1

Temat: Niska samoocena - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Czy ktoś z Was też boryka się z tym problemem? Czy mając niską samoocenę potraficie nawiązywać nowe znajomości? Jak przezwyciężacie te problemy? Bo ja niestety nie umiem sobie z nimi poradzić, nie umiem wyjść do ludzi, poznawać nowych osób...
Takie zachowanie utrudnia kontakty z ludźmi, trudno budować głębokie relacje przy braku zaufania do samego siebie....

2

Odp: Niska samoocena - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Moim zdaniem powinnaś iść do psychologa, stosować jakieś afirmacje, żeby coś z tym zrobić...

3

Odp: Niska samoocena - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Niska samoocena ma swoje przyczyny. Spróbuj je przeanalizować (jeśli chcesz, to Ci pomożemy) i zdecydować, które z nich naprawdę mają źródło w Tobie (wtedy można nad nimi pracować), a które wynikają tylko i wyłącznie z tego, że ktoś potraktował Cię w nieodpowiedni sposób i zakodował w Tobie niskie poczucie własnej wartości.

4

Odp: Niska samoocena - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Sądze, że psycholog to dobre rozwiazanie, w ten sposób dojdziesz do tego, co jest źródlem Twoich problemów, przepracujesz to i byc może wyjdziesz na prostą. Musisz tylko wiedzieć, że to się nie dzieje z dnia na dzień i czasem trwa miesiącami smile

5

Odp: Niska samoocena - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Podobno człowiek nie powinien czuć się lepszy od innych, a ja tak właśnie czasem się czuję i nie chodzi o urodę ani  sylwetkę, choć podobno jestem atrakcyjna...czuję się lepsza od ludzi nielojalnych, nieuczciwych, pazernych na kasę, intereresownych, zakłamanych, egoistycznych i roszczeniowych, tych idących do celu po trupach nie patrzących na to, kogo po drodze zniszczą...

6

Odp: Niska samoocena - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Ja też nie lubię takich typów, omijam szerokim łukiem...

7

Odp: Niska samoocena - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Na pewno, od takich osób należy trzymać się z daleka. Nie mniej jednak gdy faktycznie ciągle mamy niską samoocenę, warto skorzystać z pomocy psychologa w Warszawie, np. w [url]http://www.pracowniajasna.pl/[/url] , czy też w innym gabinecie. Pamiętajmy bowiem o tym, że takie stany mogą nas wpędzić w bardzo poważne problemy, od nich bowiem często zaczyna się bulimia czy też anoreksja, wobec czego jak najszybciej należy skonsultować się ze specjalistą.

8

Odp: Niska samoocena - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Spokojnie, psycholog od razu niepotrzebny. Ale są specjalne kursy, na które może warto się wybrać wink

9

Odp: Niska samoocena - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Też wydaje mi się, że pójście do psychologa nie jest konieczne. Niska samoocena jest problemem ale można temu jakoś zaradzić, powinna pomóc rodzina i przyjaciele. Ewentualnie możecie spróbować konsultacji psychologiczny przez internet [url]https://bezproblemowo.com/psychoterapia-on-line[/url] . Taka opcja też jest bardzo ciekawa, tu już macie profesjonalną opiekę psychologiczną zapewnioną

10

Odp: Niska samoocena - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

ja miałam bardzo niską samoocenę przy moim były partnerze, który chciał mi wmówić ze jestem beznadziejna, życiowa sierota która bez niego nie da sobie rady. Zmieniłam zdanie o sobie, kiedy od niego odeszłam i sama przed sobą udowodniłam, ze się mylił.

11

Odp: Niska samoocena - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Czasem warto się przemóc i zdecydować na terapię.

12

Odp: Niska samoocena - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Jak człowiek jest w czymś dobry to od razu mu się podnosi samoocena, więc trzeba pracować nad zdobyciem wiedzy, umiejętności itp.

13

Odp: Niska samoocena - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Pewność siebie można wyćwiczyć, sama widzę po sobie

14

Odp: Niska samoocena - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Jakim sposobem? Jakieś sekretne triki?

15

Odp: Niska samoocena - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Po prostu nie unikając sytuacji, które są dla osób nieśmiałych mało komfortowe. Takie wyzwania rzucane samej sobie:) Testowanie, ile potrafię, na ile mogę się odważyć. I podziałało:)

16

Odp: Niska samoocena - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Coś jak wychodzenie ze strefy komfortu... Wczoraj tak walczyłam ze sobą, żeby mailowo załatwić sprawę. Z jednej strony obawa przed wygłupieniem się i nie uzyskaniem satysfakcjonującej odpowiedzi, z drugiej dodawanie samej sobie odwagi - no przecież to e-mail, nic się nie stanie, nawet jeśli nie przejdzie.

17

Odp: Niska samoocena - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Dobrze że jest taka możliwość, a nie tylko rozmowa w cztery oczy oczy przez telefon. Dzisiejsze czasy sprzyjają nieśmiałym:) Wiecie, że coraz więcej ludzi woli pisać SMSy niż rozmawiać, nawet z bliskimi?

18

Odp: Niska samoocena - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Chyba łatwiej jest ubrać myśli w słowa, kiedy się pisze, niż mówi. No i nie ma bezpośredniego zetknięcia z reakcją drugiej osoby - to dla nieśmiałych plus.

19

Odp: Niska samoocena - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Ja w sobie znalazłam mocne strony i o nich myślę, rozwijając je, a to daje dużo lepsze myślenie o sobie!