26

Odp: Polacy na obczyźnie - jak żyć lepiej?

Mi się wydaje, że wszelkie wyjazdy "za lepszym życiem" są bez sensu. Człowiek który wyjeżdża za granicę po pieniądze nie może być szczęśliwy, chyba że naprawdę nie czuje przywiązania do ojczyzny. Wydaje mi się że odpowiednie studia i rozpoczęcie pracy właśnie w ich ciągu mogą pozwolić na dostatnie życie, przynajmniej na tyle by się tu utrzymać. Sama przeglądałam oferty i przypadła mi do gustu oferta Korczaka [url]www.wspkorczak.eu/pl/aktualnosci[/url] wydaje mi się że samo Akademickie Biuro Karier jest bardzo pomocne no i możliwość studiowania na odległość też kusi wink

27

Odp: Polacy na obczyźnie - jak żyć lepiej?

Powiem wam tam za granicą lepiej płacą i o wiele więcej ale to trzeba być po prostu jakimś fachowcem w dziedzinie i mieć perfekt język obcy. Właśnie się zastanawiałam czy wyjechać na stałe za granicę do Niemiec ale jeszcze nie jadę ponieważ nie mam tego języka opanowanego komunikatywnie i chodzę jeszcze na jakieś kursy.



Interesują Cię [url=http://visionaqua.pl/]zestaw co2[/url] ? Wejdź na naszą stronę i przejrzyj całą masę wspaniałych ofert! Z pewnością znajdziesz to, czego szukasz!

Ostatnio edytowany przez klementyna888 (2015-05-27 17:00:33)

28

Odp: Polacy na obczyźnie - jak żyć lepiej?

klementyna888 - akurat wydaje mi się, że z tym językiem to nie jest do końca tak jak mówisz, bo wszystko zależy od charakteru pracy. Po pierwsze możesz pracować w miejscu gdzie jest sporo polaków i oni Ci pomogą, po drugie jeśli szukasz czegoś w produkcji to też raczej z podstawami niemieckiego dasz sobie radę


Jak wróciłam do Polski z DE to aby o wszyskim zapomnieć wybrałam się na te zakupy,[url=http://zakupyzeliza.blog.pl/2015/02/16/pora-na-nowa-kolekcje/]http://zakupyzeliza.blog.pl/2015/02/16/pora-na-nowa-kolekcje/[/url] .Wszystko wykupiłam co było możliwe i do przodu smile

Ostatnio edytowany przez newworld (2015-06-22 19:47:35)

29

Odp: Polacy na obczyźnie - jak żyć lepiej?

Wszędzie jest pełno Polaków, nie zapomni się języka.

30

Odp: Polacy na obczyźnie - jak żyć lepiej?

[quote=newworld]możesz pracować w miejscu gdzie jest sporo polaków i oni Ci pomogą[/quote]

W to akurat wątpię, raczej sobie zazdroszczą i przeszkadzają, żeby czasem innym nie było lepiej niż im...

31

Odp: Polacy na obczyźnie - jak żyć lepiej?

[quote=gosia8787]Mi się wydaje, że wszelkie wyjazdy "za lepszym życiem" są bez sensu. Człowiek który wyjeżdża za granicę po pieniądze nie może być szczęśliwy, chyba że naprawdę nie czuje przywiązania do ojczyzny. [/quote]
Oczywiście, że nie może być szczęśliwy skoro MUSI wyjechać, bo NIE MOŻE pracować tutaj na godne warunki.

32

Odp: Polacy na obczyźnie - jak żyć lepiej?

Rząd niestety nic nie robi żeby to zmienić.. Sama zastanawiam się nad wyjazdem jak tak dalej będzie...

33

Odp: Polacy na obczyźnie - jak żyć lepiej?

To trzeba zrobić szybko, dopóki jeszcze nie wyrzucają Polaków.

34

Odp: Polacy na obczyźnie - jak żyć lepiej?

Wszędzie emigranci budzą sprzeciw miejscowych, my też nie przepadamy za tanią siłą roboczą ze Wschodu...

35

Odp: Polacy na obczyźnie - jak żyć lepiej?

Sama chętnie bym wyjechała, bo tu się nic nie zmieni na lepsze dla zwykłych ludzi...

36

Odp: Polacy na obczyźnie - jak żyć lepiej?

Niestety mój ulubiony kierunek czyli Anglia już niedługo będzie niedostępny, chyba że stanie się cud i unieważnią to wyjście z UE, bo jakoś teraz nie widać ochoty na to w UK

37

Odp: Polacy na obczyźnie - jak żyć lepiej?

Z moich obserwacji Polacy na obczyźnie żyją w pojedynkę albo małych grupkach, a  przecież powinni dążyć do tworzenia wspólnoty bo w jedności jest siła... Niestety mentalność naszego narodu wyklucza wzajemną pomoc i życzliwość, jakoś lepiej rodakom na duszy, gdy innym wiedzie się gorzej niż im...

38

Odp: Polacy na obczyźnie - jak żyć lepiej?

Moim zdaniem każdy powinien sobie radzić sam, bo w takich grupach to zawsze znajdą się kombinatorzy gotowi wykorzystać innych do swoich interesów...