pleców, nie wskazując miejsca. Napiszę więc o nogach w czasie stania.
Praca na stojąco sprzyja zastojowi krwi w żyłach nóg. Krwi trudno odpłynąć w kierunku serca, gdy nie pomaga jej w tym praca mięśni stóp i łydek, które niczym pompa tłoczą ją do góry. Konsekwencją są obrzęki, uczucie ciężkich nóg, żylaki. Zaleganiu krwi w nogach przeciwdziała noszenie w pracy pończoch lub podkolanówek uciskowych. W przypadku stwierdzenia przewlekłej niewydolności żylnej stopień ucisku powinien dobrać lekarz. Ważne jest, żeby podczas pracy nie stać nieruchomo.
Pamiętajmy o tym, żeby co 5-10 minut zmieniać pozycję ciała, ruszać nogami.
Trzeba stanąć w lekkim rozkroku. Jedną stopę oprzeć całą na podłożu, drugą tylko na palcach, jednocześnie napinając mięśnie łydki. Co kilka minut powtarzamy takie ćwiczenie co najmniej po 2-3 razy na każdą z nóg.Można też wspiąć się na palcach. Taka gimnastyka działa przeciwobrzękowo i zmniejsza ryzyko żylaków.

64

Odp: bóle pleców:(

U mnie jest problem z odcinkiem lędźwiowym, chodziłam nawet na zabiegi do terapeuty manualnego, ale to niewiele pomogło, tylko na krótko ból ustąpił...

65

Odp: bóle pleców:(

Takie problemy się pojawiają jak się schylamy zamiast kucać np. przy przenoszeniu czegoś ciężkiego. Dbaj o kręgosłup, bo leczenie jest ciężkie i czasem nie daje efektów albo pogarsza stan...

66

Odp: bóle pleców:(

Podłoże bólu pleców może być różne. W moim przypadku jest to wina siedzącego trybu życia. Więc oprócz zajęć z [url=http://znajdzlekarza.pl/fizjoterapeuta/krakow]fizjoterapeuta Kraków[/url] , staram się ćwiczyć w domu, chodzę na basen- nie wiem jakbym się czuła gdyby nie ta odskocznia.

67

Odp: bóle pleców:(

Ja równeiż jestem zdania,że może być to problem z materacem... Albo z poduszką. Wiele ludzi zupełnie nie przykłada wagi do wyboru odpowiedniej poduszki a to właśnie wybór porządnej poduszki będzie warunkował to jak się będziemy wysypiali... Nie powinno się kupować byle czego ale zainwestować w porządną ortopedyczną poduszkę. Na przykład sembelli. Ma ona taki kształt:
[img]//sembella.pl/wp-content/uploads/2014/11/41_3_poduszka_memory1-300x210.jpg[/img]

Jak sami widzicie stanowi ona podpórkę dla szyi i głowy. Na stronie jest katalog:
[url]http://sembella.pl/produkty/poduszki/[/url]

Nie są najtańsze ale czasami za jakosć warto jest dopłacić.

68

Odp: bóle pleców:(

Ja jakbym mogła to chodziłabym po domu z kijem od szczotki przywiązanym do łopatek, żeby je prostować, bo mam z tym problem od kilku lat.
Przyczyną jest noszenie ciężkich plecaków do szkoły i nieprawidłowe siedzenie przed kompem, mam przez to drobną wadę postawy.
I czasem mam straszne bóle w okolicach krzyża, tak, że nie mogę się przez chwilę podnieść.

69

Odp: bóle pleców:(

Nelorr- nie myślałaś o fizjoterapii ? Na prawdę może zdziałać cuda smile

70

Odp: bóle pleców:(

Myślicie, ze mam zastane gnaty i mięśnie, jeśli w wyniku ataku śmiechu straszliwie zaczęły mnie boleć plecy?
Ostatnimi czasy jestem trochę nieruchawa i trudno mi w tej chwili nawet głowę odwrócić, żeby się obejrzeć za sklepową wystawą, żeby nie bolał kark.
Wczoraj wieczorem szłam z koleżanką chodnikiem i nagle wyleciało przed nas coś czarnego i ogromnego, jakiś owad wyglądający jak mały helikopter big_smile Wystraszyłyśmy się tego tak, że obie zaczęłyśmy krzyczeć. A potem długo się śmiałyśmy i po obu stronach pleców zaczęło mnie przeraźliwie boleć, jakbym tym śmiechem nadwyrężała mięśnie pleców sad

71

Odp: bóle pleców:(

Jeśli długo przebywasz w jednej pozycji to najłatwiej o bóle mięśni  - to pewnie dlatego je masz:)

72

Odp: bóle pleców:(

Na takie bóle pleców najlepsze jest pływanie.

73

Odp: bóle pleców:(

[quote=Mariella]Jeśli długo przebywasz w jednej pozycji to najłatwiej o bóle mięśni  - to pewnie dlatego je masz:)[/quote]
Przebywam... po kilka godzin w jednej pozycji i ze wzrokiem utkwionym w monitorze. Ech... trzeba się rozruszać, lato i te sprawy, więcej wychodzić.

74

Odp: bóle pleców:(

Musisz ćwiczyć przed kompem, , włącz sobie Chodakowską i naśladuj:)

75

Odp: bóle pleców:(

Ona chyba największego lenia zmotywuje przez to, że jest taka... bezpośrednia. Dlatego boję się ją oglądać big_smile