1

Temat: Jedzenie kompulsywne

Od paru miesięcy zaczęłam "zajadać" stresy, o różnej porze, ale najgorsze jest to, że zdarza się też późnym wieczorem . Do mojego nadmiernego jedzenia dochodzi tez częsta depresja,  niezadowolenie,  zmęczenie...
A jeszcze w ciąży przytyłam 20 kilo a zrzuciłam tylko połowę
Macie jakieś sposoby, żeby przestać, ograniczyć takie kompulsywne jedzenie?

2

Odp: Jedzenie kompulsywne

Najlepiej ustalić sobie jadłospis i trzymać się go, inaczej nie zdyscyplinujesz apetytu... Na początku może być trudno, ale trzeba wyrobić w sobie silną wolę:)

3

Odp: Jedzenie kompulsywne

W aptekach są jakieś suplementy hamujące apetyt, może trzeba spróbować tej metody?...

4

Odp: Jedzenie kompulsywne

Ja nauczyłam się jeść powoli, wtedy szybciej pojawia się uczucie sytości i nie jemy tak dużo, jak wcześniej

5

Odp: Jedzenie kompulsywne

Może spróbuj podczas tych stresów jeść coś zdrowego np batoniki białkowe , owsiane i tym podobne smile i może z czasem po prostu nauczysz się tego nie robić bo moim zdaniem zmiany należy wprowadzać powoli.

6

Odp: Jedzenie kompulsywne

Gabika, czy miałaś z tym problem wcześniej?

Polecam artykuł: [url]http://www.womenshealth.pl/zaburzenia-odzywiania-kompulsywne-objadanie-sie/#comment-12993[/url]

7

Odp: Jedzenie kompulsywne

Najlepiej jest  ustalić sobie stałe pory posiłków, a napady głodu zagłuszać owocami czy zdrowymi przekąskami. Ja np. jem pestki dyni albo słonecznika i to pomaga dotrwać do obiadu:)

8

Odp: Jedzenie kompulsywne

Moja ciotka ma ten sam problem - zrobiła sobie nawet operację zmniejszenia żołądka, jeszcze nie schudła dużo, ale już lepiej wygląda i się czuje. U mnie na szczęście otyłość nie jest problemem, ale gdyby była, to chyba to jest najskuteczniejsza metoda...

Ostatnio edytowany przez Gabika (2015-01-19 11:11:16)

9

Odp: Jedzenie kompulsywne

Ja bym proponowała wizytę u psychologa, zwykle zajadamy własne kompleksy, problemy z samoakceptacją... I koło się zamyka

10

Odp: Jedzenie kompulsywne

Polecam ciekawy artykuł i życzę zadowalających efektów smile
[url]http://portal.abczdrowie.pl/jedzenie-kompulsywne-leczenie[/url]

11

Odp: Jedzenie kompulsywne

Najlepiej będzie obniżyć kaloryczność potraw, żeby nie powodowały tycia i po trochu zmniejszać porcje, a żołądek w końcu przyzwyczai się do mniejszych ilości jedzenia i nie będzie domagał się więcej

12

Odp: Jedzenie kompulsywne

W przypadku kompulsywnego przejadania się na tle emocjonalnym często sięga się właśnie po te najbardziej kaloryczne produkty, taki wewnętrzny przymus.

13

Odp: Jedzenie kompulsywne

Wszystkiemu są winne polepszacze smaku, substancje uzależniające w chipsach czy coca-coli, ich nie ma w owocach i warzywach, dlatego ludzie wolą jeść to bardziej przetworzone jedzenie...

14

Odp: Jedzenie kompulsywne

Hej Summer :*

Po trudnym związku i rozstaniu z narzeczonym zaczęłam żreć jak na wyścigi i w 5 tygodni przytyłam 11,5 kg sad
Potem gdzieś w gazecie przeczytałam, że czasami kompulsywne przejadanie jest wywołane problemem w relacjach damsko-męskich i gdzieś w podświadomości kobiety tkwi informacja "nieatrakcyjna --> brak zainteresowania ze strony mężczyzn --> bezpieczeństwo" i kobieta zajada nie tylko emocje, ale podświadomie dąży do obniżenia swojej atrakcyjności, bo jeśli mężczyźni nie będą się nią interesować, to zabezpieczy ją to przed kolejnymi bolesnymi doświadczeniami związanymi z takimi relacjami. im dalej będą się od niej trzymać, tym mniejsze prawdopodobieństwo zranienia. Myślę, że wtedy coś w tym mogło być.

15

Odp: Jedzenie kompulsywne

Zastąpiłaś go sobie jedzeniem?!? smile

16

Odp: Jedzenie kompulsywne

Jego to ja zastąpiłam najpierw kim innym... jednym... drugim... raz w życiu mi tak odbiło, ale nie ma się czemu dziwić, 19 lat, kiełbie we łbie. Dziwię się za to trochę czemu innemu, bo po rozstaniu zaczęłam robić te wszystkie fajne rzeczy, których przy nim nie mogłam, więc powinnam poradzić sobie z emocjami lepiej, np. zaczęłam udzielać się w wolontariacie, podróżować, odnowiłam starą przyjaźń, dużo czasu spędzałam z ludźmi. Nie wystarczyło. A może własnie przez to, że pojawili się inni mężczyźni, chciałam podświadomie uciec przed ryzykiem, sama nie wiem.
Pierwsze problemy z kompulsywnym przejadaniem się miałam wcześniej. Przechodziłam depresję i bywało tak, że potrafiłam pobiec do sklepu i kupić dwie czekolady (zawsze bakaliową i kokosową), dużą paczkę orzechowych chrupek i wsunąć to w kilkanaście minut zaraz po przyjściu do domu. Mieszkałam praktycznie sama, bo wynajmowałam pokój, więc i tak nikt nie widział. Tylko potem ma się wrażenie, że każdy widzi ile zjadłam, że nagle, w te kilkanaście minut przytyłam tyle, że to widać gołym okiem... a nie było. Przeszło mi kiedy pojawiła się nowa szkoła, nowi ludzie. No a potem już był ten koszmarny związek i po nim + 11.5 kg, a objadałam się tak, że bolał mnie żołądek i nie mogłam się ruszyć. Potrafiłam zjeść dwie bułki i dwie drożdżówki naraz, na jeden posiłek albo nawet 8 kromek chleba yikes Trzeba się "napracować", żeby w takim tempie przytyć. Potem znów etap chudnięcia, odizolowywania się, znów dużo się działo, pojawił się mężczyzna, itd.

17

Odp: Jedzenie kompulsywne

Pół biedy jak potrafisz potem schudnąć, a nie jest to tylko tak,że się tyje bez przerwy aż dojdzie się do wagi, przy której już nie można się ruszyć z domu, nawet jeśli się chce..

18

Odp: Jedzenie kompulsywne

Tylko że takie wahania zostawiają ślad na ciele sad

19

Odp: Jedzenie kompulsywne

Też miałam straszny problem z jedzeniem kompulsywnym, ale warto sobie uświadomić, że jest to problem psychiczny, a nie pokarmowy. Dużo daje terapia, ja chodziłam akurat do pracowni psychorozwoju w Warszawie.
Bardzo mi tam pomogli, moja pani psycholog była naprawdę świetną specjalistką i razem udało nam się wypracować inne zachowania. Wiele zależy od tego, jak reagujesz na stres. Musisz po prostu sobie znaleźć coś innego niż jedzenie, na przykład sport. Ja teraz jak się zdenerwuję, to uderzam w worek treningowy, bo sobie kupiłam. Polecam, działa o niebo lepiej.

20

Odp: Jedzenie kompulsywne

Najlepiej pójść z tym do dietetyka, żeby ustalił menu.

21

Odp: Jedzenie kompulsywne

Ja miałam dietę rozpisaną przez dyplomowaną dietetyczkę. Nie stosowałam jej i nie wydaje mi się, żeby była dobrze ułożona. Zraziłam się po tym, jak znalazłam w niej jakąś sprzeczność. Nie pamiętam jej dokładnie, ale jakiś konkretny produkt był na liście zakazów, a parę stron dalej został uwzględniony w moim menu.

22

Odp: Jedzenie kompulsywne

Może dietetyczka chciała sprawdzić Twoją spostrzegawczość:) A czego Ci szczególnie zabraniała?

23

Odp: Jedzenie kompulsywne

Nie pamiętam, bo to było dawno. Koniec końców rzuciłam to w szufladę i przy którymś sprzątaniu usunęłam.

24

Odp: Jedzenie kompulsywne

No to faktycznie dość podejrzane. Ja przestałam już tak podjadać. Najgorsze były słodycze.

25

Odp: Jedzenie kompulsywne

kurcze takie jedzenie szybko może cie doprowadzić do bulimii i [url=http://no-spa.pl/06_article_czym_jest_choroba_wrzodowa.html] wrzodów dwunastnicy [/url] na skutek ciągłych wymiotów. idź do psychatry i nie ma się tu czego wstydzić bo to poważna choroba - tak zazwyczaj się zaczynają zaburzenia odżywiania, wiem co mówię...