401

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Kasza pęczak, opiekana pierś kurczaka i sklepowa sałatka z buraczków:)

402

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Kasza gryczana, jajko sadzone i ugotowana brukselka.
Ostatnio po raz pierwszy zrobiłam pierogi pełnoziarniste z kaszą gryczaną i twarogiem. Były pyszne smile

403

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Przepis na Sałatka warzywna z tuńczykiem i przegrzebkami
czas: 20 minut
liczba porcji: 2
Składniki

    tuńczyk świeży ok. 300 g
    przegrzebki
    marchew
    rzepa
    ogórek
    grzybki
    kiełki słonecznika
    ok. 5–7 łyżek oleju
    2 łyżki pasty miso
    2 łyżki octu ryżowego
    3 g lecytyny
    250 ml mleczka kokosowego
    pieprz

Moje porady

    przegrzebki - jak czyścić
    mleczko kokosowe przygotowanie

Przegrzebki i sałatka
Krok 1
Przygotowanie zaczynam od pokrojenia wszystkich składników na równe paseczki, im cieńsze, tym lepiej.
Przegrzebki i sałatka
Krok 2
Ocet ryżowy mieszam z pastą miso, a potem dodaję olej i mieszam, aż osiągnie ładną, szklistą barwę.
Przegrzebki i sałatka
Krok 3
Obsmażam przegrzebki i tuńczyka na maśle.
Przegrzebki i sałatka
Krok 4
Lecytynę dodaję do mleczka i ubijam. Wszystko układam na talerzu. Smacznego.


Spadnij wreszcie z obłoków [url=http://miriamfashion.blogx.pl/2014/12/07/zawsze-modne-ubrania-w-korzystnej-cenie/]http://miriamfashion.blogx.pl/2014/12/07/zawsze-modne-ubrania-w-korzystnej-cenie/[/url] propozycja nie do odrzucenia!

Ostatnio edytowany przez hielenka (2015-05-05 22:17:33)

404

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

kluski kładzione

Składniki

• 200 g twarogu półtłustego lub tłustego
• 1 jajko
• pół szklanki mąki pszennej
• pół opakowania cukru wanilinowego

Wykonanie

    Jajko roztrzep widelcem w płaskim naczyniu, aż do momentu połączenia żółtka z białkiem do jednolitej konsystencji.

    Twaróg przetrzyj przez sito lub rozgnieć widelcem. Dodaj do niego mąkę pszenną, jajko i cukier waniliowy.

    Zagnieć ciasto, nie podsypując za dużo mąki.

    Z ciasta formuj wałki i pokrój kluski ukośnie na paski wielkości ok. 2-3 cm.

    Zagotuj wodę. Do osolonego wrzątku wrzuć kluski leniwe, delikatnie mieszając odczekaj około 1-2 minut od wypłynięcia. Polej bułką z masłem lub śmietaną (w zależności od upodobań).


Nie tylko dym gryzie w oczy nasze ceny też.


ważne że możesz mieć  za niższą cene warto zobaczyć!

Ostatnio edytowany przez luiza00 (2015-07-02 10:23:46)

405

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Kasza jaglana, pierś z kurczaka i zestaw warzyw wink

406

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

pomidorowa

Składniki
-300 g żeberek
-1 mały sloiczek koncentratu pomidorowego
-1 szkl ryżu
-3 marchewki
-1 pora
-seler
-1 mała cebulka
-pietruszka korzeń
-pietruszka nać
-mała śmietana 18 %
-sól, pieprz
-ziele angielskie
-doskonałym dodatkiem jest również liść lubczyku
Do garnka włożyć żeberka, pokrojoną marchew i pietruszke oraz seler.Całość zalać zimna wodą ,dodać ziele angielskie.Całość gotujemy ok 30 min po tym czasie dodajemy opłukany ryż ,wszystko mieszamy i dalej gotujemy. Cebulkę obrac odkroic końcówki,opiec na palniku ,dodac do wywaru wraz z porą.Chwilkę gotujemy ,dodajemy koncentrat pomidorowy i przyprawy i posiekaną nać pietruszki. Śmietanę łączymy z 4 łyż gorącego wywaru (żeby śmietana sie nie zwarzyła),mieszamy i całość dodajemy do zupy energicznie mieszając .Gotową zupe podajemy w głębokich talerzach lub w miseczkach .

Ostatnio edytowany przez bernada55 (2015-06-21 13:21:32)

407

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja kupiłam wczoraj skrzydełka, więc nie będę robić nic wystawnego. smile Mam w lodówce jeszcze dżem brzoskwiniowy Stovit, więc wymieszam z majonezem, dodam trochę papryki w proszku i będzie smaczniutka glazurka. big_smile  Yeah! tongue

408

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Mam dużą kapustę, mięso mielone i chęć na gołąbki:)

409

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

makaron z białym serem

Składniki

opakowanie makaronu ( u mnie Strozzapreti 250g)
kostka sera białego ( u mnie półtłusty 250g)
2 łyżki śmietany ( 22%)
2 łyżeczki cukru waniliowego
2 łyżki cukru
sól do posolenia makaronu
Sposób przygotowania
1.
Gotujemy makaron w/g instrukcji na opakowaniu - al dente, następnie odcedzamy. Pozostawiamy w tym samym garnku na małym ogniu dodajemy śmietanę cukier, cukier waniliowy, mieszamy. Na koniec dodajemy "krusząc" ser biały, ponownie mieszamy, gdy składniki się połączą podajemy.

Ostatnio edytowany przez arturo900 (2015-05-30 20:35:49)

410

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Składniki
CIASTO:
30 dag mąki + do podsypania
1/2 łyżeczki soli
3 jajka
łyżka oliwy
200 ml oliwy
NADZIENIE:
75 dag ricotty
20 dag szynki parmeńskiej
15 dag suszonych pomidorów
15 świeżych listków bazylii
10 dag świeżo startego pecorino
sól
świeżo mielony pieprz
20 dag pikantnej kiełbasy
2 jajka
10 dag pecorino w kawałku

Etapy przygotowania

CIASTO:
do przesianej mąki dodajemy sól, jajka i dodajemy oliwę. Zagniatamy ciasto, gdy się zespoli, wyrabiamy jeszcze przez ok. 8 min. Formujemy kulę, przykrywamy folią i wstawiamy na 20 min do lodówki.

NADZIENIE:
do ricotty dodajemy drobno posiekaną szynkę, drobno posiekane suszone pomidory, posiekane listki bazylii, świeżo starte pecorino, sól i pieprz. Dokładnie mieszamy, przykrywamy i odstawiamy do lodówki. Oliwę wlewamy na patelnię i rozgrzewamy na średnim ogniu, wrzucamy kiełbasę pokrojoną w plasterki i smażymy przez 3 min, mieszając od czasu do czasu. Odstawiamy. Ciasto rozpłaszczamy palcami na blacie posypanym mąką i cienko rozwałkowujemy, posypując mąką. Za pomocą szklanki wycinamy kółka ok. 8 cm średnicy. Nakładamy po łyżeczce farszu, brzegi ciasta smarujemy rozmąconymi jajkami i składamy na pół, tworząc półksiężyce. Zagniatamy brzegi i uszczelniamy, dociskając widelcem (powstaną ładne brzegi). Wrzucamy pierożki partiami na wrzątek i gotujemy 1 min od wypłynięcia. Odcedzamy i układamy na duży półmisek. Oprószamy solą i pieprzem. Polewamy podsmażoną kiełbasą, oliwą i posypujemy płatkami pecorino.


Teraz będzie pielgrzymka na no i tak sie sklada, ze nie wiem jakie to buty wziac. Moze cos doradzicie czy lepiej ojca gaudentego czy lepiej jakies inne to buty

Ostatnio edytowany przez Kaskaa089a (2015-06-23 10:32:10)

411

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

u mnie dzisiaj ogórkowa i na drugie kotlety mielone z ziemniakami i kefirem:)

412

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Zupa selerowa z perełkami warzywnymi
Ta aksamitna zupa nie tylko świetnie smakuje, ale też prezentuje się niezwykle elegancko. Może przyda ci się ten przepis, kiedy następnym razem zaprosisz gości na obiad?

500 g bulwy selera
50 g cebuli
50 g ziemniaków
100 g marchewki
1 cukinia
łyżka śmietany 36 proc.
20 g natki kolendry
20 ml oleju
skórka z limonki
sól
pieprz

Selera, ziemniaki i cebulę obierz i pokrój w kostkę. Przesmaż na oleju, następnie zalej wodą i duś do miękkości. Ugotowane warzywa zmiksuj i przetrzyj przez sito. Z marchewki i cukini wytnij małe kulki (przy pomocy drążarki). Zblanszuj je osobno. Zupę dopraw solą i pieprzem, dodaj śmietanę oraz otartą skórkę z limonki. Podawaj z perełkami warzywnymi i posiekaną natką świeżej kolendry.

413

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Pieczone w piekarniku ziemniaki i udko + czerwona kapusta smile
Na jutro już czekają przygotowane dziś burgery z kaszy jaglanej, ciecierzycy i buraków.

414

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Gulasz z różnokolorową papryką:)

415

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

SPAGHETTI Z WĘDZONYM ŁOSOSIEM, SZPINAKIEM I SZPARAGAMI - składniki:
500 g makaronu spaghetti
250 g świeżego szpinaku
150 g łososia wędzonego
pęczek cienkich zielonych szparagów (można pominąć)
250-300 g kremowego serka
3 ząbki czosnku
pieprz (i ewentualnie sól) do smaku
olej lub oliwa
SPAGHETTI Z WĘDZONYM ŁOSOSIEM, SZPINAKIEM I SZPARAGAMI - sposób przygotowania: Ze szparagów usuń twarde końcówki. Górne części wrzuć na wrzątek i gotuj przez około 3 minuty, po czym przelej lodowatą wodą i odstaw na sitku, żeby odciekły. Na patelni rozgrzej tłuszcz. Dodaj przeciśnięte przez praskę ząbki czosnku oraz umyty szpinak. Duś do momentu, gdy szpinak wyraźnie zmniejszy swoją objętość. Dodaj pokrojonego w kostkę łososia i podsmażaj jeszcze przez około 1 minutę. Następnie dodaj kremowy serek oraz pieprz i podduś chwilę, aby smaki sosu się połączyły. Makaron ugotuj al dente w dobrze osolonej wodzie, zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Odcedź i wymieszaj z resztą składników. Od razu podawaj.

416

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Zrobiłaś mi smaka. Jutro będzie spaghetti, spróbuję Twojego przepisu.
Dzisiaj na obiad żeberka w

Ostatnio edytowany przez aronka (2015-02-11 14:45:28)

417

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

U mnie pyszne pierogi pełnoziarniste z kaszą gryczaną i twarogiem smile

418

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Dzisiaj dieta kapuściana: kapuśniak i gołąbki smile

419

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ryż jaśminowy z soczewicą + surówki wink

420

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

U mnie dziś będzie spaghetti bolognese. Szybkie i proste, a sycące.

421

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Pierś kurczęcia marynowana w jogurcie, szałwii i tymianku
Składniki:
piersi z kurczaka     2
gęsty jogurt naturalny     300 ml
świeży tymianek     1 łyżka
szałwia     1 łyżka
sól i pieprz    
Wymieszać połowę jogurtu z połową ziół i ¼ łyżeczki soli. Umyć i osuszyć piersi kurczaka. Włożyć je do jogurtowej marynaty i marynować przez noc w lodówce. Wyjąć kurczaka z marynaty, zawinąć w folię aluminiową i piec 20 minut w piekarniku rozgrzanym do 160 C. Wymieszać resztę jogurtu z resztą ziół, przyprawić sos solą i pieprzem. Pokroić kurczaka w plastry. Podawać z sosem na zimno.


Lubisz dobrze zjeść? A lubisz dobrze inwestować? Jeśli tak, zajrzyj tutaj:

Ostatnio edytowany przez wesola091a (2015-06-13 12:24:36)

422

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Bitki wołowe


- 60 dag ligawy lub polędwicy wołowej,
- 2 łyżki mąki,
- tłuszcz do smażenia,
- 10 dag jabłek,
- 1/2 szklanki ketchupu,
- 1/2 szklanki białego wina,
Przyprawy:
- sól, pieprz, cukier,
- sok z cytryny, goździki
Przygotowanie:
Mięso opłucz, osusz, usuń błonę. Pokrój w plastry. Lekko rozbij tłuczkiem zwilżonym wodą. Posyp przyprawami i mąką. Mocno zrumień z obu stron . Jabłka obierz, zetrzyj na tarce. Dodaj do bitek razem z ketchupem, winem i resztą mąki rozmieszaną w małej ilości wody. Wymieszaj. Przypraw do smaku. Przykryj i duś około 20 minut.


Nie wierzysz że kobieta też potrafi?[url=https://kobietawcybersieci.wordpress.com/]https://kobietawcybersieci.wordpress.com/[/url] Zaszokuję cię na moim blogu! Zapraszam!

Ostatnio edytowany przez magdula088 (2015-06-23 15:27:23)

423

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

U mnie dzisiaj dietetycznie. Pikantna zupa krem z pomidorów, soczewicy na wołowym bulionie z łyżką śmietany. Mocno doprawiona curry, chili i czosnkiem. A na drugie danie kurczak smażony na patelni z warzywami - fasolka, cukinia, papryka, cebulka, brokuły. Uwielbiam takie obiady. Proste, szybkie, tanie i smaczne.


Nie wiesz jak i co kupić swojemu dziecku?Ja ci doradzę! Zajrzyj do mnie!

Ostatnio edytowany przez Katarzynanowa (2015-06-22 11:44:26)

424

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Kupiłam gęsinę i będę ją piec w pergaminie i ziołach pewnej znanej firmy:)

425

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

U mnie będzie dziś prosty przepis, bo koleciki szpinakowe. Przepis dostałam od koleżanki, jest bardzo prosty i szybki w wykonaniu. No i bardzo smaczny smile

Chcesz wiedziec o jest w modzie? Co kupić a na co całkowicie nie zwracać uwagi? Zajrzyj w nowe miejsce [url]http://trendynatopie.blogx.pl/[/url] i sprawdź aktualne trendy!

Ostatnio edytowany przez kassiatoja (2015-06-18 23:17:54)