1

Temat: Odchudzanie po porodzie

Czy macie po porodzie tak, że nie możecie patrzeć na swoje ciało? Że chciałybyście zakryć wszystkie lustra, szczególnie w łazience, zniknąć, nie patrzeć na siebie, nie istnieć, żeby nie było tych rozstępów, galaretek, obwisłej skóry...? Jak schudnąć i pozbyć się tego wszystkiego?

2

Odp: Odchudzanie po porodzie

Wiadomo że ciąża powoduje przytycie ale teraz są takie skuteczne zabiegi i środki do odchudzania że nie wierzę że nie można wrócić do formy jeśli się chce

3

Odp: Odchudzanie po porodzie

Trzeba się z tym pogodzić że ciało się zmienia... Gwiazdy też nie mają idealnych ciał tylko pomagają sobie photoshopem...

4

Odp: Odchudzanie po porodzie

Ciężka praca! Ćwiczenia, dieta i wszystko wraca do normy.

5

Odp: Odchudzanie po porodzie

No teraz o truskawki ciężko, a jeśli już w jakimś sklepie się znajdą, to tak naładowane chemią, że po witaminach, jeśli one w ogóle kiedyś w nich były, zostało tylko wspomnienie. No to w końcu  po tej ciąży? Chyba faktycznie zostają ćwiczenia i dieta, no ale jak ktoś karmi, to z dietą może być problem. W sumie to dobry trening cierpliwości, chociaż przypuszczam, że po ciąży nawet zwyczajna dieta dla karmiącej mamy może okazać się dietą odchudzającą, bo w ciąży to się raczej przyszłe mamusie nie hamują co do jedzonka - wiem z autopsji ;D

6

Odp: Odchudzanie po porodzie

U mnie nic nie dawało efektów. Dopiero foreverslim- pomógł mi zrzucić zbędne kilogramy. Jestem teraz o 11 kg lżejsza.

7

Odp: Odchudzanie po porodzie

Ja nie miałam do odchudzania głowy dopóki córa nie skończyła 6 miesięcy i stwierdziłam, że to dobry moment na wzięcie się za siebie. Oprócz biegania dookoła dziecka o ćwiczeniach nie było mowy. Pomyślałam jednak, że skoro wprowadzam dziecku nowe posiłki i rozszerzam dietę, to mogę starać się jeść zdrowo. Plan był taki, a życie zweryfikowało wszystko. W końcu za namową siostry skonsultowałam się z dietetykiem, który dał mi wskazówki jak gotować dla siebie i dla córki równolegle. Teraz praktycznie jemy to samo. Ja mam 5 kg mniej, ale oponka na brzuchu została (a na niej rozstępy i cellulit), więc cóż działamy dalej. Do świąt jeszcze chwila, mam nadzieje, że do tego czasu uda mi się wrócić do stanu przed porodem.

8

Odp: Odchudzanie po porodzie

Wczasy odchudzające to moje marzenie, ale niestety nie na tym etapie, bo teraz najważniejsza jest córka. Ćwiczenia na dywanie też odpadły po 2 tygodniach prób ze względu na tryb dnia dziecka. Dlatego właśnie stwierdziłam, że jak nie dietą to nie uda mi się schudnąć.

9

Odp: Odchudzanie po porodzie

Już ponad 1,5 roku od porodu a ja nie mogę się pozbyć zbędnych kilogramów. W tym roku postanowiłam że wezmę się za siebie Dlatego postanowiłam wybrać się na wczasy odchudzające  nad morze - Primavera-Jastrzębia Góra   Wybrałam ten ośrodek ponieważ posiadają bogatą ofertę - wczasy dla par, przyjaciół upiększający, upiększająco-medyczny itp. w   bardzo korzystnych cenach. Poza tym oprócz specjalnie przygotowanego, zbilansowanego jadłospisu w ofercie jest bogata gama ciekawych zajęć - w tym ćwiczenia na plaży, poza tym  cały czas uczestnicy są pod opieką fachowców, którzy służą im radami .Mam nadzieję ze uda mi się wytrwać w moim postanowieniu, trzymajcie kciuki !!!

10

Odp: Odchudzanie po porodzie

Mnie się wydaje, że po prostu takie  też może pomóc w zgubieniu tych zbędnych kg....no ale bez ćwiczeń też się nie obędzie

11

Odp: Odchudzanie po porodzie

Ja mam największy problem z uczuciem głodu. Im więcej myślę o jedzeniu tym bardziej czuje głód. Postanowiłam zainwestować  w w tabletki na odchudzanie z wyciągiem z kaktusa Hoodia Gordoni, które zmniejszą moje uczucie głodu, bo bez tego to nic nie osiągnę.

12

Odp: Odchudzanie po porodzie

Rozpoczęłam już walkę o swoją idealną sylwetkę sprzed ciąży. Siostra poleciła mi i biorę, a dodatkowo jest siłownia 4 razy w tygodniu. Na razie 1 miesiąc, ale efekty małe już widzę. Na pewno się musi udać heh.

13

Odp: Odchudzanie po porodzie

Ciąża zmienia ciało, nie ukrywam że troszkę mnie przybyło. Dostępy są, ale małe także ich prawie nie widać. Nie należę do osób, które bez problemu pozbywają się zbędnych kilogramów. Wymaga to wiele pracy. Po pół roku diety i ćwiczeń byłam troszkę załamana, bo za wiele nie spadło. Kupiła tak na próbę ten suplement i powiem wam, zrzuciłam o wiele więcej. Teraz już regularnie spadam z wagi i wróciłam do wagi sprzed ciąży.

14

Odp: Odchudzanie po porodzie

Ciało się zmienia, niestety. Ale nie zgodzę się z tym, że trzeba się z tym pogodzić! Należy ciężko pracować a nie biadolić. Czas się zawsze znajdzie, kwestia dobrej organizacji. I ćwiczyć codziennie, a efekty będą. Mam dwoje dzieci, już kilkuletnich i ćwiczę każdego dnia.

15

Odp: Odchudzanie po porodzie

ja już zaczełam treningi powoli bo miałam cesarkę ale już coś kombinuję w tym temacie bo nie chce zostać z brzuchem smile wiadomo jak się karmi to waga leci jak szalona, teraz już nie karmię i trochę się boję że waga pójdzie w górę sad póki co zainwestowałam w to białko  karnet na crossfit już mam i do tego jeszcze zumba dwa razy w tygodniu smile

16

Odp: Odchudzanie po porodzie

Dzisiaj znalazłam specjalne wczasy. Jest to taki wyjazd dla aktywnej mamy i dziecka. Wypoczynek jest połączony z ćwiczeniami na brzuch, pośladki, uda i zabiegami ujędrniającymi ciało. Co ciekawe, jest też specjalny pakiet dla tatusiów smile Ćwiczenia połączone są z zabawami dla maluszków więc jest to świetna okazja, żeby zabrać dzieciątko na pierwsze wakacje.

17

Odp: Odchudzanie po porodzie

Nie ma idealnego środka do dla idealnej sylwetki. Jedyne co każdej mamie zostaje jest ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Urządzenia typu steper służą to najprostszej czynności jaka może być w fitnessie. Takie wstęp do prawdziwego treningu.

18

Odp: Odchudzanie po porodzie

Nie ma cudownych sposobów. Najważniejszy jest ruch i dieta. Dieta pomoże zrzucić nadmiar kilogramów, ale z kolei nie wzmocni mięśni, do tego potrzebne są ćwiczenia. Warto poczytać teksty fachowców, tu jest sporo na temat zdrowego odżywiania . Na pewno odradzałabym wszelkie "diety cud", głodówki itd.

19

Odp: Odchudzanie po porodzie

Wydaje mi się, że tu dieta i ćwiczenia się sprawdzą. Moja koleżanka parę miesięcy dochodziła do sylwetki sprzed ciąży. Wiem, że plan żywieniowy ustawiali jej wTeraz wygląda ładnie, ale widziałam ile ją to kosztuje - no ale nie ma nic bez pracy wink

20

Odp: Odchudzanie po porodzie

Mi po porodzie poszło szybko, raz że karmiłam piersią i waga jako tako spadała to przy dziecku niewiele jadła a dużo się ruszałam bo wszystko na biegu dosłownie robiłam. Po jakimś czasie doszłam do wagi z przed ciąży a teraz jak mi tyłek za bardzo rośnie kupuję  i chociaż trochę się ruszam i waga ładnie spada

21

Odp: Odchudzanie po porodzie

Z jednej strony tak nie mogłam na siebie patrzeć a z drugiej strony wiem ze moje ciało było domem dla mojego kochanego dziecka i gdyby nie ono nie byłoby go na świecie. Oczywiście nie ma diety i tabletek cud. Trzeba ćwiczyć, nie jesć słodyczy i wspomagac sie suplementami. Ja stosuje te i bardzo sobie chwalę bo błonnik ma naprawde bardzo dobre działanie a tak niewiele osob o tym wie

Ostatnio edytowany przez EmiM (2017-05-04 17:39:55)

22

Odp: Odchudzanie po porodzie

Jak jesteś z Warszawy, możesz skorzystać z poradni żywieniowej  Myślę że dietolog również zajmuje się tego rodzaju odchudzaniem. Oczywiście nie warto zapominać o sporcie, bo jest to jedna z podstaw. A po porodzie ruchu zazwyczaj nie jest za mało (spacerki,  sprzątanie, prasowanie, lekarze itp.)

Ostatnio edytowany przez Annetta (2017-06-07 09:16:44)

23

Odp: Odchudzanie po porodzie

Mi wszyscy mówili, że jak będę karmić piersią to szybko wrócę do mojej wagi i sylwetki, ale oczywiście tak się nie stało i od roku walczę z kilogramami, które mi zostały ;( Przyznaję, że na początku jadłam dużo słodyczy (chyba zapotrzebowanie organizmu na zastrzyk energii) i mało się ruszałam (bo miałam cesarkę), ale jak tylko przestałam karmić piersią postanowiłam wziąć się za siebie i odzyskać dawne ciało. Zaczęłam od długich spacerów z synkiem i psem, potem zajęcia fitness dla mam, aż wkręciłam się w crossfit. Teraz chodzę 2 razy w tygodniu na treningi + jeżdżę rowerem z synkiem w foteliku + zwracam uwagę na to co jem, ograniczyłam słodycze i wdrożyłam soki i koktajle przygotowywane przeze mnie, bo w prezencie od męża dostałam sokowytłaczarkę ronic. Koktajle i smoothie są tak syte (a do tego zdrowe i przepyszne), że często w ogóle nie mam ochoty podjadać między posiłkami i służą mi za drugie śniadanie albo podwieczorek. A do tego wszystkiego raz dziennie jem łyżeczkę chlorelli, która wspomaga metabolizm organizmu smile trzymam kciuki!

24

Odp: Odchudzanie po porodzie

By schudnąć trzeba spełnić dwa proste warunki - trochę ruchu i dieta.Do  jakiejkolwiek aktywności potrzeba się po prostu zmusić.Niech to jest np. bieganie, rower czy basen.Diet też jest wiele i wiele szkół odchudzania. Moja bratowa po porodzie postanowiła się wziąć za siebie.Zastosowała odchudzającą dietę warzywną  .Muszę przyznać ,że trochę zazdroszczę jej efektów.

25

Odp: Odchudzanie po porodzie

Jak kobieta karmi piersią to nie powinna się odchudzać dopóki nie zakończy karmić....