1

Temat: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Jak w temacie. Implanty są dobrym rozwiązaniem biorąc pod uwagę koszt?
Czy to jest trwałe rozwiązanie?

Ostatnio edytowany przez rikela (2016-07-20 10:23:07)

2

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Jeśli nie uzupełnia się braków, to naraża się pozostałe zęby na nadmierne obciążenie, a układ trawienny na kłopoty w wyniku niedostatecznego rozdrobnienia pokarmu. Uzupełnienie jest wtedy konieczne, jeśli komuś zależy na tym, żeby zęby wokół braku się tak szybko nie rozchwiały.
Można zastosować most, ale wtedy trzeba naruszyć te zęby, które są po obu stronach, a jeśli są w dobrym stanie, to szkoda ząbków.
Implant jest nie tylko dobrym rozwiązaniem, ale wręcz... koniecznym, jeśli chcemy mieć resztę ząbków na dłużej.

3

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Zależy gdzie są te zęby, czy z przodu, czy np. to 6 i 7 ząb. W tym drugim przypadku nie wstawiałabym implantów.

4

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Chodzi o zęby 3 i 4.
Rozumiem. Ale ktokolwiek z Was je ma? Czy stwarzają jakiekolwiek problemy?

5

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Hmm nie mam, ale szczerze większość opinii znajomych noszących implanty była dobra...

6

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Robili w swoim mieście, czy szukali gdzieś po kraju?
Ogólnie - czy są jakieś większe różnice cenowe w zależności od tego, w jakiej części Polski się to robi?

7

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Tak. Musiałam to zrobić, ale chodzi tylko o dwa zęby. To był załatwiane w Poznaniu, to miejsce i ten lekarz
Doświadczony koleś, specjalista w tym temacie. Dużo informacji przed, solidne kontrole po i jak na razie naprawdę wszystko jest w porządku.
A przy samych implantach również trafiłam na promocję, więc wyszło troche mniej niż zakładałam.

8

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Moja koleżanka miała chyba 4 wstawiane i też jest zadowolona, tylko trzeba potem co jakiś czas stawiać się na kontrolę.

9

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

A ma od wewnętrznej strony blachę? Bo mój kolega ma, wstawiał sobie od 1 do 4 górnej i jak odchyli głowę to widać błyszczący metal

10

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Nieee... a co to, jakieś umocnienie? Czy dziąsła mu się obsunęły?

11

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Do Poznania mam 100 km, ale gdyby była jakaś duża różnica w cenie i koleś faktycznie rzeczowy, to czemu nie.
Giereczka - a napiszesz coś o stawkach? Tak żebym miała realnie co porównywać?

12

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Ja od razu wstawiałabym implanty w takiej sytuacji.

13

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Już się konsultowałam z nimi, jeszcze żadnych decyzji ostatecznych nie ma, ale chcę w tym tygodniu podjechać na konsultacje. Zobaczymy co powiedzą. Jeśli warunki na tle innych miejsc jakie nam wskazano będą dobre, to chętnie u nich spróbujemy. Akurat mają mieć niby jakąś promocję.

14

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Powinno być w porządku. Pogadasz z kolesiem to sama zobaczysz. Są bardzo konkrteni, cała placówka w bardzo wysokim standardzie.
Masz za darmo przeglądy i kontrole - zakładam, że Ci się spodoba, ale to już ocenisz sama na miejscu. Zadawaj dużo pytań ;-)

15

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Tzn. na podstawie tego co wyczytałam w necie i tego co mi powiedzieli, to raczej na 99 proc. skorzystam z ich usług, tym bardziej przy tej cenie. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jestem właśnie w drodze, za 40 minut będę na miejscu, powinnam wiedzieć więcej, ale nastawiona jestem zdecydowanie na tak.

16

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Nie czekaj z tym, bo pozostałe zęby mogą przesunąć i skrzywić. Wtedy zapłacisz dodatkowo za ich prostowanie...

17

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Braki w uzębieniu to nie tylko estetyka, prowadzą do rozchwiania i przesuwania się sąsiadujących zębów, zmiany zgryzu, zaniku kości szczęki, powstawania zmian próchniczych, nadmiernego obciążenia układu trawiennego i wielu innych. Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszam na naszego bloga gdzie znajdziecie podstawowe informacje o tym co to jest implant, jak wygląda zabieg, ale również od czego zależy cena wszczepienia implantu zęba czy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

18

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Ja nie mam czwórki i piątki. Dzisiaj czytałam o implantach  i chyba się na nie zdecyduję. Chcę mieć ładne, zdrowe zęby.
Wcześniej myślałam o protezie bo to tańsza opcja ale stwierdziłam, że lepiej jednak nie oszczędzać.

Ostatnio edytowany przez nikusia13 (2016-10-11 13:59:59)

19

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Implanty, to świetne rozwiązanie. Tutaj można dowiedzieć się więcej. Uważam, że warto się tam udać, ponieważ jest to idealna sprawa. Poza tym w ten sposób można sobie poprawić swój uśmiech.

20

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

A jeśli ktoś nie jest z wielkopolskiego - to czy  też ma godne polecenia? Słyszałam ,że owszem, ale może dopytam....

21

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

[quote=rikela]Jak w temacie. Implanty są dobrym rozwiązaniem biorąc pod uwagę koszt?
Czy to jest trwałe rozwiązanie?[/quote]


Oczywiście , że warto wstawiać implanty, ponieważ braki w uzębieniu powodują zanik kości i zmianę w rysach twarzy (cieńsze usta, pojawianie się zmarszczek, wcześniejsze starzenie się) . Ceny zależne są od kliniki, np. w Warszawie się nie opłaca, bo jest drożej, lepiej podjechać do Płocka do Linea Medica, gdzie są dużo niższe ceny. Jest też opcja wsparcia finansowego, to sobie możesz już na stronce doczytać. I tak, jest to trwałe rozwiązanie, ponieważ implanty zrastają się z kością i zastępują usunięty ząb

22

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Po jakim czasie od usunięcia zęba konieczna jest augumentacja tkanki kostnej? Wiem, że każdy przypadek jest inny, ale tak średnio?

23

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Pewnie kilka lat, ja mam ząb 6 usunięty 10 lat temu i faktycznie to miejsce jest bardziej miękkie niż wcześniej....

24

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Tu można zrobić mostek, będzie taniej, a efekt wizualny podobny

25

Odp: Straciłam dwa zęby. Gdzie wstawiać implant i czy to się opłaca?

Rzeczywiście, trudno tu stwierdzić jaką miarą ma być mierzona ta "opłacalność".
Jeśli chodzi o to, czy wydatek rzędu od dwóch do kilku tysięcy (implant + korona) to inwestycja na lata czy wyrzucanie pieniędzy w błoto na krótkotrwały efekt to można uznać, że wstawienie implantu jest opłacalne, jak najbardziej tak. Implant, przy prawidłowej higienie jamy ustnej i przy dbaniu o dziąsła, może być równie trwały co naturalny ząb.

Pytanie o to, czy to się opłaca jest trochę niewłaściwie postawione, coś jak "choruję, czy opłaca się leczyć?", bo trzeba pamiętać o tym, że KAŻDA luka w uzębieniu to ogromne konsekwencje dla naszego zdrowia, nie tylko wyglądu. Kość zanika, pozostałe zęby mogą się szybciej rozchwiać, obciążenie rozkłada się na sąsiednie zęby, a to tylko kilka przykładów.