126

Odp: zdrowe przekąski

[quote=Yolana]owsianka z suszonymi owocami[/quote]

Pychotka, ale dla mnie to już bardziej konkretny posiłek aniżeli zwykła przekąska wink

127

Odp: zdrowe przekąski

lubię pochrupać płatki kukurydziane, najlepsze są bez mleka:)

128

Odp: zdrowe przekąski

truskawki

129

Odp: zdrowe przekąski

chipsy warzywne crispy natural

130

Odp: zdrowe przekąski

Surowe ogórki z jogurtem greckim

131

Odp: zdrowe przekąski

[quote=Kalinka01]Surowe ogórki z jogurtem greckim[/quote]

Niby takie proste połączenie, a jeszcze go nie jadłam... Muszę spróbować smile Do tego pewnie dałabym dużą ilość koperku smile

Ogólnie ostatnio wcinam dużo ogórków gruntowych, bo zaczął się sezon na robienie domowych przetworów smile

132

Odp: zdrowe przekąski

U mnie bardziej pomidory, we wszelkiej postaci oraz papryka

133

Odp: zdrowe przekąski

[quote=milagro]U mnie bardziej pomidory, we wszelkiej postaci oraz papryka[/quote]

pomidory też uwielbiam. Zwłaszcza malinowe <3

134

Odp: zdrowe przekąski

świeże ziarna słonecznika, moja ulubiona przekąska na działce

135

Odp: zdrowe przekąski

Obecnie sezonowe owoce w ilości każdej big_smile

136

Odp: zdrowe przekąski

ciasteczka owsiane

137

Odp: zdrowe przekąski

Wiadomo, owoce i warzywa są zdrowe, ale ja patrzę też na skład dodatków. Wspominany na forum Ketchup Dworski dla przykładu - robiony jest z pomidorków, nie z koncentratu i jest naprawdę zdrowy.

138

Odp: zdrowe przekąski

[quote=a_grestowa]Wiadomo, owoce i warzywa są zdrowe, ale ja patrzę też na skład dodatków. Wspominany na forum Ketchup Dworski dla przykładu - robiony jest z pomidorków, nie z koncentratu i jest naprawdę zdrowy.[/quote]

Jeśli chodzi o ketchup to polecam dostępny w sklepie Aldi, który produkowany jest z ok. 210 g pomidorów na 100 g produktu. Z tego co widzę to ten Dworski produkowany jest ze 174 g.

139

Odp: zdrowe przekąski

Jak dla mnie też najlepsze na przekąskę są ciasteczka owsiane, ale ja wolę takie domowej roboty. Osobiście kupuję tylko takie z eko sklepu i smak jest dużo lepszy niż taki sklepowe

Ostatnio edytowany przez Gretaa (2015-04-29 09:04:47)

140

Odp: zdrowe przekąski

Ja kiełki wink ogólnie dodaję do obiadu, ale też sobie prażę jako przekąskę wink

141

Odp: zdrowe przekąski

Ja jako zdrową przekąskę na "diecie" uważam batonik białkowy który daje mi energii na cały dzień smile a do tego czasem zamiennie jem sobie suszone owocki , pestki słonecznika , dyni , kiełki jak mam więcej czasu przed pracą to robię sobie sama batoniki owsiane z dodatkiem miodu albo stevii

142

Odp: zdrowe przekąski

Ostatnio zasmakowały mi orzechy brazylijskie. Szkoda tylko że są drogie hmm

143

Odp: zdrowe przekąski

[quote=Iwona-bloguje]Ostatnio zasmakowały mi orzechy brazylijskie. Szkoda tylko że są drogie hmm[/quote]

Też je uwielbiam! Faktycznie są pyszne i mają bardzo dużo różnych składników odżywczych przydatnych naszemu organizmowi. Mnie cena nie odstrasza, po prostu jem je w mniejszych ilościach.

144

Odp: zdrowe przekąski

[quote=kocham_kato][quote=Iwona-bloguje]Ostatnio zasmakowały mi orzechy brazylijskie. Szkoda tylko że są drogie hmm[/quote]

Też je uwielbiam! Faktycznie są pyszne i mają bardzo dużo różnych składników odżywczych przydatnych naszemu organizmowi. Mnie cena nie odstrasza, po prostu jem je w mniejszych ilościach.[/quote]

Ja też nie wcinam zbyt wielu na raz. Przeważnie robię sobie miks z dodatkiem orzechów włoskich, laskowych, fistaszków itd smile

145

Odp: zdrowe przekąski

sałatka z soczewicą
Składniki

Sałatka:

    4 jajka
    szpinak drobnolistny, rukola lub roszponka
    1 czerwona cebula
    125 g czerwonej soczewicy
    pestki słonecznika

Dressing:

    1/4 szklanki oliwy z oliwek
    1 łyżeczka płynnego miodu
    2 łyżeczki musztardy dijon
    1 łyżka soku z cytryny
    sól do smaku

Przygotowanie

    Soczewicę opłucz pod bieżącą wodą. Wrzuć do wrzącej wody i gotuj przez około 7 minut. Dodaj odrobinę soli tuż przed końcem gotowania. Soczewicę trzeba sprawdzać (szybko mięknie), a ponieważ jest przeznaczona do sałatki, nie może się rozpadać.

    Jajka ugotuj na półtwardo, pokrój na ćwiartki.

    Do miski dodaj umyte liście szpinaku, pokrojoną w piórka czerwoną cebulę, pokrojone jajka.

    Przed podaniem skrop sałatkę dressingiem i posyp uprażonymi na suchej patelni pestkami słonecznika

Ostatnio edytowany przez luiza00 (2015-07-02 10:24:54)

146

Odp: zdrowe przekąski

tortilla z łososiem

Składniki:

4 tortille o średnicy 20 cm (lub 2 większe)

1 puszka łososia w kawałkach w sosie własnym lub ok. 100 g łososia wędzonego

100 g serka śmietankowego (czasami używam serka z ziołami)

pół pęczka koperku

1 duży ogórek korniszony

sól, pieprz

1/2 czerwonej cebuli

mix sałat, sałata lodowa lub rukola

Tortille podgrzać na suchej patelni około 30 sekund z obu stron (do pojawienia się pęcherzyków powietrza).

W miseczce wymieszać serek, posiekany koperek i ogórek pokrojony w drobną kostkę. Doprawić świeżo mieloną solą i pieprzem.

Tortille posmarować przygotowanym serkiem. Na wierzchu ułożyć pokrojoną w piórka cebulę i odsączonego z zalewy łososia (lub kawałki wędzonego łososia). Na środku ułożyć pasek sałat.

Tortille zwinąć ciasno w rulon. Zawinąć w folię spożywczą i odłożyć do lodówki na kilka godzin (dzięki temu tortilla stanie się miękka i całość 'nabierze' smaku).

Gotową tortillę przecinamy pod skosem na kawałki o szerokości około 1,5 - 2 cm (końcówki odcinamy i zjadamy wink). Układamy na półmisku i przekąski gotowe smile

Tortillę możemy przygotować wieczorem, a następnego dnia zabrać do pracy lub do szkoły (wtedy tortilli nie kroimy wink).

Smacznego smile

Ostatnio edytowany przez sweetpl (2015-05-26 14:12:05)

147

Odp: zdrowe przekąski

pasta kanapkowa
Składniki:

1 puszka łososia w sosie własnym
pół zielonego ogórka
kilkanaście oliwek
sól, pieprz
oliwa (opcjonalnie)
1/4 pęczka koperku
sok z połowy cytryny (albo łyżeczka octu winnego)

Łososia osaczyć z zalewy, przełożyć do miski i rozgnieść widelcem. Ogórka obrać, pokroić w słupki, a słupki w małe kawałki. Oliwki drobno posiekać (ale uważać żeby nie zrobić z nich pasty). Koperek drobno posiekać. Wszystkie składniki wymieszać i doprawić. Dodawanie oliwy nie jest konieczne, i bez tego pasta ma "pastową" konsystencję. Podawałam na białym pieczywie typu ciabatta, ale myślę że pyszne będzie też na razowcu

Ostatnio edytowany przez Kaskaa089a (2015-06-23 10:35:26)

148

Odp: zdrowe przekąski

Bardzo fajna przekąska może nie do końca i nie w pełni fit ale smaczna. Pucharek do lodów jogurt grecki, płatki śniadaniowe z suszonymi owocami polane pysznym prawdziwym świeżym miodkiem. Polecam na zimne wieczory w aranżacji kocyka i ciepełka z kominka.

Ostatnio edytowany przez Michalinka1814 (2015-07-02 09:10:26)

149

Odp: zdrowe przekąski

Lekka sałatka z makaronem ryżowym, łososiem, szpinakiem i truskawkami - składniki:

    300 g filetu z łososia
    opakowanie makaronu chińskiego (ryżowy lub sojowy - 100g)
    2 łyżeczki miodu
    ok 5 łyżek sosu sojowego
    sok z 1 limonki
    1/2 papryczki chili (ja użyłam zielonej)
    ok 9 truskawek
    3 duże garści szpinaku
    1 dojrzałe awokado
    ok 1.5 łyżki sezamu (lekko uprażonego na suchej patelni)
    opcjonalnie listki świeżej kolendry do posypania

Lekka sałatka z makaronem ryżowym, łososiem, szpinakiem i truskawkami - sposób przygotowania: Filet z łososia zalewamy 3 łyżkami sosu sojowego, sokiem z połowy limonki i 1 łyżeczką miodu, odstawiamy do lodówki na ok 1 godzinę (lub całą noc, jeśli mamy czas). Następnie rybę gotujemy na parze przez ok 15-20 minut (ew. można upiec w piekarniku pod przykryciem). Makaron przygotowujemy wg przepisu na opakowaniu (zalewamy wrzątkiem, przykrywamy i odstawiamy na kilka minut). Truskawki kroimy w plasterki, tak samo awokado. Szpinak dokładnie myjemy i osuszamy. W miseczce mieszamy 2 łyżki sosu sojowego, 1 łyżeczkę miodu i sok z 1/2 limonki, dodajemy pokrojone w drobną kosteczkę chili. Kiedy łosoś będzie gotowy dzielimy go na 3 części. W miseczkach układamy na dnie po sporej porcji szpinaku, następnie po ok 3 truskawki, 1/3 awokado i 1/3 łososia. Wszystko polewamy sosem tuż przed podaniem (tak żeby makaron nie nasączył się nim za bardzo) i posypujemy sezamem.

Ostatnio edytowany przez solversky (2015-02-05 10:25:03)

150

Odp: zdrowe przekąski

SAŁATKA ZE ŚWIEŻEGO SZPINAKU
Składniki:



Szybka, smaczna i zdrowa sałatka.

Liście świeżego szpinaku - 20 dkg.

pomidory- 2 szt.

cebula czerwona - 1 szt.

bazylia czerwona - kilka listków

Sól,oliwa

Szpinak dobrze myjemy, osuszamy i kroimy, dodajemy pokrojone w kostkę pomidory i cienko pokrojoną cebulę i bazylię. Doprawiamy solą (szpinak nie potrzebuje żadnych dodatków smakowych)i oliwą, mieszamy i smacznego:)

Ostatnio edytowany przez ernest33 (2015-06-07 21:05:37)