1

Temat: szkoła rodzenia

Co sądzicie o szkole rodzenia? Chodziłyście na takie zajęcia? Słyszałam że to bardzo pomaga przy porodzie, oraz później przy pielęgnacji noworodka. Jakie macie o tym zdanie, jakie doświadczenia?

2

Odp: szkoła rodzenia

Jak będę miała dziecko na pewno będę chodzić do szkoły rodzenia, żeby wszystko przebiegało wspaniale i właściwie. Bardzo ważne byłoby tez dla mnie osobiście jakaś nauka po urodzeniu dziecka czyli wskazówki jak opiekować się maleństwem...

3

Odp: szkoła rodzenia

słyszałam różne opinie, wszystko zależy od nauczyciela do jakiego trafisz.... pytaj znajomych i czytaj opinie w internecie zanim się zdecydujesz smile

4

Odp: szkoła rodzenia

Ja nie chodziłam i urodziłam i umiałam zajmować się małą smile

5

Odp: szkoła rodzenia

no niby tak, ale czytać o porodzie w internecie a ćwiczyć z doświadczoną położną to co innego
a z drugiej strony zła położna może więcej zaszkodzić, niż pomóc.....

6

Odp: szkoła rodzenia

Też tak uważam, nie wyobrażam sobie jak można zamienić w tak poważnej kwestii jak poród wykwalifikowaną pomoc na żywo na jakieś wirtualne bzdety

7

Odp: szkoła rodzenia

Ja nie myślałam nawet podczas ciąży o szkole rodzenia i powiem wam, że żałuję. Miałam cięzki poród i myślę że odpowiednie techniki oddychania, o których nauczyłabym się w szkole, na pewno by mi pomogły.

8

Odp: szkoła rodzenia

Skoro nawet na znieczulenie przy porodzie nie ma to czego się spodziewać? Wstyd, żeby w XXI wieku kobiety rodziły w bólu!

9

Odp: szkoła rodzenia

Tak niestety jest. Ja strasznie się męczyłam, prosiłam o znieczulenie ale lekarz powiedział, że jestem młoda, silna i na pewno wytrzymam a ja cierpiałam....

10

Odp: szkoła rodzenia

Jeśli będę planować dzidziusia to pewnie wybiorę sie do szkoły rodzenia. Jestem z natury troche panikara wink więc pewnie i tak bym sie naczytała jakiś bzdur i potem gotowe wymysły w głowie wink hehe a tak to liczę, że przynajmniej fachowow rozwieją moje watpliwości smile

11

Odp: szkoła rodzenia

ja się nie wyborę, bo nie zdecyduje się na poród naturalny, to nie średniowiecze żeby wyciskać z bulem arbuz przez dziurkę od klucza. Nie mówiąc już o tych wszystkich komplikacjach, rozcianiu krocza, nietrzymaniu moczu i innych wspaniałych urokach rodzenia naturalnego do którego jako Matki Polki jesteśmy zobligowane...

12

Odp: szkoła rodzenia

Warto się nauczyć jak prawidłowo oddychać, pierwszy poród bywa przeprowadzany w panice rodzącej , co nie ułatwia lekarzom pracy..

13

Odp: szkoła rodzenia

Nie chodziłam, i teraz też bym się nie zapisywała. Tyle jest porad w necie, łącznie z filmami, szkoda czasu na zajęcia.

14

Odp: szkoła rodzenia

[quote=justyna]no niby tak, ale czytać o porodzie w internecie a ćwiczyć z doświadczoną położną to co innego
a z drugiej strony zła położna może więcej zaszkodzić, niż pomóc.....[/quote]


Otóż to, położna u mnie zignorowała fakt, że wody odeszły mi o 23.00, a urodziłam na drugi dzień po 10.00. Dziecko przyduszone i żółte, jak Chińczyk, ale nie z powodu żółtaczki, tylko niedotlenienia. 7 punktów i inkubator na starcie sad

15

Odp: szkoła rodzenia

ja chodziłam do szkoły rodzenia, bo bardzo się bałam, że sobie nie poradzę. dało mi to dużo: zwłaszcza w zakresie pielęgnacji dziecka, jego rozwoju (wiedziałam na co zwrócić uwagę), i jak sobie radzić z chorobami. z wlasnego doswiadczenia - polecam. i życzę takiego zrelaksowanego malucha

16

Odp: szkoła rodzenia

Są one coraz bardziej popularne i niektóre kobiety idą, a niektóre nie i te co nie idą też szanuję.

17

Odp: szkoła rodzenia

ja też polecam szkołę. nawet nie chodzi o praktyczne porady. ja trafiłam na bardzo empatyczne położne które dużo mówiły o emocjach. przed, pod czas porodu i po nim.
a i ćwiczenia razem z mężem też były bardzo przyjemne smile

18

Odp: szkoła rodzenia

chodziłam do szkoły rodzenia i jestem bardzo zadowolona. Warto zwrócić uwagę na to co szkoła ma w swoim programie, żeby później nie być rozczarowanym. U mnie na zajęciach ćwiczyłyśmy nie tylko oddychanie (co w trakcie porodu bardzo mi pomogło) , ale również były ćwiczenia fizyczne dla kobiet w ciąży, ale pod okiem profesjonalisty, więc byłam spokojna, że wszystkie mogę wykonywać, uczyłyśmy się również kąpać malucha, miałyśmy zajęcia z psychologiem dotyczące rozwoju dziecka, co zabrać do szpitala, w co zaopatrzyć się do domu, co jest niezbędne w wyprawce dla dziecka i ile sztuk tego jest nam potrzebne i wiele innych. Ja polecam serdecznie, to czego się nauczyłam bardzo przydało mi się w trakcie porodu, skupiała, się na tym czego sie nauczyłam i wtedy było ok.

19

Odp: szkoła rodzenia

Ja też byłam w szkole rodzenia też polecam, wiedzy nigdy za mało, a nie wszystko jesteśmy w stanie wyczytać z książek czy też internetu.. Człowiek się oswaja z porodem, połogiem i tym co nas czeka w pierwszych dniach z maleństwem-karmienie, pielęgnacja, jak trzymać, kąpać..tatusiowie też wiele mogą się nauczyć smile

20

Odp: szkoła rodzenia

Mnie się podoba, że coraz częściej szkoły rodzenia powstają przy klinikach. Ostatnio  czytałam o takim rozwiązaniu.

21

Odp: szkoła rodzenia

Ja sądzę, że taka szkoła jest przydatna. Zobaczcie sobie na program takiej przykladowej szkoły rodzenia: medyk.rzeszow.pl/szkola-rodzenia.html Wygląda bardzo ciekawie, więc jak będzie prowadzony przez kompetentne osoby to na pewno można sporo skorzystać i się dowiedzieć.

22

Odp: szkoła rodzenia

Ja byłam na szkole rodzenia i było super. Zależy na jakie położne traficie, bo moja siostra podczas szkoły była niesympatycznie potraktowana przez jedną panią - skrytykowana, że źle oddycha i że jak ona urodzi...

23

Odp: szkoła rodzenia

Nie chodziłam, myślę, że położna, która odwiedza nas w domu też wszystko powinna wytłumaczyć. MI pokazywała i kazała ćwiczyć oddech oraz odpowiedziała na nurtujące mnie pytania. A opinie moich znajomych, które chodziły do szkół rodzenia były podzielone.

24

Odp: szkoła rodzenia

Ja bez szkoły rodzenia bym sobie nie poradziła, a na pewno mój mąż. Faceci nie wiedzą czego się spodziewać więc trzeba zrobić wszystko, żeby przygotować się do nowego etapu w życiu.

25

Odp: szkoła rodzenia

W tym temacie zapraszam do zapoznania się z ciekawym materiałem dotyczącym naturalnego porodu. Wiadomo że trzeba się odpowiednio przygotować i zdecydowanie lepiej wiedzieć jak przebiega i czego się spodziewać. Szkoła rodzenia na pewno również jest potrzebna , szczególnie tak jak mówicie mężom.