1

Temat: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Chcialem dowiedziec sie co sadzicie o takiej reklami np za pomoca telebimow.... koszt telebimu za metr kwadrawowy wynosi ok 7 tys zl. reklama na takim telebimie mogla by wygladac jak ta z telewizji. mozna go zamiesci wszedzie gdzie staoja miajsca na billboardy reklamowe czy w cenntrum miasta czy na trasach  wylotowych itp mylse ze na telebimie mozna by bylo umiescic np 10 reklam.... do tej pory reklame swojej firmy mam umieszczona tylko na zwykłym billboardzie ale myślę że taki telebim też byłby dobrym rozwiązaniem

Ostatnio edytowany przez bombastyk21 (2015-03-22 23:53:02)

2

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Telebim nie jest głupi, ale w uczęszczanych miejscach, tam gdzie dużo ludzi chodzi pieszo, bo jak ktoś jedzie autem, to nie myśli o reklamach, które widzi...

3

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Ja zerkam w telebimy tylko czekając na zielone na przejściu dla pieszych.

4

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

[quote=bombastyk21]Chcialem dowiedziec sie co sadzicie o takiej reklami np za pomoca telebimow.... koszt telebimu za metr kwadrawowy wynosi ok 7 tys zl. reklama na takim telebimie mogla by wygladac jak ta z telewizji. mozna go zamiesci wszedzie gdzie staoja miajsca na billboardy reklamowe czy w cenntrum miasta czy na trasach  wylotowych itp mylse ze na telebimie mozna by bylo umiescic np 10 reklam.... do tej pory reklame swojej firmy mam umieszczona tylko na zwykłym billboardzie ale myślę że taki telebim też byłby dobrym rozwiązaniem[/quote]

pomysł ciekawy big_smile ale tylko w takich miejscach gdzie faktycznie jest dużo ludzi inaczej to starta pieniędzy. Zwykły billboard reklamowy też się sprawdzi moim zdaniem, najważniejsza w tym wypadku jest treść, sama reklama. Jak będzie nuda i kiczowata to nawet milion telebimów nie pomoże.

Ostatnio edytowany przez karolinnka (2015-04-03 14:25:58)

5

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Koniecznie stwórz stronę internetową dla swojej firmy i rozpocznij jej promocję w sieci. W ten sposób można przyciągnąć mnóstwo klientów, bo wiele osób właśnie w internecie szuka informacji o usługach i produktach. Dodatkowo pomyśl o jej pozycjonowaniu oraz wykorzystaniu technologii  . Dzięki temu pozyskasz unikalnych użytkowników, którzy są zainteresowani Twoimi usługami czy produktami.

6

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

to prawda, promocja w internecie może się dużo bardziej opłacać, a przede wszystkim koszt strony internetowej będzie mniej więcej taki sam jak w przypadku telebimów, a do tego strona zostaje Ci na parę lat oczywiście jeśli będziesz płacił za hosting( ale to dosyć mała suma), a teraz większość osób dużo czasu spędza w sieci, także myślę, że to lepsza reklama smile

7

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

[quote=niechcemisie]Ja zerkam w telebimy tylko czekając na zielone na przejściu dla pieszych.[/quote]
Faktycznie na telebimy zerkamy wówczas, gdy zwykle stoimy na czerwonym, dlatego warto go umieścić gdzieś w pobliżu sygnalizacji świetlnej, najlepiej tam, gdzie są korki:) na trasie nie ma sensu umieszczania takich reklam, bo każdy skupia się na drodze, a nie na reklamach, przy drogach jedynie zdają egzamin reklamy wielkoformatowe w postaci bilboardów:) poza tym radzę nie przesadzić, bo atakowanie potencjalnego klienta z każdej strony może zakończyć się reakcją odwrotną od zamierzonej;/

8

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Najlepiej reklamować się na facebooku
Tam jest najwięcej ludzi no i też tam pisze się o nowościach promocjach i tak dalej. W tej firmie, można sobie wykupić pakiet i oni kompleksowo wszystkim się zajmują. Od grafik po wszelkie teksty i tak dalej:)

9

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Moim zdaniem jeśli nie umieścisz telebimu w miejscu, gdzie przewija się dużo ludzi, będzie to jedynie wyrzucenie pieniędzy w błoto... Taki telebim jest dosyć kosztowny, a niekoniecznie przyniesie Ci tyle klientów, ile będzie kosztował tongue Według mnie dużo bardziej opłaca się zainwestować w profesjonalną stronę internetową, bo obecnie najskuteczniejszą formą reklamy jest właśnie internet wink

10

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Do prowadzenia własnej firmy moge polecić bardzo dobry program który bardzo ułatwia funkcjonowanie na co dzień. Wszystko jest w jednym miejscu pod kontrolą. Prosty w obsłudze, każdy sobie poradzi.

11

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Teraz liczy się reklama internetowa.

12

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Jeśli masz stronę www, to przede wszystkim trzeba ją porzadnie zoptymalizować, tak aby google ją polubił, potem mozna zabrać się za pozycjonowanie. A co oprócz pozycjonowania? Myslę, ze reklama w mapach google to jest dobre rozwiązanie, to darmowa reklama - po prostu trezba tam być i już smile. Aby się pojawić na mapach google wystarczy utworzyć wizytówke firmy w google, a jesli chcesz by Twoja wizytówka pokazywała jak wygląda Twoja forma w środku, to na można skorzystać z google zdjęć

Oprócz tego mozna popracować na facebookiem - stworzyć stronę firmy na FB i za pomocą tego kanału kontaktować się z użytkownikami - klientami firmy.

13

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Oczywiście pozycjonowanie jest dzisiaj podstawą, jeżeli zależy nam na podniesieniu wyników w wyszukiwarkach, ale prawda jest taka, że na efekty działań z nim związanym trzeba poczekać czasem kilka miesięcy, o ile nie dłużej. Dlatego też nie zaniedbywałabym gadżetów reklamowych. Bardzo fajnie sprawdzają się kalendarze . Ludzie bardzo chętnie je przyjmują, a tym samym można liczyć na zbudowanie pozytywnego wizerunku firmy.

Ostatnio edytowany przez Darria (2015-08-16 19:25:24)

14

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Ktoś wspomniał tutaj o działaniach prowadzonych na Facebooku, ja sama uważam, że w dzisiejszych czasach media społecznościowe stwarzają ogromne pole do popisu i należy wykorzystać ich potencjał. Dzięki odpowiednim działaniom związanym z promocją firmy w ten właśnie sposób można przyciagnąć do naszego biznesu sporo nowych klientów. Ważne tylko, aby mieć przemyślaną strategię i korzystać ze sprawdzonych usług w tym zakresie. Tutaj między innymi można poczytać o sposobach odnajdywania klientów w mediach społecznościowych

15

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Facebook może pomóc ale to nie wszystko. Od dawna wiadomo,że bez dobrej reklamy się nie obejdzie. Trzeba wybrać dobrą reklamę internetową. Ja stawiam na to co najlepsze, czyli na ekspertów od content marketingu

Ostatnio edytowany przez superS (2015-09-10 12:58:33)

16

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Warto też moim zdaniem skorzystać z reklamy na peronie Wrocław, która świetnie sprawdzi się w przypadku wielu różnych biznesów. Na głównym dworcu przewija się tyle osób, że chyba nie trzeba nikogo do tego przekonywać.

17

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

W sumie nie wiem czy akurat reklama na peronie to taki dobry pomysł -
ludzie biegają zaganiania, marzną w oczekiwaniu na pociąg, przelatują z jednego peronu na drugi i np sama osobiście nie kojarzę, żebym jakoś szczególnie wpatrywała się w reklamy, czy billboardy.
Wrecz odnosze wrażenie znieczulicy bannerowej.
To już prędzej działa na mnie taka reklama firmy, jaką prowadzi dziś wiele marek w necie - dobrze prowadzony blog firmowy, nawet jeśli nie robi tego firma, tylko np agencja content marketingowa , dobrze prowadzone media społecznościowe: facebook, twitter, własna strona, itd itd.
To są rzeczy, które w dobie internetu i wszech dostepu do niego naprawdę przykuwają.
A peron?
Nie jestem przekonana.

18

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Dobra strona, a hosting kosztuje śmieszne grosze. Za pakiet  płaciłam koło 70 zł rocznie, w pierwszym roku miałam do tego domenę. Ogólnie to bardzo tania usługa, więc nawet nie ma co wspominać o jej koszcie ;-)

19

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Firma moich znajomych zainwestowała ostatnio w projektowanie loga  i była to słuszna decyzja. Myślę, że każda działalność powinna się jakoś wyróżnić i dać zapamiętać swoim odbiorcom, a logo jest w tym przypadku niezawodne.

20

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Ja mam trochę inny pomysł na promocje firmy, a mianowicie chciałabym zorganizować sporą imprezę firmową. Nigdy wcześniej tego nie robiłam i dlatego chciałabym Was prosić o kilka rad, bo widzę, że część z Was ma spore doświadczenie smile Rozważam kupno balonów reklamowych  . Znajoma poleciła mi tą firmę , bo sama u nich kupowała balony reklamowe. Rozważam też wynajęcie dj, klaunów, a także pokaz żonglerki kontaktowej. Jak podobaja Wam się moje pomysły?

Ostatnio edytowany przez mezzanine (2015-12-14 10:52:15)

21

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Ja też nie stawiałabym na telebimy. To dość przestarzała forma reklamy, a poza tym nie przy każdej branży jest choćby minimalnie skuteczna. Teraz podstawą jest internet - zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych. Dlatego dobrze jest zainwestować w dobrą stronę.

22

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Jesli chodzi o moje zdanie to uważam, że podstawą w dzisiejszej dobie internetu jest zaistnieć właśnie w nim-bez względu na rodzaj prowadzonej działalności. Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie sklepu internetowego jeśli da się sprzedawać nasz produkt. Dobrze też mieć stronę internetową-co za tym idzie reklama w sieci jest chyba najbardziej trafnym pomysłem.

Ostatnio edytowany przez wolwko (2016-01-14 09:31:36)

23

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Uważam, że spora liczbę nowych klientów można zdobyć poprzez sprawnie przeprowadzoną
kampanię Adwords - partnerem Google jest
Można im także zlecić audyt swoich kampanii. Wszelkie działania, które są wykonywane w ramach kampanii
Adwords są łatwe do zmierzenia.

24

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

No tak, ale nie tylko internet jest ważnym źródłem promocji, czasem trzeba też dosłownie umieć wyjść do ludzi. I tutaj wcale nie mam na myśli chodzenia z ulotkami, po mieście. Ale możecie np. sobie zaprojektować i zamówić specjalne naklejki reklamowe na samochód  , tym samym ile razy wyruszacie w trasę, wasza reklama jest widoczna dla innych użytkowników ruchu. takie naklejki reklamowe można też naklejać na drzwi, ściany okna, czy rozdawać klientom jako gratisy smile

25

Odp: w jaki sposób rozreklamować swoją firmę

Zanim zaczniesz promować swoja firmę zadbaj o logo. Dzięki niej wartość twojej marki znacznie wzrośnie i będzie ona lepiej postrzegana. Zbudujesz w ten sposób silną markę z charakterem i trafisz do dużej liczby odbiorców.