26

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Te co ja znam to raczej ciągle wydzwaniają, piszą sms-sy albo na fb, to denerwujące ale nie zabija:)

27

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Ja na fb poblokowałam i w telefonie też.
Racja, kobiety są mniej niebezpieczne na ogół, bo np. nie zastraszają przemocą. Mi facet powiedział co mi zrobi jak od niego odejdę.

28

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Ale chyba nie dotrzymał słowa skoro żyjesz? smile

29

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Chciał Cię ogolić na zero...?:)

30

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Śmiercią mi nie groził, ale np. koktajlem mołotowa albo że mnie dorwą, że mnie znajdą jego koledzy. Na policji pokazano mi dwie kupki teczek, jedną na biurku, drugą obok biurka na podłodze i powiedziano:"To wszystko są takie sprawy".
Dostał wezwanie, nie stawił się, nic mu nie zrobili smile Nie zaprosili go ponownie. Tyle. Tak działa policja.

31

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

...bo tam są głównie faceci więc kto ma kobietę zrozumieć?...

32

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Poza tym policjanci sami biją swoje żony. Znam żonę policjanta, która była przez niego bita, rozstali się, ale gdzie miała szukać pomocy... u jego kolegów z pracy? Jest też u nas gliniarz, którego żona musi nosić ciemne okulary. Sąsiedzi się z niej śmieją, bo go nie lubią, zamiast jej pomóc sad

33

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Ale czemu nie może od niego odejść, co ma z życia taka kobieta przy swoim oprawcy...?

34

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Jego wypłatę i dach nad głową sad
Niestety wiele kobiet pozostaje w takiej patologii tylko z tego powodu.

35

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

nie byłam nigdy w takiej sytuacji ale wydaje mi sie, że bardziej bym ceniła swoje bezpieczeństwo niz takie  życie pod ciągłą presją...

36

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Ale one nie mają dokąd odejść ani za co żyć.

37

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Są nauczone że zawsze ktoś za nie wszystko załatwiał, decydował... Wyuczona bezradność

38

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Przecież są instytucje pomagające ofiarom przemocy, a nawet bez zawodu można pracować, każdy coś umie robić.

39

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Dokładnie to - wyuczona bezradność. Nie znałam wcześniej tego terminu, ale Gabika trafiła w sedno.
Malinko, kiedy ja miałam problem z przemocą w związku to nawet policja nie potrafiła mi pomóc, a takie instytucje cóż więcej mogą kiedy policja nic nie potrafi? Naprawdę niewiele. Zabiorą kobietę z dziećmi na dwie noce do hostelu? Dadzą im psychologa? To nie rozwiąże ich problemów. Moja znajoma ze szkoły była bita przez partnera. Odebrali jej dziecko, bo w domu jest przemoc.... taka pomoc ze strony instytucji, że rozdzielili matkę i dziecko. Ok, dziecko jest bezpieczne, ale to za mało, zdecydowanie za mało.

40

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Powinno się raczej odizolować faceta, a nie zabierać dziecko... Co za bezmyślność urzędników...

41

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

To było jego mieszkanie, ale to prawda, powinni zrobić coś, żeby matka i dziecko byli bezpieczni i mogli być razem.

42

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

To dlatego czuł się tam panem, który może źle traktować i żonę i dziecko, bo są na jego łasce...

43

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Nie była jego żoną. Wgl to paskudna historia, powinna była się z nim rozstać jeszcze zanim razem zamieszkali, bo dał jej ku temu powody, no ale... wspólne dziecko, ona zaślepiona, wierzyła, że on się zmieni, poza tym sprawy materialne ja chyba uwiązały.

44

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Kobiety są pod tym względem wygodne, jak już jest dziecko to po co pracować?

45

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Niektóre tak. Często to kwestia wychowania, tak mi się wydaje. Nic jednak nie zastąpi kobiecie tej satysfakcji, kiedy jest choć częściowo niezależna finansowo. Ona ciągle popełnia błędy. Gdzieś może o niej napiszę, bo to przerażający przykład.

46

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Szkoda, że nie uczy się nawet na własnych błędach i nic nie chce zmienić w swoim położeniu, bo nikt tego za nią nie zrobi. moja ciotka przez 20 lat po ślubie siedziała w domu, co prawda mąż się nie znęcał, ale widziałam że tak osiadła na laurach, nie miała motywacji. Aż ją koleżanka wciągnęła do swojej firmy i nagle przekonała się że coś sama może zdziałać, coś potrafi:) Teraz żałuje, że już wcześniej nie podjęła pracy bo jak dzieci wyfrunęły z domu to praca jej wypełniła czas i stała się pasją...

Ostatnio edytowany przez Ksymena (2014-10-03 10:27:52)

47

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Chyba mało jest takich kobiet, aktywnych zawodowo jeśli nie muszą, bo mąż o wszystko zadba... Ja przynajmniej nie znam takiej

48

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Jak kobieta nie musi, to nic dziwnego, ze chętnie korzysta z wygód, tylko że to jest ryzyko. Moja sąsiadka... duży dom, mąż lekarz, ona w roli jego wizytówki, a teraz mąż z małolatą w Wawie mieszka, a ona zero doświadczenia zawodowego, zero wykształcenia i co dalej?

49

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

No właśnie, gdy się zostaje na lodzie to z samego podziału majątku nie da się za długo żyć na takim poziomie jak wcześniej... A drugi lekarz raczej na nią nie poleci bo młodość pewnie ma za sobą?

50

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Własnie. A z tym majątkiem... coś tam by dostała może gdyby się oficjalnie rozeszli, o ile intercyzy nie było. Dom jest jego i wszystko w domu też.
Tak więc... wniosek jest jeden: SAMODZIELNOŚĆ to coś, do czego powinnyśmy dążyć. Niesie ze sobą spełnienie, podnosi samoocenę, zabezpiecza materialnie, podnosi komfort życia, nawet tego we dwoje, ma mnóstwo innych zalet, a w przypadku, gdy kobieta trafia na mężczyznę, który ją krzywdzi, może od niego odejść, wyprowadzić się, wyjechać do innego miasta i żyć w spokoju. Poza tym samodzielne i pewne siebie kobiety rzadziej chyba stają się ofiarami przemocy, nękania, stalkingu i choć pewnie są psychole, którzy i takie kobiety usiłują dręczyć, to kobieta samodzielna jest bardziej zaradna w takiej sytuacji i ma więcej możliwości.