1

Temat: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

Znam przypadek, gdzie kobieta wyszła za swojego pierwszego chłopaka, a  po kilku latach stwierdziła, że nie wyszalała się w młodości i brakuje jej tego. Chciała sprawdzić, jak to jest z innymi w łóżku . Oczywiście doszło do rozwodu, a on ponownie chce ułożyć sobie życie. Dla niej przeprowadził się kilkaset kilometrów od rodzinnego domu, jednak nawet takie poświęcenie nie zagwarantowało szczęścia w małżeństwie.
A czy w Was jest taka ciekawość jak w tej kobiecie? Czy zaryzykowałybyście rozpad związku żeby się przekonać, jak to jest być z innym facetem?

2

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

Młodość musi się wyszaleć oczywiście w rozsądnych ramach smile A tak poważnie: lepiej próbować tego przed ślubem a nie później sobie rozwalać małżeństwo...

3

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

Ja sprawdziłam różnych rzeczy zanim się dowiedziałam czego chcę i co jest dla mnie najbardziej odpowiednie, choć potrzeby się z czasem lekko mogą zmieniać, ale sprawdziłam i wiem.
Kiedy byłam gówniarą omotał mnie chłopak i w wieku 18 lat byłam gotowa wyjść za niego, byliśmy nawet zaręczeni i na szczęście nic z tego nie wyszło, bo dziś byłabym kobietą "z drugiej ręki", co wcale nie czyni takiej gorszą, użyłam tych słów, by podkreślić jaką ulgę czuję.

Moje zdanie jest takie: powinno się w życiu stworzyć bliższe relacje z kilkoma partnerami, choć są wyjątki, które od razu na siebie trafiają. My w związkach poznajemy siebie samych i innych ludzi, to tutaj poznajemy nasze wzajemne potrzeby i uczymy się je zaspokajać. NIEKIEDY LUDZIE  ZBYT POCHOPNIE SIĘ ZE SOBĄ WIĄŻĄ.

Nie zdradziłabym, a jeśli pojawiłoby się pragnienie innego mężczyzny to dla mnie to oznacza już wtedy koniec związku, a nawet więcej... taki związek powinien był już dawno się skończyć. I myślę że należy wtedy odejść, bo to chyba nie tylko ciekawość ale i  brak czegoś, który taką ciekawość rodzi i każe ją zaspokoić.

4

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

Pewnie poprostu dziewczyna zaczęła żałować, że się nie wyszalała, bo w małżeństwie były tylko obowiązki i codzienność. Facet powinien dać o to, żeby nie zaczęła myśleć o innych, a jak tego nie umie to jego strata.

5

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

moim zdaniem to jakaś  chora ciekawość, a dziewczyna powinna najpierw pomyśleć zanim założyła rodzinę i zmarnowała komuś pare lat młodości

6

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

Powinna, a właściwie oboje powinni pomyśleć o tym, czy oby nie za szybko biorą ślub, bo nikt im nie bronił być ze sobą w relacji chłopak-dziewczyna. Ból nagłego rozstania taki sam, ale komplikacji mniej.

7

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

Ja wzięłam ślub w młodym wieku - miałam 21 lat. Nie był to mój pierwszy chłopak, ale taki pierwszy "na poważnie" z Nim przeżyłam swój pierwszy raz...Jesteśmy 3 lata po ślubie, mamy wspaniałego niespełna 2 letniego Synka. Mimo iż nie raz sobie z koleżankami na plotkach gadałyśmy, że np. czy by się nie chciało zobaczyć jak to jest w łóżku z innym i odpowiedź brzmi, że "chciałoby się", ale nie jest to dla mnie myśl typu "chciałabym, więc za wszelką cenę to zrobię" - raczej myśl "chciałoby się, ale trudno już za późno" Nie wyobrażam sobie zostawić rodziny, zdradzić Męża, skrzywdzić go. Zresztą jak sobie pomyślę jak ja bym się czuła gdyby mnie zdradził to już samo za siebie mówi.... wiem, że takie rzeczy się często zdarzają, nie potępiam takich kobiet czy mężczyzn, ale też mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała doświadczać takich sytuacji - nie ważne czy w roli zdradzającej czy zdradzonej!

8

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

O tak... jest jeszcze różnica między tym czy u kogoś pojawiła się taka myśl, a tym, kto ją pielęgnuje i tym, kto realizuje.

9

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

Mnie się wydaje że jednak mały procent kobiet naprawdę działa w tym temacie, reszta poprzestaje na fantazji:)

10

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

I czytaniu romansów.

11

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

[quote=magdalenapodzoba] Nie wyobrażam sobie zostawić rodziny, zdradzić Męża, skrzywdzić go. Zresztą jak sobie pomyślę jak ja bym się czuła gdyby mnie zdradził to już samo za siebie mówi.... wiem, że takie rzeczy się często zdarzają, nie potępiam takich kobiet czy mężczyzn, ale też mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała doświadczać takich sytuacji - nie ważne czy w roli zdradzającej czy zdradzonej![/quote]

Wydaje mi się, że w późniejszym wieku jak już małżonkowie się sobą znudzą to nie mają takich rozterek tylko każde dba o siebie, żeby było mu fajnie, zwłaszcza z kimś innym niż mąż czy żona...

12

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

A więc trzeba dbać o związek i nie dopuścić do takiej sytuacji żeby się sobą znudzić! Jeśli ludzi się kochają to nie powinno to być dla nich problemem i takie dbanie i uszczęśliwianie drugiej osoby, a nie tylko siebie jest naturalne!

[quote=katasia][quote=magdalenapodzoba] Nie wyobrażam sobie zostawić rodziny, zdradzić Męża, skrzywdzić go. Zresztą jak sobie pomyślę jak ja bym się czuła gdyby mnie zdradził to już samo za siebie mówi.... wiem, że takie rzeczy się często zdarzają, nie potępiam takich kobiet czy mężczyzn, ale też mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała doświadczać takich sytuacji - nie ważne czy w roli zdradzającej czy zdradzonej![/quote]

Wydaje mi się, że w późniejszym wieku jak już małżonkowie się sobą znudzą to nie mają takich rozterek tylko każde dba o siebie, żeby było mu fajnie, zwłaszcza z kimś innym niż mąż czy żona...[/quote]

13

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

Taką parą byli moi Dziadkowie, mimo przeżycia prawie 50 lat razem potrafili iść ulicą trzymając się za rękę i nie parzyli na to co ludzie powiedzą!

14

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

MaVanilla... to wspaniałe smile) Miło czytać, że są takie pary smile

Gdzieś w ostatnich dniach przeczytałam fajne stwierdzenie, że związek to wybieranie siebie każdego dnia i tak jest w rzeczywistości. W dobie, gdy ludzie tak łatwo się rozstają można śmiało powiedzieć, że ludzie nie wybrali siebie nawzajem raz, wiążąc się z sobą, tylko wybierają siebie każdego dnia, kiedy trwają w tym związku.

15

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

W tych czasach też dużo osób jest ze sobą, wcale nie z powodu uczuć, ale:
- wspólnego kredytu
- aby nie ranić dzieci
- z wygodnictwa...

16

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

Heh... Evitko... jak chciałabym żebyś nie miała racji, ale masz. To co piszesz jest prawdą. I niby nie ma w tym nic złego, bo przecież to czysty układ, oboje czerpią z tego jakieś korzyści, ale najgorsze jest to, że na takich powodach osadzona jest niejedna rodzina i małżeństwo, a  tu powinno być coś znacznie więcej niż wymienione przez Ciebie korzyści sad

17

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

Skoro ludzie tak sobie pokomplikowali życie to mają co chcieli... U zwierząt nikt nie wymaga wierności i jakoś nie ma tragedii wink

18

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

Bociany się wiążą ze sobą na całe życie... chcę być bocianicą.

19

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

Może im łatwiej dochować wierności bo krócej żyją niż my:)

20

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

Hahahah big_smile
Musiałaś to pisać?

21

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

To zmienia postać rzeczy:) Jakby żyły po 90 lat toby już nie były takie grzeczne:)

22

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

Bociany żyją dopóki mogą sobie żab nałapać:) Wyobrażasz sobie 90-letniego bociana, który już nie może się schylić po żabę, bo go bolą plecy? Przecież nie pójdzie do tesco sobie kupić smile

23

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

Może to okrutne ale... Czasem żałuję, że taka naturalna eliminacja nie dotyczy niektórych ludzi...

24

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

Podkabluję Cię, że być może szykujesz zamach, bo tak o tej eliminacji... to takie podejrzane jest  tongue

25

Odp: Czy warto sprawdzać, jak to jest z innymi?

Niektórzy sami się eliminują np. przez alkoholizm... Trudno dożyć podeszłego wieku przy takim nałogu