26

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

[quote=niechcemisie]Powiem szczerze, że ekranizacja "Przedwiośnia" w mojej opinii nie nadaje się do oglądania i nic bym z niej nie rozumiała, gdybym nie przeczytała książki. Poza tym oczywiście musieli pozmieniać to i owo, tylko ze moim zdaniem to zbędne było.[/quote]

Pewnie film nie miał by zamiennikiem lektury dla uczniów tylko luźną refleksją reżysera o książce:)

27

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

[quote=niechcemisie]Kusisz mnie... przeczytałam niestety tylko trzy pierwsze tomy Harry'ego, ale muszę kiedyś wszystkie.[/quote]

Koniecznie! Może się wydawać, że co to tam taki Harry Potter, ale jak dla mnie to jest to jedna z niezbędnych do przeczytania pozycji smile

Polecam drugą część "igrzysk Śmierci". Wypożyczyłam i przeczytałam w mig smile

28

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

HP i IŚ? Uwielbiam! Chociaż ostatnia część IŚ troszkę mnie rozczarowała. Oczekiwałam czegoś innego (nie mówię tu o zakończeniu, a o całej fabule). A jeśli chodzi o HP? Książka mojej młodości, często wracam do całej sagi smile

29

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

[quote=Finao][quote=niechcemisie]Powiem szczerze, że ekranizacja "Przedwiośnia" w mojej opinii nie nadaje się do oglądania i nic bym z niej nie rozumiała, gdybym nie przeczytała książki. Poza tym oczywiście musieli pozmieniać to i owo, tylko ze moim zdaniem to zbędne było.[/quote]

Pewnie film nie miał by zamiennikiem lektury dla uczniów tylko luźną refleksją reżysera o książce:)[/quote]

Hmm... pewnie masz rację. Szkoda tylko, że nauczyciele odtwarzają go uczniom, kiedy nie chce im się prowadzić zajęć, jako zamiennik lektury, której połowa z nich i tak nie przeczyta, a potem na maturze pojawiają się błędy rzeczowe.

Iwonko... przekonałaś mnie smile jak dzieciaki pójdą do szkoły to wypożyczę z biblioteki smile

30

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Ostatnio czytam Marię Nurowską, polecam "Na krawędzi":)

31

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Polecam Karen Essex ZAKOCHANY DRACULA.

32

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Ostatnio zainteresowałam się wywiadami ze świata kultury . I obiecująco wygląda pozycja Obywatel Stuhr  – wywiad z Jerzym i Maciejem Stuhrem. Już nie mogę się doczekać. Godne polecenia pozycja którą czytałam ostatnio to wywiad rzeka z Krzysztofem Kowalewskim "Taka zabawna historia".

Ostatnio edytowany przez Pandora (2014-10-09 13:36:41)

33

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Stuhrowie są nieziemscy! Uwielbiam ich smile

Dla kobiet na jesienne wieczory czy do poduszki "Gdy zakwitną poziomki":
[url]http://urodaizdrowie.pl/gdy-zakwitna-poziomki-recenzja[/url]

A to polecam dla tych, które chcą, żeby książka je moooocno wciągnęła - "Bóg, honor, trucizna":
[url]http://urodaizdrowie.pl/bog-honor-trucizna-recenzja#&panel1-1[/url]

"Przebojowa Polka w Londynie" Ady Martynowskiej... nudna, dobra chyba tylko dla wielbicieli angielskiego stylu życia, zbyt często powtarza się w niej słowo "bynajmniej" co nieco drażni i ktoś mocno się wysila, żeby brzmieć żartobliwie, używając przy tym ogromnej ilości oklepanych tekstów. Mimo to przeczytam do końca (a czytam już kilka tygodni po kawałku). Podobają mi się za to wpadki głównej bohaterki, wstydzę się za nie razem z nią i współczuję, kiedy robi z siebie głupa big_smile Takie to... prawdziwe smile)
Łatwiej znosić podobne sytuacje w codziennym życiu, kiedy podchodzi się do nich z dystansem, a taki dystans można sobie wyrobić właśnie czytając o perypetiach innych.
Przepraszam za tak ostrą opinię, ale jakoś mi wybitnie nie podeszła ta książka, za to ma ładną okładkę, a autorka na zdjęciu wygląda na naprawdę przesympatyczną kobietę.

34

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Ja polecam książki Doroty Terakowskiej i Magdaleny Tulli - niezwykle, choć tak odmienne światy ich bohaterów bardzo mnie pociągają czytelniczo:)

35

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Czytałam "Skazę" Magdaleny Tulli. Samej książki nie pamiętam, ale kojarzę ją jako pozycję dosyć ponurą i nie żebym uznawała to za minus, różne książki są potrzebne i nie można tworzyć wszystkiego na jedna modłę. Gdybym miała przeczytać jeszcze coś tej autorki to tylko i wyłącznie po to, żeby sprawdzić, czy inne książki utrzymuje w takiej tonacji, choć sama nie wiem, dlaczego mnie to ciekawi, to było dosyć męczące emocjonalnie przeżycie.

36

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Ta autorka lubi takie filozofowanie, rozdrabnianie rzeczywistości na części pierwsze:)  Czytałam jej "Sny i kamienie" Więcej tam jest opisu niż akcji, mnie to akurat nie podchodzi

37

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Przeczytałam pierwszą część "Pięćdziesiąt twarzy Greya" i bardzo mi się spodobała. Pochłonęłam w mig. Opinie są rozbieżne, ale jeśli ktoś się wkręci to potrafi wywołać wiele skrajnych emocji. Były momenty gdzie się śmiałam, za chwilę miałam ochotę beczeć a jeszcze potem rzucać nią z nerwów o ścianę... Teraz czekam aż wypożyczę pozostałe części.

38

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Kiedyś to przeczytam, ale tylko dlatego, że prawie wszyscy już przeczytali, a ja jeszcze nie tongue

39

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Polecam książkę "Skradzione życie". Bardzo poruszająca historia oparta na faktach.

40

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

A czytałyście może biografię Wojtka Cejrowskiego ? Jeżeli ktoś ogląda jego program to warto sobie przeczytać. Facet jest niesamowity.  Ja uwielbiam gościa i bardzo często oglądam jego program smile Teraz w niedzielę będzie fajny odcinek o wyspach karaibskich  . Kiedyś chłopak wspominał, że chciałby się tam wybrać więc zobaczę jak to wygląda z perspektywy pana Wojtka smile

41

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Nie czytałam, ale chętnie sięgnę, bo bardzo gościa lubię smile

Szczególnie polecam:
Mroźny thriller... naprawdę doskonale się czyta!

Jedną z najlepszych powieści historycznych według mojej oceny:

Drugą część trylogii (ja zaczęłam od niej i da się bez przeszkód ogarnąć temat, wszystko jest wyjaśnione, ale i tak pierwszą MUSZĘ przeczytać a nawet mieć)


Naprawdę gorąco polecam wszystkie trzy książki. Pod linkami są recenzje. "Piątą falę" zabrałam ze sobą nawet do lekarza, a gdybym czytała akurat którąś z pozostałych, też bym tak zrobiła. Ciężko się oderwać. Takich książek szukam, które do tego stopnia mnie zaczarują i pozwolą się oderwać. Uwielbiam kiedy książka jest nie tylko sposobem na relaks czy zdobycie informacji. Szukam takich, których czytanie będzie dla mnie PRZEŻYCIEM.

42

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Fajne propozycje,widzę że to same nowości z tego roku, pewnie jeszcze dostępne w księgarniach smile

43

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Tak, nowiutkie. Wczoraj widziałam, że w empiku mają rabat na "Black ice".
15 stycznia wchodzi do sprzedaży , również polecam. Książka zaskakuje.

Zaczęłam czytać Terry'ego Pratchetta. Chichram się sama do siebie big_smile Może nie wszystko mi odpowiada w jego twórczości, bo zbyt często jak dla mnie używa bardzo dziwacznych porównań (choć zastrzegam, że dopiero rozpoczynam przygodę z jego pisarstwem), ale w mistrzowski sposób ukazuje zabawne sytuacje, odzywki, reakcje i fenomenalnie ujawnia ludzkie wady w sposób ... hahah... bezpośrednio pośredni? Sprowadza postacie do takich sytuacji, w których widzimy zachowania, cechy będące uznawanymi za wady, ale on ich nie krytykuje, tylko pozwala nam samym zauważyć z czym mamy do czynienia i robi to z wielkim poczuciem humoru.

44

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Ja ostatnio czytam Grocholę, po latach odkryłam ją na nowo:)

45

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Ja właśnie czytam "Związki i rozwiązki miłosne" - rozmowę Kasi Grocholi z terapeutą rodzinnym Andrzejem Wiśniewskim.

46

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Jakoś nie lubię czytać takich zwierzeń kobiet po przejściach... Wolę powieści z happy endem:)

47

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Jedną z najlepszych książek jaką przeczytałam, dotyczących zdrowia jestNiestety należę do osób chorych na boreliozę i przyznam szczerze, lektura tej publikacji otworzyła mi oczy na bardzo wiele kwestii, o których nie miałam pojęcia. Szokuje ale i daje bardzo cenne wskazówki, jak walczyć z wieloma chorobami cywilizacyjnymi. Nie wiem czy interesuje Was taka akurat tematyka, ale w moim rankingu książka ta ma numerek jeden. Kolejną będzie pewnie The Real Truth About the Bravo Two Zero Mission w oryginale:)

48

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Ona po przejściach jest, ale książka jest zapisem dyskusji z terapeutą, dyskusji tak jakby koleżeńskiej, poruszającej mnóstwo tematów dotyczących relacji partnerskich, rodzinnych, dobrych i złych, coś podchodzącego pod wywiad. Nie jest to żadna opowiedziana historia, tylko mnóstwo pytań i odpowiedzi z zakresu bliskich relacji, a facet dość mądrze na nie odpowiada. Na okładce wydawca określa książkę jako poradnik, ja to nazwę "przyjacielskim wywiadem".

Choroby cywilizacyjne... najgorsze jest to, że mimo tak ogromnej świadomości wielu ludziom zwyczajnie nie chce się naprawdę zadbać o profilaktykę.

49

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Wygląda ciekawie. W takim razie poszukam tej pozycji na allegro wink.

50

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Nie spodobała mi się jednak przy dalszym czytaniu. Owszem, on wypowiada się mądrze, ale ja przez tę książkę straciłam bardzo dużo z sympatii do pani Grocholi. Zanieciekawiła ją swoimi chaotycznymi wtrąceniami i za bardzo usiłuje skupić uwagę na sobie.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2015-02-24 16:25:11)