1

Temat: Chwilówki

Witajcie co sadzicie o chwilówkach ? Czasem niestety człowiek ma nóż na gardle i potrzebuje cos pozyczyć
Macie jakieś doświadczenia, rady na co patrzeć.
Póki co mam na oku jedną, bo jednak daje na dłuższy okres spłaty

2

Odp: Chwilówki

Wtedy najlepiej pożyczyć od rodziny, wtedy nie ma takich procentów...

3

Odp: Chwilówki

ja wzięłam chwilówkę, bo chciałam zafundować sobie zagęszczanie włosów, a bez takiej gotówki by mnie nie było stać. Ale na szczęście szybko spłaciłam

4

Odp: Chwilówki

Ja jestem za tym, że wszystko jest dla ludzi i to czy i skąd się pożycza to indywidalna decyzja każdego. Nie każdy chce lub może od rodziny czy znajomych. Ważne, żeby nie dać się oszukać i wybierać sprawdzone firmy.

5

Odp: Chwilówki

Ja pożyczyłam chwilówkę i wyszłam na tym dobrze. Jest wg mnie jedną z bardziej opłacalnych. a wzięłam ją na samochód smile.

6

Odp: Chwilówki

Wiadomo, że nikt nie lubi pożyczać pieniedzy ani od znajmowych ani od banków. Niestety czasem w życiu jest tak, że trzeba sobie pomóc bo sytuacje są różne. Ja też miałam taka sytuacje i byłam zmuszona poratować się właśnie pożyczką, i powiem, że nie było tak źle, czesto negatywne opinie wynikają z tego, ze ludzie nie mają zwyczaju czytania dokładnie umowy i innych pism, które podpisują.

7

Odp: Chwilówki

Okres kredytowania dość długi. No i przede wszystkim warunki wyglądają na uczciwe, nie spłaca się kwoty wielokrotnie większej. Muszę pogadać z mężem, przydałby się remont łazienki przed zimą smile

8

Odp: Chwilówki

Jakbyś brała to koniecznie daj znać jak wyglądała umowa i jak długo trwają formalności. Też się z mężem zastanawiamy czy nie skorzystać, bo ma wszystko tak fajnie prosto na stronie rozpisane, że moge być w pełni świadoma co podpisuje.

9

Odp: Chwilówki

No właśnie miałam nadzieję, że ktoś brał, i może się podzielić doświadczeniami. No własnie że to chwilówki ale pożyczają na dłuższe terminy

10

Odp: Chwilówki

Nie jest chwilówką tylko zwykłą pożyczką. Ma podobne zasady uproszczone, ale to nie tego typu. Według mnie , bo okres jest dlugi kredytowania, a zasady nadal proste i czytelne.

11

Odp: Chwilówki

Dla mnie firmy oferujące chwilówki to zwykli naciągacze, świetnie się reklamują i tym przyciągają ludzi.

12

Odp: Chwilówki

Ja jestem za tym aby jeśli już pożyczać to od rodziny

13

Odp: Chwilówki

A ja nie chcialabym, żeby rodzina wiedziała, że mam jakieś klopoty. Każdy ma swoje problemy i wolałabym nie obarczać innych swoimi. Stanowczo czasem takie pożyczki to deska ratunku. A kiedy można sobie daną kwotę rozłożyć, aż na 18 miesięcy to już da się odkuć finansowo na tyle, zeby stanąć na nogi.

14

Odp: Chwilówki

Chwilówki mają lichwiarskie procenty, jak najdalej się od nich trzymajcie!

15

Odp: Chwilówki

Chwilówkę na miesiąc wzięłam w banku i wszystko było jasne i przejrzyste od początku do końca. Za mikropożyczkę w wysokości w wys. 1tys zł musiałam zwrócić 1,2tys. Nie potrzebne były zaświadczenia a pieniądze miałam na koncie w niespełna pół godziny. Wystarczyło tylko wypełnić wniosek na stronie internetowej banku.

16

Odp: Chwilówki

[quote=Olin-ka]Chwilówki mają lichwiarskie procenty, jak najdalej się od nich trzymajcie![/quote]

To zależy jak to jest rozpisane. Niestety jak się potrzebuje gotówki i ma brać pożyczkę to z kosztami trzeba się liczyć. Bardziej ufam tym firmą, które mają z tego procent niż tym co reklamują się, że są darmowe. Za darmo to można tylko oberwać. Na stronce już przy pierwszych kalkulacjach można sobie zobaczyć jakie będą koszta calości kredytu. Wydaje mi się jak właśnie tak jest to pokazane to każdy wie na co się decyduje.

17

Odp: Chwilówki

Banki a tym bardziej parabanki nie są instytucjami charytatywnymi. Jeśli bierze ktoś jakikolwiek kredyt musi mieć świadomość że trzeba za niego zapłacić. Istotą rzeczy jest żeby nie przepłacać. Uważam, że bank  stawia więcej niż przejrzyste warunki. Jaśniej już się nie da.

18

Odp: Chwilówki

[quote=kaweczka]Popatrzyłam na oferty i faktycznie aasa wygląda solidnie. [/quote]
I co brałaś u nich ?
Od rodziny nie chce pożyczać, bo sami aktualnie mają wydatki

19

Odp: Chwilówki

Powiem Wam szczerze, że zbliżają się świeta i wiadomo, wydatki. Mnóstwo wydatków. I myślę o takiej pożyczce. Naprawdę polecacie? Nie chce pożyczać od bliskich bo się trochę wstydze sad

20

Odp: Chwilówki

Ja też bym nie pożyczała od bliskich, bo łatwo sobie czymś takim popsuć relacje. W kilku masz całkiem niezłe warunki, opłaty nie są wysokie, a okres spłaty nawet 18 miesięcy. My wzięliśmy miesiąc temu pożyczkę, łazienkę już wyremontowaliśmy, a teraz sobie spokojnie spłacamy, a rata nie jest wysoka. Jeśli masz jakieś pytania to wal śmiało smile

21

Odp: Chwilówki

Dajcie spokój z pożyczaniem w ogóle. To tylko wpędzanie się w spirale... a chwilówki to już w ogóle nie komentuje. To chyba same firmy tak piszą żeby zachęcać ludzi i na nich zarabiać...

22

Odp: Chwilówki

To trochę zależy, bo pożyczka pożyczce nie jest równa. Bez sensu są faktycznie takie chwilówki na 30 dni. Ale tak ma na 18 miesięcy możliwość rozłożenia to dla niektórych to może być jedyny ratunek. Ciekawe tylko co jeśli ma się inny kredyt i chce się wziąć pożyczkę. To by było mega rozwiązanie włąsnie, żeby spłacić coś co nam zalega i mieć dodatkowy zastrzyk finansowy. Niektorzy dzieki temu wychodzą na prostą.

23

Odp: Chwilówki

Zanim cokolwiek weźmiecie, obojętnie czy to będzie bank czy instytucja pozabankowa czy pożyczka lokalna, czytajcie opinie o kredytach  w internecie. To wcale nie jest trudne a czasami można się ustrzec przed oszustami czy wtopieniem w jakiś kiepsko oprocentowany kredyt.

24

Odp: Chwilówki

Witam, Najlepiej tak zarządzać budżetem aby nigdzie nic nie pożyczać. No ale jeśli faktycznie już trzeba to najpierw od rodziny, znajomych, ewentualnie debet na koncie, a od chwilówek jak najdalej.

Ostatnio edytowany przez Michalinka1814 (2015-05-18 12:04:10)

25

Odp: Chwilówki

Najgorszy rodzaj pożyczek. Nie wiem jak bardzo musiałabym byc zdesperowana by pójść do lokalu i wziąć chwilówkę. Zdaję sobie z tego sprawę, że to jest studnia bez dna i ciężko potem uciec z rolowania długu

Ostatnio edytowany przez solversky (2015-05-28 20:23:42)