101

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Pisać można wszystko, ale jest tak, jak zostało napisane: "to, co ludzie o sobie mówią (a nawet myślą)*, bardzo rozmija się z tym, jak postępują" i tego poprzez e-mail nie sprawdzisz, dobrze o tym wiesz smile

* dodam też... PISZĄ big_smile

Napisałaś, że brzmi wiarygodnie... gdyby powiedział Ci to prosto w oczy, ale on to jedynie napisał. Wiarygodność słowa pisanego trudniej ocenić sad
Absolutnie nie chcę studzić Twojego entuzjazmu i też nie oceniam go czy jest prawdomówny... prawdopiśmienny, czy nie, bo nie mam do tego żadnych podstaw, ale sęk w tym właśnie, że Ty też nie póki co, bo jakie? Intuicję? Jedynie ją.

W rozmowach pisanych zdarzyło mi się już, że ktoś wyrażał się w sposób budzący ufność. Nie przechwalał się swoimi zaletami, nie opisywał wzniośle systemu wyznawanych przez siebie wartości, tylko niejako z rozmowy wynikało, że postępuje tak, a nie inaczej, choćby na przykładzie opisywanych sytuacji, w jakich się znalazł albo jego postawy w różnych momentach naszej dyskusji na czacie.
To, że Twój X. dostrzega fakt opisywania siebie przy użyciu cech, które chciałoby się posiadać, a się ich nie posiada, kłamania, zatajania, samooszukiwania siebie i oszukiwania innych, koloryzowania, przedstawiania siebie od strony nieco innej niż ta rzeczywista itp. itd.  wcale nie znaczy, że sam tego nie robi.
Ja się tak nacięłam sama na własnej naiwności. Ktoś pisał mądre rzeczy o nieprawdzie, o szczerości, o tym że nawet kłamstwo w dobrej wierze to nadal kłamstwo i nie powinno się go w używać, a pisał to wszystko w taki sposób, że myśl "ten człowiek nie kłamie, bo za bardzo ceni szczerość" nasuwała się sama... mimo to kłamał, choć właściwie nigdy nie napisał "nie kłamię", więc nie mogę mu zarzucać tego, że to ja sama nakleiłam na nim łatkę "szczery" smile

Myślę, że to nie ten etap, kiedy można go oceniać (tego X.), tzn. jakaś ocena się kształtuje oczywiście, ale tylko wstępna, wszystko wyjdzie w praniu albo i nie.
Czy coś ukrywa? Niewykluczone, ale:
- każdy z nas ma coś do ukrycia
- to, co ukrywa wcale nie musi być złe.

Ja w takich sytuacjach staram się być ostrożna, ale jestem też ciekawa drugiej osoby i pozytywnie odbieram przejawy świadczące o cudzych zaletach, mimo że nie jestem w stanie ich zweryfikować.
Skoro czerpiesz coś dobrego z tej znajomości to chyba właśnie to jest najważniejsze smile
Gdyby coś było nie tak, na pewno obudziłoby to Twoją czujność i jeśli pojawi się jakiś sygnał, dostrzeżesz go z łatwością.
Dopóki tylko rozmawiacie, a rozmowy są interesujące i wciągające nie podstaw, żeby się czegokolwiek obawiać, za to jest się czym cieszyć smile

102

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Dzięki za mądre rady. Dziś trzeci dzień, jak nic nie napisał i nie logował się na portalu ponad tydzień.
Zastanawia mnie też fakt,że jeśli jest wartościowy, to dlaczego jest tam 6 lat?
Mogę tylko napisać,że jest to Sympatia, nicków nie podam smile
W swojej pierwszej wiadomości, kiedy kliknął,że podobam się jemu i napisałam,że ma ładny opis- odpisał,że będzie na następny dzień w moich stronach, tzn. 80 km ode mnie,ale nie wyklucza odwiedzin w moim mieście i co ja na to? Dziwne,że napisał to nie słysząc mnie nawet i może tak lubi fantazjować tylko. Z tego co pisze, to ma trudny, zajmujący czas zawód, ale przecież odpoczywa, kąpie się, śpi i pewnie korzysta z netu... Pan X... cool

103

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Sama widzisz - jeśli praca zajmuje mu tak wiele czasu i wiąże się z wyjazdami służbowymi, to nie są to okoliczności sprzyjające nawiązywaniu bliższych i trwalszych relacji w realu (nawet gdyby się okazało, że jest żonaty, dzieciaty i mieszkają razem, tfu! tfu!).
Może jest tam tak długo dlatego, że portal jest miejscem, w którym znajdzie innych ludzi właśnie wtedy kiedy ma czas? Tam się z nikim  nie musi umawiać w konkretnym miejscu, danego dnia i o tej, a nie innej godzinie i nie musi kombinować, żeby się dostosować, nie musi przepraszać, jeśli się okaże, że nie może, tylko loguje się akurat wtedy gdy ma czas, chęć, możliwość.
Jeśli nie logował się na portalu od tygodnia, to moim zdaniem jest to plus smile
Poprosił Cię o e-mail, pisze do Ciebie poza portalem, więc na co mu on? Może niedługo wejdzie przeczytać wiadomości itd. Widzisz, skontaktował się z Tobą choć nie miał czasu czy chęci na Sympatię.pl smile
Ja się nie dziwię, że zaproponował spotkanie. Mam za sobą dwie bliskie relacje utrzymywane przez internet i wiem już, że im szybciej dojdzie do spotkania w realu, tym lepiej, oczywiście przyjąwszy, że kogoś interesuje coś więcej lub coś innego niż tylko internetowa znajomość czy romans. Może chciał, żebyście ocenili siebie nawzajem, zanim się bardziej zaangażujecie w znajomość? I nie przejmuj się tym, że 3 dni nic... może potrzebuje być w formie (a nie ma czasu lub jest zmęczony), aby pisać, a może nie chce Ci się narzucać.

104

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

No masz rację, nie logował się, a do mnie napisał 5 razy smile Jeden raz pisał,że po raz pierwszy od 2 dni otworzył prywatną pocztę. Ostatnia wiadomość to była moja, odpisana i cisza. Zapytałam go o kontakt telefoniczny i może musi to przeanalizować tongue  Ze spotkaniem niby nic złego, ale tu chodzi o to,że napisał już w pierwszej wiadomości. Chociaż to było to taka delikatna sugestia,że będzie w pobliżu i co ja na to. A ja wtedy odpisałam,że nawet się nie słyszeliśmy, a on proponuje spotkanie? Odpisał,że jeśli okazja nam ucieka, to może trochę poznamy się tą drogą (mailową)  Tylko,że ja jestem taka "w gorącej wodzie kąpana" i chciałabym na już tongue jednocześnie boję się,że znowu mi nie wyjdzie...

105

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Trzeba zaryzykować, masz dokładnie 50% szans na to że jednak się uda:) A  co masz do stracenia? Jak nie spróbujesz, to potem będziesz tylko rozmyślać, co by było gdybyś jednak zaryzykowała?

106

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Milagro, dziękuje za wsparcie smile Niechcemisie-Tobie też dziękuję:) Na tą chwilę-cisza...
Podobno pracuje w jakiejś korporacji międzynarodowej i może wyjechał dalej hmm

107

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Napisał teraz,że miał bardzo napięty grafik i że odezwie się, jak tylko odpocznie...
Czekam jak Penelopa wink

108

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Najwidoczniej chce być w formie, kiedy do Ciebie pisze, bo wtedy może się bardziej postarać, zebrać myśli, lepiej ująć je w słowa. Co do tego spotkania... znając charakter swojej pracy mógł mieć świadomość, że to była prawdziwa okazja, która nieprędko się znów nadarzy i stąd propozycja na samym początku znajomości.

109

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Dużo zajęć to ulubiony wykręt facetów... Jak naprawdę chce, to znajdzie czas...nie samą pracą przecież się żyje... Może boi się sprawić rozczarowanie na żywo albo samemu się rozczarować...?

110

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

No i napisał,że "jak tylko złapię oddech, to napiszę więcej", znowu to "napiszę" a nie porozmawiamy,żadnego kontaktu, telefonu, tylko e-mail... Wiecie co? To żadna znajomość roll

111

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Może to znajomość... internetowa. Są znajomości zapoczątkowane w sieci i są znajomości internetowe, które poza sieć nie wychodzą. Sek w tym, aby spotkały się dwie osoby, które oczekują tego samego.
Nieraz widziałam jak ktoś szuka kogoś tylko do popisania wieczorami.
Ja sama mam wielu znajomych w sieci, poznanych w grach lub w innych miejscach skupiających ludzi o wspólnych zainteresowaniach i większość z nich będzie tylko znajomymi w grze czy w necie, ale niektóre znajomości rozwinęły się: fb, telefony, smsy, mmsy, komunikatory, mamy swoje adresy, wysyłamy sobie czasem prezenty, kartki, niewykluczone są spotkania w realu, jeśli ktoś będzie w czyichś stronach i to wszystko.
Sieć jest miejscem, w którym można poznać ludzi tak samo jak w klubie, na zajęciach fitness itd., w pracy, w szkole, a co dwie osoby zrobią z taką znajomością to już od nich zależy. Koleżanka z klasy może na zawsze zostać tylko i wyłącznie koleżanką z klasy, a facet z portalu tylko facetem z portalu.
Fakt, mężczyźni często zasłaniają się pracą, ich ulubiona wymówka, ale niektórzy naprawdę dużo pracują.

Subtellna, czy Ty mu sugerowałaś, ze wolisz inne formy kontaktu czy czekasz, bo uważasz, że to on powinien to zaproponować? Może jest zbyt wcześnie, by ujawniać swoje oczekiwania, może dopiero się rozkręcacie? Nie każdy chce od razu dawać numer telefonu osobie poznanej w Internecie. Zresztą... nawet w realu się tego często żałuje. Niektórzy ludzie zapowiadają się fajnie, a potem trzeba blokować ich numery. Może jakaś nawiana laska nie dawała mu spokoju i jest ostrożniejszy?

112

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

[quote=subtellna]No i napisał,że "jak tylko złapię oddech, to napiszę więcej", znowu to "napiszę" a nie porozmawiamy,żadnego kontaktu, telefonu, tylko e-mail... Wiecie co? To żadna znajomość roll[/quote]

Widać , że unika zobowiązań, nie chce nikogo wpuścić do swojego życia...

113

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Tak, proponowałam kontakt telefoniczny, ale on odpisał, pomijając ten temat. Napisał mało i tak jakby pisał
w pośpiechu, lub zmęczeniu-haotycznie trochę...
Zbyt zmęczony, pracoholik, czy te inne aspekty, o których piszecie... nie wiem sad

114

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

No nie wiem czy miała to być tylko znajomość wirtualna, skoro już w pierwszej wiadomości zaproponował spotkanie. Nie chcę Cię zniechęcać, ale trochę czasu spędziłam na tym portalu i delikatnie mówiąc, nie mam najlepszego zdania na temat facetów z tego portalu... A Twoja historia daje mi podstawy do podejrzewania, że wyglądało to tak: skoro sama napisałaś do niego pierwszą wiadomość, on zaczął liczyć, że może ma u Ciebie szanse. Pomyślał, że trzeba kuć żelazo póki gorące, chciał się od razu spotkać, pomyślał, że łatwo dasz się namówić na zaciągnięcie do łóżka. Ty mu odmówiłaś, okazało się, że nie jesteś taka łatwa, jak przypuszczał, więc sobie odpuścił, utrzymuje mailowy kontakt z Tobą, bo po prostu może jesteś "w rezerwie".

Wiem, że to brzmi kiepsko, ale niestety, część facetów takich jest i trzeba na nich uważać. Mam nadzieję, że ten Twój jednak takim się nie okaże, tylko rzeczywiście ma dużo pracy i dlatego ten kontakt stał się mniejszy. Ale właśnie przez takich facetów przeniosłam sie na mydwoje, jednak na portalu matrymonialnym jest inne podejście do związków, nie ma czegoś takiego, że facetom zależy tylko na zaciągnięciu dziewczyny do łóżka, ludzie tam mają świadomość tego, że szukają poważnego związku, dlatego wolę zapłacić za abonament, ale nie mieć takich przygód, jak Ty (chociaż mam nadzieję, że co do tej Twojej historii mylę się jednak).

115

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Wydaje mi się, że on nie szuka prawdziwego związku, że tak mu jest wygodnie, mieć do kogo napisać, jak czuje taką potrzebę, ale nie inwestować za dużo , żeby znów nie stracić czasu, emocji, pieniędzy. Faceci tak kalkulują niestety.

116

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

[quote=lusina](...)Ale właśnie przez takich facetów przeniosłam sie na mydwoje, jednak na portalu matrymonialnym jest inne podejście do związków, nie ma czegoś takiego, że facetom zależy tylko na zaciągnięciu dziewczyny do łóżka(...)[/quote]
WSZĘDZIE są tacy faceci. Ok, w jednych miejscach jest ich więcej niż w innych, ale portale... więcej takich jest chyba tylko na czatach.
Roztrząsamy tutaj czego może chcieć on i czego może nie chcieć, ale... Subtellna, jakie Ty masz względem tej znajomości oczekiwania? Bo to chyba jest najważniejsze.

117

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Chciałabym poznać kogoś tak na poważnie i nie wykluczam małżeństwa.
Znacie jeszcze jakieś porządniejsze portale matrymonialne?
Może któraś z Was poznała kogoś na serio w ten sposób?

118

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Słyszałam dobre opinie o edarling, bo tam się płaci więc więcej osób jest nastawionych na coś poważniejszego niż tylko bezcelowe pisanie.

Ostatnio edytowany przez Virrana (2015-01-29 11:16:00)

119

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Mój przyjaciel poznał swoja kobietę grając z nią w karty na kurniku big_smile Co więcej, mieszkała na drugim końcu PL, ale jakoś to sobie ułożyli, że zamieszkali razem tutaj. W grze, w którą gram, też się działo. Oficjalnie wiadomo o dwóch parach, które się poprzez nią poznały i stanęły na ślubnym kobiercu. Nieoficjalnie takich znajomości, które się rozwinęły, jest znacznie więcej. Do czego zmierzam... sieć jest wielka i można spotkać ludzi nie tylko na portalach matrymonialnych, ale także w miejscach, w których ludzie oddają się swoim zainteresowaniom. Ale to tak tylko wtrącam. W sieci czasami marnuje się czas i energię na ludzi, z którymi na żywo nie chcielibyśmy rozmawiać.

120

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Polecam stronę poświęconą modelarstwu, tam są głównie panowie :
[url]http://www.modelarz.one.pl/gml-rc/[/url]
więc może warto się zainteresować ich pasją:)

121

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Polecam portal wędkarski, tu dopiero jest w czym wybierać, więc  zarzucaj sieć smile
[url]http://www.wedkuje.pl/wedkarze.html[/url]
Mi np. ten wpadł w oko:
[url]http://www.wedkuje.pl/wedkarz,189742[/url]

122

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Ciekawe gdzie zakupił ten gustowny kostiumik? Albo raczej podprowadził swojej kobiecie z szafy... Więc pewnie jest zajęty wink

123

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Oj, ale wymyślacie big_smile Powiem Wam tyle, że nieraz widziałam jak facet fascynuje się kobietami, które zna z portali, filmików na yt i blogów związanych z dzieleniem się swoją pasją i talentem od rysunku po grę na instrumencie. Można poznać bratnią duszę, dzielić się spostrzeżeniami, pomysłami, radami, komentować swoje prace, a wspólna pasja jednoczy.

124

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Zakochałam się od pierwszego ... biustonosza w Przemysławie tongue

125

Odp: Dziwni faceci na portalach randkowych

Hahaha big_smile Wymiana bielizny z nim byłaby taka ekscytująca, zupełnie nowe doznania, z nikim jeszcze czegoś takiego nie przeżyłaś, prawda?