1

Temat: plamy :(

Założyłam wątek dość ogólny, żeby był "na dłużej", bo chyba każda z nas taki problem co jakiś czas miewa wink

Mam problem z trawą, krwią i błotem na spodniach syna, czyli witaj wiosno i rowerze, pierwszy upadek zaliczony, pech chciał, że w ulubionych jasny jeansach hmm moczą się te spodnie teraz w wodzie, ale co dalej?
co robić, co robić?

2

Odp: plamy :(

Plamy z krwi nie moczy się w wodzie, tylko w mleku (słodkim), oczywiście zejdzie w 100% jeśli jest świeża, starej chyba nic nie ruszy...

3

Odp: plamy :(

Do listy uciążliwych plam dodałabym kawę i wino... oj nie zniosłabym gdybym ulubioną sukienkę straciła przez swoją niezdarność smile O ile uwielbiam naturalne sposoby na ratunek z różnych opresji, o tyle plamy na tyle dały mi już w kość, że szukałam, szukałam aż znalazłam antidotum. Nazywa się Vanish Gold. Odplamiacz działa na bazie aktywnego tlenu, więc jest bezpieczy, ale także bardzo skuteczny.

4

Odp: plamy :(

Hagia, czytałam że można nim usunąć plamę poprzez pocieranie, czy nie pozostawia jaśniejszej plamy na mocnych kolorach?

5

Odp: plamy :(

Nelka, pocieranie, namaczenie i pranie o tych sposobach usuwania plam producent napisał na opakowaniu i spokojnie możesz je stosować. Na etykiecie można też doczytać jaki czas tkanina może być poddana działaniu odplamiacza. Ja zawsze stosowałam się do tych zaleceń i kolory jak i tkaniny mają się super.

6

Odp: plamy :(

Tłuste plamy można spróbować wywabić podkładając pergamin i przeprasowując tkaninę ciepłym żelazkiem

7

Odp: plamy :(

Zapamiętam o tym mleku, nie wiedziałam o tym. Na szczęście spodnie udało się uratować, kupiłam Vanisha, pani w sklepie bardzo polecała, namoczyłam je przez godzinę, dodałam potem pół miarki do prania i zeszło wszystko.

8

Odp: plamy :(

[quote=Kalinka01]Tłuste plamy można spróbować wywabić podkładając pergamin i przeprasowując tkaninę ciepłym żelazkiem[/quote]
Ja na tłuste plamy daje płyn do mycia naczyń. Vanish też mam, używam. Nie pocieram, bo tak błyskawicznie działa, że nie potrzebuję i za to go najbardziej lubię. smile nawet mi się zrymowało tongue

9

Odp: plamy :(

Witam wszystkich,
Ja korzystam z magicznego płynu vansih, wlewam na plamę na ok 5 minut ( te starsze plamy możemy polać na dłuższy czas ) i po tym czasie plama schodzi ! jeszcze mnie ten płyn nie zawiódł. Polecam smile



Zapraszam do zajrzenia na mojego bloga: [url=https://fitupgirl.wordpress.com/]https://fitupgirl.wordpress.com/[/url] :-) tam troszkę inna tematyka, ale mam szczerą nadzieję, że przynajmniej niektórym z Was przyda się odrobina ruchu...:-)

Ostatnio edytowany przez majkelka (2015-05-29 17:22:32)

10

Odp: plamy :(

Poszłam dzisiaj do sklepu i chciałam kupić ten Vanish ale dostałam pytanie od Pani ekspedientki czy to ma byc Vanish Gold czy zwykły, w takim razie czym to się rożni no niestety Pani nie potrafiła mi odpowiedzieć? Może poradzicie który kupić do kolorów?

11

Odp: plamy :(

[quote=Zafira]Plamy z krwi nie moczy się w wodzie, tylko w mleku (słodkim), oczywiście zejdzie w 100% jeśli jest świeża, starej chyba nic nie ruszy...[/quote]

Plamy ze świeżej krwi bez problemu zmywają się pod wpływem ZIMNEJ wody. Nie może to być gorąca czy nawet za ciepła woda bo plama pozostanie na zawsze...
Vanish używam do prania ale jak mam plamę polewam bądź posypuję zamoczoną plamę Vanishem i pozostawiam czasem nawet na całą noc i plama znika wink

12

Odp: plamy :(

Soda oczyszczona likwiduje zażółcenia np. od potu

13

Odp: plamy :(

Łyżeczkę sody sypię do prania ubrań po siłowni mojego chłopaka. Polecam sposób bo soda likwiduje też brzydkie zapachy.

14

Odp: plamy :(

ja też przy takich trudnych plamach stosuję sodę i zwykle puszczają.

15

Odp: plamy :(

Nigdy nie stosowałam sody na plamy, ale dobrze że piszecie smile A nie wyrządza ona "krzywdy" ubraniom? Np przebarwienia?

16

Odp: plamy :(

nie, przynajmniej mnie się to jeszcze nigdy nie zdarzyło.

17

Odp: plamy :(

Jeżeli macie problem z plamami na dywanie to mam sprawdzoną firmę damat.pl która skutecznie czyści dywany i wykładziny metodą prania dywanu w kąpieli. Plamy, kurz i roztocza po profesjonalnym czyszczeniu [url]http://www.damat.pl/pranie-dywanow-jak-pierzemy/[/url] nie mają żadnych szans, no i nawet alergicy mogą spokojnie spać. Oczywiście warto czyścić dywany regularnie.

18

Odp: plamy :(

A ja myślę, że warto pomyśleć wcześniej o tym, żeby z tkaniny można było łatwo usuwać zabrudzenia. Przykładowo tkaniny leżakowe mogą być wykonane z lnu, który można prać w wysokich temperaturach. Trwałe tkaniny to podstawa, bo niestety plamy się zdarzają.

19

Odp: plamy :(

[quote=Zafira]Plamy z krwi nie moczy się w wodzie, tylko w mleku (słodkim), oczywiście zejdzie w 100% jeśli jest świeża, starej chyba nic nie ruszy...[/quote]
Zimna woda też spiera plamy z krwi, świeżej.

20

Odp: plamy :(

Plamy z krwi pierzemy od razu i tylko w zimnej wodzie. Są specjalne mydełka na 100 plam różnych firm i działają na plamy, nie na wszystkie ale trzeba wypróbować.

21

Odp: plamy :(

Fajne środki czystości znajdziesz w sklepie  , myślę, że sprawdzą się one idealnie na pozbycie plam z ubrań. Wybó różnych takich środków jest spory, do tego wiele ciekawych innych tez produktów.

22

Odp: plamy :(

ja myślę, że zwykła soda powinna załatwić sprawę.

23

Odp: plamy :(

Niektóre plamy ładnie schodzą przy użyciu toniku/płynu micelarnego, np. plamy z farby do włosów na dywaniku łazienkowym tak wyczyściłam, oczywiście świeże.

24

Odp: plamy :(

> fiona45 napisał/a:

> Fajne środki czystości znajdziesz w sklepie  , myślę, że sprawdzą się one idealnie na pozbycie plam z ubrań. Wybó różnych takich środków jest spory, do tego wiele ciekawych innych tez produktów.

U mnie zwykle soda to rozwiązanie na większość problemów z plamami smile Soda też świetnie nadaje się do czyszczenia zlewu oraz piekarnika (ale to tak na marginesie, aby bardzo nie odbiegać od tematu) smile

25

Odp: plamy :(

Mnie ratuje różowy Vanish. Sprawdza się przy większości plam, które mi się przytrafiają na ubraniach.