51

Odp: skórki wokół paznokci

nie wycinam skórek nigdy bo sie boję że zgrubieją i będą paskudne

52

Odp: skórki wokół paznokci

Stosuj sobie na to oliwkę new nails - ona naprawdę bardzo dużo daje. Ze skórkami nie powinnaś mieć żadnych problemów - sama wiem jak to jest.

53

Odp: skórki wokół paznokci

I jeszcze jedno - musicie dbać o systematyczność. Nie ma systematyczności to nie ma też szans na to, aby paznokcie wróciły do zdrowia. Zdecydowana większość kompletnie nie dba o swoje paznokcie, a później do kogo pretensje?

54

Odp: skórki wokół paznokci

Ja codziennie maluje odżywką i wiele się nie poprawiają:/

55

Odp: skórki wokół paznokci

Ja mam odzywke z jessici - taka wazelinke do paznokci - idealnie sie sprawdza.

56

Odp: skórki wokół paznokci

[quote=hotapple]Ja codziennie maluje odżywką i wiele się nie poprawiają:/[/quote]

Bo zwykle trzeba malować tak: trzy dni po 1 razie dziennie, potem zmyć, odczekać dzień i znowu trzy dni malować. Stosuj się do instrukcji to będzie działać:)

57

Odp: skórki wokół paznokci

mnie się poprawiły paznokcie jak zaczęłam zmywać i sprzątać w rękawiczkach, wcześniej też odżywki nie dawały rady

58

Odp: skórki wokół paznokci

Nie korzystam z rękawiczek, ale wszystko staram się robić ostrożnie. Paznokcie mam w dobrej kondycji, ale ja też z odżywki do paznokci korzystam od bardzo dawna, więc nie maja one prawa źle wyglądać.

59

Odp: skórki wokół paznokci

smaruję paznokcie [url=http://rhea.com.pl/sklep/zimnotloczony-olejek-nasion-brokulu-p-320.html]olejem z brokuła[/url], są po niej bardzo mocne. Przy okazji też oliwka rozmiękcza skórki, właściwie nie mam potrzreby ich wycinać.

60

Odp: skórki wokół paznokci

[quote=monika_blukacz]smaruję paznokcie [url=http://rhea.com.pl/sklep/zimnotloczony-olejek-nasion-brokulu-p-320.html]olejem z brokuła[/url], są po niej bardzo mocne. Przy okazji też oliwka rozmiękcza skórki, właściwie nie mam potrzreby ich wycinać.[/quote]
aż tak dobrze działa?

61

Odp: skórki wokół paznokci

W ostatnich miesiącach zaczęłam używać radełka, po raz pierwszy w życiu. Wiem, to jedna z większych zbrodni przeciwko paznokciom, ale osobiście nie zauważyłam, żeby miały się przez to gorzej, przynajmniej na razie. Problem tylko w tym, że bardzo szybko się ostrze tępi, a tępym dobrać się do skórek to jest MASAKRA!!! Wiem, bo zrobiłam tak ;p
I teraz nie wiem czy mam sobie darować radełko czy po prostu wymieniać je co 5 użyć.

62

Odp: skórki wokół paznokci

Nawet nie wiem co to jest radełko... ;/ Krem do rąk jessici pielęgnujący - dobry jest również do skórek.

63

Odp: skórki wokół paznokci

Hmm.. wink nazwijmy to kopytkiem. Przyrząd do odsuwania skórek wink

64

Odp: skórki wokół paznokci

Radełko z kopytkiem wygląda tak: [img]//photos05.redcart.pl/templates/images/thumb/13982/432/600/pl/0/templates/images/products/13982/30086b3dd0387052d0167eab510286be.jpg[/img]

65

Odp: skórki wokół paznokci

Ależ rolniczo i hodowlanie nam się zrobiło, radełko, kopytko... big_smile

66

Odp: skórki wokół paznokci

Buaahahha... to jeszcze tak... jak się grzebię w ziemi bez rękawiczek łapki mam brudne jak świnia... tak, to dopełnia całości, wszystko co związane z farmą jest teraz na topie tongue

67

Odp: skórki wokół paznokci

Eco rządzi ;-) Ale całkiem poważnie, po ogródku można sobie doprowadzić paznokcie do masakry, a niby mamy cały czas kontakt z naturą ;-)

68

Odp: skórki wokół paznokci

Też mam redełko i często go używam, ale czasem skórki szczególnie jasniejsze wokół paznokcia mogą oznaczać grzybicę i trzeba to szybko zacząć leczyć. Są na to leki jak np Trioxal, ktory się używa punktowo, ale trzeba szybko grzybicę rozpoznać.

69

Odp: skórki wokół paznokci

Oliwka oliwka i jeszcze raz oliwka. Moim zdaniem po prostu nie istnieje kosmetyk, który mógłby przynieść lepsze efekty - tak to przynajmniej wygląda w moim przypadku.

70

Odp: skórki wokół paznokci

Koleżanka dwa dni temu pokazywała mi swoje skórki po oliwce i była zachwycona, a ja przerażona, bo nie wiem w jakim stanie musiała mieć je wcześniej, skoro chwaliła się jakimś spektakularnym w jej odczuciu efektem big_smile

71

Odp: skórki wokół paznokci

Obgryzała je czy obrywała...? a może czymś ostrym traktowała...?

72

Odp: skórki wokół paznokci

Co prawda nigdy nie widziałam, żeby obgryzała, ale obgryzione ma. Własnie sobie to uświadomiłam. Jak to możliwe, żeby mieć tak zjedzone paznokcie i nie dać się na tym przyłapać? big_smile

73

Odp: skórki wokół paznokci

Robi to w zaciszu domu albo pokoju jak nikt nie widzi:) moją koleżankę uspokajało obgryzanie paznokci ale to było w podstawówce.. smile

74

Odp: skórki wokół paznokci

Tylko że ona ma zjedzone w 1/3 to ja nie wiem jak udaje jej się opanować chęć na pazura w towarzystwie. Naprawdę nigdy nie widziałam, żeby gryzła, bo zawsze wtedy upominam ludzi i mam ochotę dać po łapach, dlatego, że sama wiem jak to jest. Nigdy nie miałam drastycznie poobgryzanych, ale obgryzałam i dopiero jak zobaczyłam kogoś, kto obgryza, uzmysłowiłam sobie jak paskudnie to wygląda.

75

Odp: skórki wokół paznokci

Zaciekawiło mnie o tej koleżance co piszesz, bo może jednak to grzybica jeśli nikt nie widzial jak obgryza, a mimo to ma jakby obgryzione nierowne i niezdrowo wyglądające resztki paznokcii. Była w ogóle u dermatologa?