26

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Mam suchą skórę i każde jej przesuszenie odczuwam bardzo szybko - szczególnie po lecie. Ale jednocześnie bardzo szybko też na nie reaguję.
Nauczyłam się już, że na mój rodzaj skóry najlepiej działa profilaktyka: nie opalam się celowo, poza normalnym przebywaniem na powietrzu, wypijam codziennie 2 litry czystej wody i stosuję kremy z wysokim filtrem (50 SPF), żeby uchronić się przed przebarwieniami. Dzięki temu jesienią jest mi ciut łatwiej utrzymać dobrą kondycję skóry.

To jednak oczywiście za mało dla mojej skóry, więc za sprzymierzeńców obrałam sobie kremy z kwasem hialuronowym i mocznikiem, który zmiękcza suchą, zrogowaciałą skórę.
Poza nawilżeniem potrzebne mi jest też natłuszczenie skóry, i tutaj cudownie działa oliwka dla dzieci albo kuchenna oliwa z oliwek.  Szczególnie muszę dbać o skórę dłoni i stóp, która bardzo szybko reaguje na przesuszenie.  A najwięcej ulgi i komfortu przynoszą mi całonocne kompresy na dłoniach i stopach z lub gliceryny.  Skórę mam po nich cudownie miękką jak u dziecka smile

Podstawą dbania o sobie jest jednak dla mnie codzienny ruch na świeżym powietrzu – jeżdżę do pracy na rowerze –  i pozytywne nastawienie na każdy dzień, w którym pomagają mi ulubione sukienki i spódnice smile

27

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Jesienią trzeba szczególnie dbać o skórę narażoną na zimno, deszcz i wiatr. Ja nawilżam, peelinguję i ciepło się ubieram, bo zadbana skóra to wizytówka każdej kobiety.

28

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Mój sprawdzony sposób to częste maseczki ze składników, które mam akurat w lodówce - bo wiadomo, że najlepsze dla skory jest to, co również da się zjeść!!!

29

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

A kiedy będą wyniki?

30

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Mój sprawdzony sposób to...zakochać się jesienią! Wtedy od razu staję się piękniejsza:)

31

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Każda pora roku kryje w sobie coś wyjątkowego i oferuje nam inne dobrodziejstwa, tak jest też i z jesienią. Jesień to dla mnie czas wyciszenia, refleksji i wglądu we własne wnętrze. to właśnie w jesienne dni skupiam się także znacznie bardziej na swojej urodzie:-)
Chcąc skutecznie ochronić organizm przed zimowymi infekcjami i jednocześnie zadbać od wnętrza o skórę dostarczam mu dawki witamin w postaci jeszcze obecnych świeżych owoców i warzyw, dlatego wszelkie sałatki i zupy jarzynowe nie znikąją z mojego menu. Odpowiednio zbilansowana dieta, a do tego wypijany co kilka dni kubek gorącej herbaty z sokiem malinowym własnej roboty lub mleka z miodem, czosnkiem i cytryną gwarantują mi dobrą ochronę przed krążącymi wirusami, a do tego moja skóra zachowuje jędrność i blask..
Jesień, to dla mnie przede wszystkim pora, kiedy znacznie więcej czasu poświęcam na przygotowywanie domowych maseczek, peelingów, odżywek do włosów i mikstur do kąpieli. Wykorzystując głównie naturalne składniki staram się zapewnić swojej skórze świeży i zdrowy wygląd.
Raz w tygodniu serwuję jej migdałowy peeling zrobiony według następującego przepisu;
2-3 łyżki migdałów
2-3 łyżki płatków owsianych
woda
Migdały i płatki owsiane mielę w młynku do kawy (oddzielnie), łączę i dodaję odpowiednią ilość gorącej wody, po przestudzeniu wmasowuję w skórę całego ciała.Dzięki niemu moja skóra nabiera blasku i miękkości.
Potem sporządzam maseczkę z selera , którą nauczyła mnie babcia i którą stosuję do dziś, Jest doskonała do skóry odwodnionej i ze skłonnością do przesuszania. A oto receptura:
Łyżkę startego na tarce selera należy zmieszać z żółtkiem jajka. Można dodać pół łyżeczki miodu. Nałożyć na twarz i szyję, pozostawić na 15 minut. Po zmyciu skóra jest delikatna i odświeżona.
Poza tym jestem zdania, że jesienne, pochmurne wieczory wcale nie muszą być ponure! Serwując sobie aromatyczną kąpiel rozgrzewam i swoje ciało i duszę, wprawiając się w wyśmienity nastrój. Uwielbiam rozgrzewającą kąpiel cynamonową, którą robię sobie w jesienne wieczory. Do wanny napełnionej bardzo ciepłą wodą dodajemy:1 szklankę octu jabłkowego, 1/4 łyżeczki cynamonu oraz 4 łyżki miodu, który warto wcześniej rozpuścić w kilku szklankach gorącej wody. Pozostaję w kąpieli ok. 15 minut. Po tym czasie moja skóra jest bardziej jędrna, ciało mocno rozgrzane, a humor wyraźnie poprawiony!

Te kilka kosmetycznych zabiegów i większa dbałość o urozmaiconą dietę pozwala mi cieszyć się także jesienią dobrą kondycją skóry:-)

32

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Jesienią nie dbam o urodę jakoś bardziej niż zwykle, może dlatego ze przez cały rok staram się dać mojej skórze to co najlepsze i w odpowiednich dawkach:) To już jest nawyk, nie umiem żyć bez kosmetyków.

33

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Jesienia po upalnym lecie staram sie utrzymac skore w dobrej kondycji,aby nadal byla dobrze nawilzona  .W tym celu klade nacisk na jej porzadne odzywienie oraz  ochrone przeciwzmarszczkowa za pomoca kremow ,maseczek i balsamow aby juz teraz przygotowac ja na trudne dla skory zimowe miesiace wink Dobrze nawilzona ,ujedrniona skora to podstawa wink

34

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Jesienią często bywam w saunie, to świetny sposób na urodę i na zdrowie też, w ogóle nie choruję , nie mam problemów z cerą

35

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Pierwsze co nachodzi mi na myśl, to sport! Pomimo różnej już o tej porze roku pogody, sport, bieganie czy fitness ćwiczenia to gwarancja zachowania urody, świeżej cery, elastycznej skóry i komfortu psychicznego połączonego z dobrym humorem wink Co jesienią jest najważniejsze! Bo chandry i depresje mogą nas złapać w każdej chwili, szczególnie gdy na dworze plucha i zimno...a jak już spadnie pierwszy śnieg i człowiek musi odśnieżyć swoje auto na parkingu, niekoniecznie mając przy sobie ciepłe rękawiczki ...brrr... wtedy przyda się też dobry krem ochronny, zarówno na dłonie jak i na buzię, oraz pomadka ochronna, bo o odmrożenia łatwo taką porą.
Dodatkowo : ciepłe, aromatyzowane kąpiele, świece, nastrój spokoju i harmonii, relaksująca muzyka, cisza i dużo odpoczynku. Jako,że zbliża się jesień, przydadzą się suplementy diety i ziołowe herbatki, które wzmocnią nasz organizm : włosy, które właśnie teraz lubią sobie najbardziej wypadać, paznokcie skłonne do łamania się jesienią.. tak jakby wszystko przygotowywało się na zimowy sen ...

36

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Jesiennie długie wieczory sprzyjają zaaranżowaniu domowego SPA wśród klimatycznych świeczek i otulających, ulubionych zapachów. Jesień jest świetną porą na zastosowanie trochę mocniejszych peelingów czy odważniejszych zabiegów na twarz. Słońce nie jest już tak mocne i szkodliwe, więc można pozwolić sobie na zastosowanie kwasów o właściwościach oczyszczających i odmładzających. Jestem zwolenniczką naturalnych, domowych kosmetyków, zwłaszcza jesienią kiedy matka natura dostarcza nam ogrom dobroczynnych składników. Uwielbiam korzystać z ziół robiąc tonik z pietruszki czy parówkę z tymianku. Poświęcam dużo czasu moim włosom, które po lecie bywają przesuszone. Korzystam z naturalnych olejków aby dodać im blasku i zregenerować. Bardzo lubię dbać o siebie, takie rytuały dostarczają mi relaksu i odprężenia.

37

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Jesienną pielęgnację twarzy rozpoczynam złuszczaniem naskórka. Odkryłam zbawienne działanie lodu i po oczyszczeniu twarzy masują ją kostkami lodu, co doskonale ożywia, ujędrnia, pobudza skórę. Podstawa to nawilżenie, zmęczona latem skóra pragnie ...pić.
Nawilżające maseczki, maseczka drożdżowa doskonale łagodzi zmiany trądzikowe, z białka świetnie ujędrnia i zamyka pory.
Stosuję kremy nawilżające, a do walki z pierwszymi zmarszczkami : serum. Oby te pierwsze ( zmarszczki ) były ostatnimi wink
Jesienna pięlęgnacja twarzy to działanie od wewnątrz, a więc nawadnianie i owoce, warzywa, które teraz , jesienią goszczą na naszych straganach.
Jesienną pielęgnacje twarzy kończę uśmiechem, bo to najtańszy, najskuteczniejszy, najzdrowszy kosmetyk dla urody smile

38

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Jesienią lubię gorące kąpiele z olejkami i długie masaże ciała przy nakładaniu balsamu czy oliwki:)

39

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Mój sposób na zachowanie urody
to niestronienie od czystej wody,
żelu i mydła, płynu do kąpieli,
co każdą brudną skórę wybieli.
Stoją rzędami w mojej łazience
by po kolei trafiać w me ręce.
W wannie pełnej pachnącej piany
jesienne smutki - problem nieznany...
A moje ciało jest rozpieszczane,
rozgrzane, miękkie, przygotowane
do olejków, balsamów i masażu
który pozbawia stresów bagażu.
Tak wypoczęta, zrelaksowana
jestem piękna jesienią już od rana!

40

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Jesień to świetny czas żeby zadbać o gładką skórę, pozbyć się owłosienia laserem IPL. Właśnie jestem po 1. zabiegu i planuję kolejne żeby zdążyć przed kolejnym latem i pożegnać się z maszynką do golenia już na stałe!

41

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Wśród pięknych wielobarwnych liści, które zdobią jesienne pejzaże, trzeba naprawdę się postarać, aby przyćmić choć na chwilę ich piękno... Aby sprostać temu zadaniu, już od początku września zaczynam kompletować ubrania i dodatki na tę wcale nie szarą i ponurą porę roku. Łącząc przyjemne z pożytecznym przemierzam kilometry sklepowych alejek w poszukiwaniu oryginalnych i podkreślających moją niezbyt słowiańską urodę ciuszków. Poluję zwłaszcza na buty, które wydłużą moje zgrabne nogi i niepostrzeżenie robię poważny debet na mojej karcie kredytowej, wychodząc z galerii z wyszukanymi zdobyczami na różne okazje:) Po drodze nie omijam obojętnie pobliskiej drogerii, lecz wstępuję, żeby zaopatrzyć się w najmodniejsze cienie i pomadki sezonu, bo oczy i usta to nieocenione atrybuty kobiecości... Tak uzbrojona wracam do domu, by po kilku godzinach spędzonych przed lustrem osiągnąć wygląd idealny, który powali na kolana całą rzeszę mężczyzn. Spośród nich wybiorę tego, który swoim towarzystwem zrekompensuje moje wysiłki i wydatki poniesione na piękny jesienny look - bo czymże jest uroda bez kogoś, kto będzie mógł ją podziwiać?...:)

42

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Jesień to czas ukrywania urody, bo nagle muszę zrezygnować z dekoltów i krótkich spódniczek na rzecz ciepłych ubrań chroniących moje ciało przed zimnem... Jednak to nie zwalnia od dbałości o siebie, więc z nadzieją czekam na kolejną wiosnę, dając mojej skórze dobry krem i balsam, markowe kosmetyki i rozpieszczając ją, by nie odczuła tony ubrań, które musi nosić:)

43

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Moja uroda rozkwita kiedy jestem szczęśliwa więc zapewniam sobie jak najwięcej miłych przeżyć i to świetnie działa na wygląd, polecam!

44

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Mój sprawdzony sposób na urodę jesienią to tonik ogórkowy. Właśnie teraz mam tendencję do wyprysków i niedoskonałości a sok z ogórka okazuje się najlepszym i najtańszym sposobem na utrzymanie czystej cery... Dlatego już nie kupuję drogich toników bo one potrafią uczulać, a ogórek to sama natura!

45

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Aby uroda rozkwitła jesienią trzeba pracować nad jej pielęgnacją już latem - a więc nie wystawiać nadmiernie na szkodliwe promienie UV, regularnie stosować maseczki i peelingi oraz co najważniejsze - nie przesadzać z makijażem, który obciąża cerę i powoduje wiele problemów, z którymi trzeba walczyć kolejnymi kosmetykami i koło się zamyka...

46

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Olej kokosowy, to antidotum na urodowe problemy o każdej porze roku, a zwłaszcza jesienią, kiedy skóra potrzebuje szczególnego nawilżenia i otulenia podwójną barierą ochronną przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Już od dawna go stosuję i nie zamienię na nic innego

47

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Ja polecam maseczkę z awokado:)
W sam raz dla zmęczonej, szarej, suchej skóry jesienią - odżywia, poprawia koloryt, nawilża. Ma także właściwości antybakteryjne, przyspiesza gojenie się ran. Co potrzebujemy by ją stworzyć? Połowę awokado, odrobinę miodu, parę kropel soku z cytryny i troszkę jogurtu naturalnego. Do dzieła!

48

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Najlepszy sposób na urodę jesienią to codzienny masaż twarzy - można go robić np podczas oglądania Tv. Poprawia ukrwienie skóry, dotlenia ją, likwiduje pierwsze zmarszczki i relaksuje - czego chcieć więcej:)

49

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Jesienią częściej chodzę do kosmetyczki - i to jest mój sprawdzony sposób żeby zawsze wyglądać promiennie i być zadbana!

50

Odp: Sprawdzone sposoby na jesienną pielęgnację urody

Aby utrzymać letnią opaleniznę jesienią robię maseczki z marchwi i piję dużo soków marchwiowych, bo opalona skóra to dla mnie podstawa urody