1

Temat: Dieta sałatkowa?

Czy któraś z Was słyszała być może o diecie sałatkowej? Gdzieś mi kiedyś to utkwiło w pamięci i pamiętam nawet, że gdzieś widziałam specjalne przepisy na sałatki w związku z taką dietą. Spotkałyście się już z tym? Na czym ona dokładnie polega i czy jest skuteczna?

Ostatnio edytowany przez Kobietka (2012-08-26 18:34:31)

2

Odp: Dieta sałatkowa?

Zrobiłam sobie kiedyś dietę sałatkową. U mnie działało to w ten sposób, że jadłam ogromne ilości sałatek, no ale na dłuższą metę to chyba już lepiej zjeść całą dużą misę sałatki niż frytki, więc pod względem ograniczenia kalorii była skuteczna, ale dieta powinna zmieniać nawyki żywieniowe, a ta w moim przypadku wogóle nie oduczyła mnie jeść za dużo, bo porcje zamiast zmniejszyć zwiększyłam.

3

Odp: Dieta sałatkowa?

Dieta taka zawsze jest pomocna przy odchudzaniu, bo warzywa nie tuczą.
Już niedługo wiosna i można będzie korzystać z nowalijek.

4

Odp: Dieta sałatkowa?

Wyłącznie warto stosować takie produkty, które rzeczywiście dają jakieś tam efekty. Kluczowa zasada - nie szukajcie tabletek pochodzących z lewych  źródeł, nie kupujcie na bazarach - dopiero wtedy można liczyć na jakieś sensowne efekty.

5

Odp: Dieta sałatkowa?

Najlepiej jest jeść po prostu zdrowo! Do tego fitness i już po kilku tygodniach widać różnicę. Mówię na własnym przykładzie. Wcale nie trzeba się głodzić. Wystarczy jeść 5 zdrowych posiłków dzienni, oczywiście porcje nie mogą był przesadnie duże.

6

Odp: Dieta sałatkowa?

Też uważam, że dieta jednostronna daje tylko chwilowy efekt, który przynosi efekt jojo i jest niezdrowy, bo nie dostarcza wszystkich wymaganych składników. Dieta sałatkowa z powodu minimalnej ilości tłuszczu, nie dostarcza wystarczającej ilości witamin rozpuszczających się w tłuszczu, co pogarsza stan skóry i powoduje m.in. wypadanie włosów. Dlatego raczej po prostu ograniczyłabym węglowodany, zwiększyła choć trochę ruch i wsparła się np. naturalnymi tabletkami.

7

Odp: Dieta sałatkowa?

Ehhh sałatkowa smile no cóż nie wydaje mi się żebyśmy wyłącznie z sałatek uzyskały odpowiednią ilość węglowodanów do prawidłowej i zdrowej diety także jak dla mnie wielkie i stanowcze nie smile ale jak kto woli.

8

Odp: Dieta sałatkowa?

Sałatkę można zrobić z grzankami i węglowodany są. Na upartego to wszystko można, nawet wiadro majonezu albo kurczaka i taka dieta dobra byłaby na tycie.

9

Odp: Dieta sałatkowa?

Słyszałam wiele dobrego o tej diecie, ale uważam, że lepiej dodać do niej ryby.

10

Odp: Dieta sałatkowa?

Fajny pomysł, dużo lepiej smakuje z dodatkiem rybki czy jajeczka:)

11

Odp: Dieta sałatkowa?

Ostatnio niemal codziennie wcinam sałatki. Paradoksalnie, zamiast mnie znudzić, coraz bardziej mi smakują smile

12

Odp: Dieta sałatkowa?

Wiadomo, tu jest tyle możliwości urozmaicania składu, ile jest warzyw smile

13

Odp: Dieta sałatkowa?

Tak! To chyba to. To na pewno to smile Myślałam o tym dzisiaj robiąc sałatkę do pracy. Są potrawy, które lubię, ale kiedy jem je często, przejadają mi się, nudzą, a odczuwam coraz większy pociąg do sałatek i to musi być właśnie ten powód - sałatki właściwie za każdym razem wychodzą inne, bo nie robię ich z przepisów. Wrzucam co tam mam, i choć podstawowe składniki są te same, to jednak zawsze jest różnica.
I nawet w tych podstawowych można mieszać codziennie inaczej: rukola, roszponka, szpinak, sałata masłowa, sałata lodowa, kapusta pekińska itd.

W pracy już ciągle słyszę tekst: odchudzasz się?
Wszyscy myślą, że jak mam nadwagę i jem sałatkę, to dlatego, żeby schudnąć... a ja po prostu chcę witamin. I lubię. A do odchudzania potrzebne są ćwiczenia, nie podjadanie w nocy, ograniczenie słodkości.

14

Odp: Dieta sałatkowa?

Ja też do takiej diety dodałabym jakieś zdrowie białko smile Żeby spalić wysokobiałkowe produkty organizm potrzebuje więcej zużyć energii niż np. na węgle.

15

Odp: Dieta sałatkowa?

Sałatki raczej się nie mogą znudzić. Zawsze można je jakoś inaczej skomponować. Niezłym źródłem białka w sałatkach jest dobry ser typu feta. Ja go uwielbiam dodawać.

16

Odp: Dieta sałatkowa?

Jem je często, ale szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie życia na samych owocach i warzywach... Lubię dodać do sałatki ser, mięsko, czy wędlinkę, weganizm nie jest dla mnie. Ale znam osoby, które bez mięsa świetnie funkcjonują i takie sałatki to ich podstawa menu...

17

Odp: Dieta sałatkowa?

Do sałatek dodaję oliwę albo majonez więc one i tak są dość kaloryczne, trudno wierzyć w takie diety...