26

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Mam koleżankę, która ma tak niskie ciśnienie, ze rano tylko kawa jej pomaga jakoś funkcjonować. Ale już coraz więcej jej musi pić, albo coraz mocniejszą, bo organizm się przyzwyczaił i domaga się pobudzenia w coraz większych dawkach... W jej przypadku niskie ciśnienie jest zbyt usypiające, pewnie już wolałaby mieć za wysokie...

27

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Kawa uzależnia, lepiej podnieść ciśnienie jakimiś lekami...

28

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Ja podobno jestem skuteczna w podnoszeniu ciśnienia.

29

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

To dawaj nr tel, przekażę jej żeby co rano zadzwoniła zamiast pić kawę;)

30

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Hahah, serio? Najpierw muszę poznać jej czułe punkty tongue

31

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Malinka o tak , pewnie by zadziałało big_smile
Jak dwa uda ocierają się o dwa uda, to takie gorąco się wydziela,że gotuje się wszystko tongue

32

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Aż mi palce zmarzły...

33

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Imbir działa rozgrzewająco, można dodawać np do kremu do rąk.. Albo papryczkę chili:)

34

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Mam krem imbirowy do stóp. Właśnie mi w nie znów zimno... brrr... i w łydki i bolą.

35

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Przy problemach z sercem i układem krążenia warto zadbać także o właściwy poziom cholesterolu. Zła dieta to przyczyna wielu chorób. Ludzie jedzą co popadnie, a później zastanawiają się jak obniżyć cholesterol.

36

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Wspomagająco, profilaktycznie w problemach sercowych, problemach z kołataniem serca można brać suplementy.Dla serca, i nerwów ważny jest optymalny poziom magnezu i potasu, jego brak w organizmie powoduje problemy.

37

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

takie problemy często mogą być przyczyną innych chorób na kompletnie innych narządach naszego organizmu. Jeżeli nałoży sie na to siedzący tryb życia, zbyt dużo kawy i mało sportu możemy nabawić sie hemoroidów jak ja. Brałam później przez miesiac leki i na szczescie przeszło, ale wystraszyłam się jak lekarz mi o tym powiedział a ja mam dopiero 27 lat.

38

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Podstawą jest ruch i profilaktyka żywieniowa oraz ograniczanie stresu na ile się da oczywiście.

39

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Ale jak wytłumaczyć komuś po 50-tce żeby nagle zmienił sposób życia i jedzenia? Trudna sprawa, ja mam tak z ojcem.

40

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Dokładnie. Niestety mam ten sam problem ze swoim Tatą, co Filomena, tyle że mój jest już po 70-tce.
Nie wiem, czy nie rozumie, jak bardzo szkodzą mu jego nawyki, czy po prostu jest mu to już obojętne...

41

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Ja juz u siebie widzę ten problem - w nocy budzę się przez dretwienie rąk. ..

42

Odp: Problemy z krążeniem, choroby kardiologiczne - grupa wsparcia

Też mi się to zdarza, ale zawsze myślałam, że może bezwiednie jakoś źle się ułożyłam. Teraz się zastanawiam, czy to jednak nie jest niepokojący objaw.