1

Temat: Wartości truskawki

Wiem że już sporo po sezonie ale takie informacje się przydadzą ponieważ zanim pójdą w świat to trochę minie smile Zobaczcie ciekawe informacje dotyczące ilości witamin , dane mogą zadziwić, dajcie znać co sądzicie o tym artykule. Podajecie swoim dzieciom warzywa i owoce ?

2

Odp: Wartości truskawki

Polskie truskawki są zdrowe, ale tez Hiszpanii to są nic niewarte, sama chemia...

3

Odp: Wartości truskawki

Tu macie powody, dla których truskawki są zdrowe wink Ale wiadomo, że te z własnego ogródka najlepsze, te hodowlane, wielkie jak dynia ani smaku nie mają, ani wartości...

4

Odp: Wartości truskawki

A co z truskawkami w diecie dzieci...? Podobno bardzo uczulają, obawiam się dawania tych owoców rocznym czy nawet dwuletnim dzieciom, zwłaszcza takim, które co chwile wysypuje po np. innym proszku do prania...

5

Odp: Wartości truskawki

Wtedy faktycznie nie ma sensu ryzykować. Albo podać w niedużych ilościach i obserwować dziecko.

6

Odp: Wartości truskawki

Truskawki mają bardzo wiele wartości odżywczych i jeśli tylko nie jesteśmy na nie uczuleni to warto z nich korzystać. Szkoda tylko, ze sezon na nie tak szybko się kończy. Zawsze jak są to wcinam bez umiaru big_smile

7

Odp: Wartości truskawki

Cukier w truskawkach to mająca niski indeks glikemiczny i metabolizowana bez udziału insuliny fruktoza, dlatego w umiarkowanych ilościach mogą się nimi delektować także cukrzycy (indeks glikemiczny truskawek wynosi 40). Naukowcy wykazali też, że truskawki pobudzają białka chroniące przed cukrzycą i chorobami serca. W kolejnych badaniach udowodniono, że jedzenie tych owoców poprawia zdolności antyoksydacyjne krwi.

8

Odp: Wartości truskawki

Uwielbiam je nigdy w sezonie nie mogę się nimi nasycić .Uważam ,że mają dużo wartości.

9

Odp: Wartości truskawki

Teraz też są w sklepach, ale jakoś nie wyglądają apetycznie.. Czekam do maja na nasze:)

10

Odp: Wartości truskawki

A ja lubię czasem zrobić zimą kompocik z mrożonych, wcale nie są takie złe...

11

Odp: Wartości truskawki

Niepryskane truskawki to samo zdrowie, ale w w sklepie ich nie znajdziecie...

12

Odp: Wartości truskawki

Polskie jeszcze ujdą, ale hiszpańskie to same pestycydy...

13

Odp: Wartości truskawki

Dobrze nawadniają organizm w upały

Ostatnio edytowany przez geneviev (2023-11-07 21:17:57)