1

Temat: refundacja zapłodnienia in vitro

kiedyś ktoś na forum pytał więc wklejam info z aktualnym wzorem podania i refundację i regulaminem - info sprawdzone więc polecam się zapoznać zainteresowanym

2

Odp: refundacja zapłodnienia in vitro

Ale to chyba nie jest jeszcze dostępne w całej Polsce?...

3

Odp: refundacja zapłodnienia in vitro

oczywiscie, że jest i urodziły sie juz pierwsze dzieciątka:) gratuluj wszytskim rodzicom:0) niech dzieciaczki chowaja się zdrowo

4

Odp: refundacja zapłodnienia in vitro

To często jedyna możliwość dla ludzi, którzy od lat starają się o maluszka. Klinika to jeden z niewielu w całym kraju, gdzie realizowany jest program Ministerstwa Zdrowia. W Polsce już coraz więcej dzieci urodzonych dzięki temu programowi.  Czytałam, że w październiku było takich dzieciaczków 677. Niech zdrowo się chowają:)

5

Odp: refundacja zapłodnienia in vitro

Podnoszę temat, nie znalazłam aktualniejszego.
Czy jest tutaj ktoś, kto korzystał z refundacji in vitro  w Warszawie?
Podania nie ma już na tej stronie, ale informacje wygladają obiecująco, jak to wyglada w praktyce? Dlużej sie czeka niż na "zwykłe" in vitro?

6

Odp: refundacja zapłodnienia in vitro

Mnie się wydaje, że na pewno dłużej się czeka, kolejka jest większa bo takich par jest sporo, a każdej zakwalifikowanej parze klinika musi zagwarantować 3 cykle. Także musisz zadzwonić do nich i sama zapytać o termin.

7

Odp: refundacja zapłodnienia in vitro

Życzę Wam powodzenia i mam nadzieję, że uda się uzyskać dofinansowanie i zajść w ciążę. Dobrze, że jest taki program i oby nowy rząd z niego nie zrezygnował, bo niestety są takie plany. Posiadanie dzieci jest naszą przyszłością i rząd ma obowiązek pomagać bezpłodnym parom.

8

Odp: refundacja zapłodnienia in vitro

Dla rodziców to czasem jedyna szansa na dziecko, szkoda że urzędnicy tego nie doceniają i chcą leczyć pary innymi metodami, których skuteczność może być dużo niższa...

9

Odp: refundacja zapłodnienia in vitro

Zawsze można adoptować dziecko - nie rozumiem skąd w ludziach przymus, żeby koniecznie mieć własne? Jeśli natura
na to nie pozwala to może lepiej zdecydować się na adopcję i dać dom porzuconemu maluchowi?

10

Odp: refundacja zapłodnienia in vitro

Dokładnie, większość ludzi nie ma aż tak wyjątkowych genów żeby ich własne dzieci też były wyjątkowe