76

Odp: Białe zęby

Nie zabiegi, a rozsądne podejście. Dużo daje wprowadzenie po prostu ajony, systematycznego mycia.
Przy czym bez mocnych zmian przyzwyczajeń życiowych, nawet nie macie co liczyć na efekty.
Fajki, kawa, wino, mocna herbata - to główne tematy przy których musicie wprowadzić mocne ograniczenia.

77

Odp: Białe zęby

[quote=rikela]Nie zabiegi, a rozsądne podejście. Dużo daje wprowadzenie po prostu ajony, systematycznego mycia.
Przy czym bez mocnych zmian przyzwyczajeń życiowych, nawet nie macie co liczyć na efekty.
Fajki, kawa, wino, mocna herbata - to główne tematy przy których musicie wprowadzić mocne ograniczenia.[/quote]
Dużo w tym racji, ale ja nie myślałam za dużo o zębach przy moim pędzącym stylu życia. Na szczęście mamy w tym kraju dobrych protetyków, np ja korzystałam z [url]http://www.villanova.pl/92/0/protetyka.htm[/url] i mogę szczerze polecić.

78

Odp: Białe zęby

[quote=An gie]Najlepsze jest jednak wybielanie zębów, ja mam zamiar wybielić swoje za pomocą Białej Perły. Pasty wybielające nie dają kompletnie żadnego efektu.[/quote]
Mi pasty Colgate szybko wybielają zęby, zwłaszcza advanced-sensation white.

79

Odp: Białe zęby

Kolor zależy też od jakości szkliwa, jak ktoś ma białe zęby z natury to są podobno słabsze, więc cieszmy się jak musimy wybielać bo dłużej nam posłużą:)

80

Odp: Białe zęby

Chodzicie do dentysty na wybielanie czy macie swoje środki?

81

Odp: Białe zęby

A ma któraś z was może licówki?

________
Markowa [url=http://www.wolka-hurt.com/about-us]hurtownia odzieży wólka kosowska online[/url]

82

Odp: Białe zęby

Ja nie wiem, ale znam kilka osób, które mają mocne, równe, białe zęby bez żadnych zabiegów i trzymają im się świetnie. Marzenie...
Mówili, że po babce, po kimś tam, więc genetycznie. Ja mam erozję kwasową, to najgorsze co może być, bo się kruszą i są prześwitujące, więc już wolałabym mieć białe, nawet jeśli mówi się, ze są niby słabsze.
A zauważcie na zdjęciach podróżników.... ludzie z nieucywilizowanych regionów jakie mają zęby... białe i mocne w niektórych rejonach świata... podobno to głównie ze względu na sposób odżywiania się.

83

Odp: Białe zęby

Teraz są na to sposoby, jakieś pasty reklamują... I co, z każdym ukruszeniem musisz iść do dentysty żeby to jakoś zakleił?

84

Odp: Białe zęby

Moje zęby też się kruszą, po prostu się ścierają, ale do dentysty na załatanie to tylko jak sobie ułamałam jedynkę na pestce od brzoskwini smile
A co do białych zębów, to nie ma co przesadzać i szaleć z wybielaczami. Jestem przekonana, że każdy wybielacz uszkadza szkliwo, a ja wolę mieć zęby zdrowe niż super białe.



-----
[url=http://www.czasnagre.com]www[/url]

85

Odp: Białe zęby

Soda oczyszczona, ale trzeba pocierać delikatnie i stosować rzadko wink

86

Odp: Białe zęby

Gabik ma rację. Teraz jest taka moda na zęby bielsze niż białka oczu, fajnie to wygląda, ale jeśli potem mają być problemy to ja dziękuję. W zęby pozbawione takiej ochrony łatwo wnikają kwasy itd. i potem już pewnie ciągle trzeba je wybielać i lakierować, a na koniec i tak pozostanie zakładanie licówek za 1,5 tysiąca od sztuki, tak będą wybielaniem zjechane.

87

Odp: Białe zęby

O licówki też trzeba dbać, koszt się nie kończy na ich założeniu...

88

Odp: Białe zęby

o.O  O tym nie wiedziałam, myślałam, że zakładają i praktycznie nic nie trzeba z tym robić. Oczywiście dbać o higienę jamy ustnej, ale że o same licówki to nie miałam pojęcia. Tak mnie ciekawi jeszcze, czy one nie odpadają lub nie obluzowują się przy gryzieniu twardych rzeczy.

89

Odp: Białe zęby

Jak dobrze zrobione to nie powinny, chyba że ktoś się dopiero uczy na własnych błędach wink

90

Odp: Białe zęby

Za taką kasę to lepiej, żeby szybko nabrał wprawy.

91

Odp: Białe zęby

Moim zdaniem wszystko zależy od wieku i indywidualnych predyspozycji. Jak chcemy w niewielkim stopniu wybielić zęby i nie przesadzić to wystarczy dobra pasta do zębów i unikanie niektórych produktów. Jak z kolei ktoś ma ciemniejsze szkliwo to nic nie pomoże. Trzeba to zrobić chemicznie. O pastach można poczytać tutaj: [url]http://www.exitdoor.pl/zdrowie-i-uroda/pasty-wybielajace-zebow-warto-stosowac/[/url]

Słyszałam ostatnio, że w stanach są nowe generacje past które dają rzeczywiście doskonałe efekty. Trudno przewidzieć natomiast ich długotrwałe efekty. Może być różnie.

92

Odp: Białe zęby

Podobno pocieranie zębów skórką od banana je trochę wybiela

93

Odp: Białe zęby

Ajona pomaga, oczywiście wymaga to czasu, ale barwa się zmienia. I na pewno jest to dużo lepsza metoda, niż działanie zabiegowe.

94

Odp: Białe zęby

a ja dziewczyny proponuje wam ''biala perla'' do kupienia w aptece fakt jest troche droga ale na dlugo starcza sa w niej dwie tuby specjalnego zelu wybielajacego i specjalne nakladki na zeby (takie jak maja bokserzy) te nakladki zaparza sie w goracej wodzie a potem zaklada na zeby zeby byl dokladny odcisk zebow a potem tylko nalejecie zelu i trzymacie na zebach ok 1 godz. dzienie i efekt murowany naprawde dziala sprawdzilam to pa pozdrawiam

95

Odp: Białe zęby

Sweetlana, a nie miałaś po tym problemów z wrażliwością zębów?

96

Odp: Białe zęby

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym, jakie proponuje dziś stomatologia estetyczna, jest skuteczniejsze i bezpieczniejsze niż samodzielne próby rozjaśnienia uzębienia. Niestety wiąże się z dość sporymi kosztami. Oto metody stosowane przez specjalistów:

    metoda nakładkowa – stomatolog przygotowuje odlew uzębienia pacjenta, który samodzielnie zakłada nakładkę napełnioną aktywną substancją wybielającą przez kilka lub kilkanaście dni w domu. Rezultaty kuracji są zazwyczaj satysfakcjonujące, koszt wybielania jest stosunkowo niski;
    lampa Beyond – stomatolog nakłada na zęby żel wybielający, który jest następnie naświetlany lampą. Cały zabieg trwa około dwie godziny. Metoda jest wygodna i daje bardzo dobre rezultaty, jednak koszt zazwyczaj jest większy niż metodą nakładkową;
    wybielanie laserowe zębów – jest to najnowszy sposób na białe zęby, bardzo skuteczny i szybki, lecz także najdroższy z wymienionych.

97

Odp: Białe zęby

Zdecydowanie najbardziej sprawdza się ajona, miękka szczoteczka i systematyczne mycie. W moim przypadku kilka miesięcy i zęby były na prawdę białe. Najważniejsza jest systematyczność, dobre podejście, bo jedynie tak można te zęby sobie faktycznie trwale odmienić.

98

Odp: Białe zęby

Wybielanie zębów - wybielające pasty
To najprostszy, ale skuteczny sposób usuwania niewielkich przebarwień – daje efekt rozjaśnienia o 1–2 tony. Pasty wybielające zawierają specjalne enzymy i aktywne mikrogranulki rozpuszczające błonkę, która wiąże płytkę nazębną ze szkliwem, a także substancje ścierne (np. uwodnioną krzemionkę, węglan wapnia) mechanicznie usuwające osad. Kupując taką pastę, trzeba zwrócić uwagę na podany na opakowaniu wskaźnik ścieralności – RDA. Nie powinien przekraczać 200, bo można uszkodzić szkliwo. Z tych samych powodów nie należy jej używać dłużej niż przez 2 miesiące.
Dobrym uzupełnieniem past wybielających są specjalne szczoteczki i płyny do płukania ust. Między włóknami czyszczącymi szczoteczki mają gumowe wypustki polerujące powierzchnię zębów, płyny zaś hamują gromadzenie się płytki nazębnej.
Koszt: pasta 3–25 zł, szczoteczka 10–25 zł, płyn ok. 10 zł.

99

Odp: Białe zęby

Pytanie do dziewczyn, które stosowały Białą Perłę (5-dniową lub 10-dniową):
Jak długo utrzymał się efekt? Ach... i czy pijacie kawę, mocną herbatę?

100

Odp: Białe zęby

Zęby można wybielić w gabinecie dentystycznym, jest to jednak niemały wydatek. Jeśli masz ograniczony budżet, a marzą ci się śnieżnobiałe zęby, możesz rozjaśnić szkliwo poprzez staranną pielęgnację sprawdzonymi produktami i drobne modyfikacje codziennych nawyków.