1

Temat: poradnia dietetyczna

Dobór odpowiedniej diety jest bardzo ważny ze względów zdrowotnych. Dieta w okresie ciąży, dieta sportowców czy dieta w różnych chorobach wymagają odpowiedniej konsultacji. Wiadomo że cukrzyca typu 2 może być całkowicie wyeliminowana poprzez odpowiednią dietę. Biochemik dr Ernst T. Krebs propagował dietę opartą o artykuły zawierające witaminę B17, która zapobiega chorobie nowotworowej. Odpowiednia dieta kobiety karmiącej wpływa bezpośrednio na zdrowie dziecka.
Gdzie można skonsultować swoją dietę?

2

Odp: poradnia dietetyczna

W tej chwili można znaleźć takie porady na portalach o żywieniu, nie trzeba wydawać kasy na dietetyka... Chyba że ktoś choruje i chce mieć indywidualnie dobraną dietę.

3

Odp: poradnia dietetyczna

Porady w życiu nie pomogą Ci stracić tak kilogramów jak dietetyk. Żadna znaleziona dieta w internecie nie jest tak skuteczna jak ta napisana przez dietetyka, pod daną osobę, określająca jej predyspozycję itp. Ja wolę wydać raz na 5 tygodni 80zł na plan żywieniowy napisany przez moją dietetyczkę która zna mnie już na tyle, wie czego nie lubię, wie czego mi brakuje- więc odchudzam się zdrowo i przyjemnie.

4

Odp: poradnia dietetyczna

Zgadzam się, indywidualnie dobrana dieta przez dietetyka bardzo pomaga schudnąć bezpiecznie i zdrowo, można się oczywiście wspomagać suplementami ale oczywiście z głową, błonnik naturalny z pewnością nie zaszkodzi smile

5

Odp: poradnia dietetyczna

Ja sama się zawsze odchudzałam, ale nie przez głodówki tylko ograniczając kalorie. I to się sprawdziło, bez dietetyka.

6

Odp: poradnia dietetyczna

[quote=kasia001]W tej chwili można znaleźć takie porady na portalach o żywieniu, nie trzeba wydawać kasy na dietetyka... [/quote]

I to jest właśnie mylne podejście. Na portalach nie wiadomo kto pisze te porady i czy sobie nie zaszkodzimy. A idąc do dietetyka mamy pewność, że oddajemy się w ręce osoby z odpowiednim wykształceniem i wiedzą. Dlatego to ta od dietetyka, a nie z blogów. Mówię to po wielu dietach internetowych, które nie przyniosły efektu, dopóki nie porozmawiałam z dietetykiem.

7

Odp: poradnia dietetyczna

Faktycznie jeżeli chodzi o porady dietetyczne, wiele cennych informacji na ich temat znajdziemy w sieci. Przy czym oczywiście należy zadbać przede wszystkim o to, aby dostarczyć naszemu organizmowi wszelkich niezbędnych minerałów, w tym magnezu . Warunkuje on bowiem dobre samopoczucie, a co więcej przy odpowiednim poziomie w organizmie, zapobiega bolesnym skurczom mięśni.

8

Odp: poradnia dietetyczna

Warto pójść do dobrego dietetyka, on ustali najlepiej dietę.

9

Odp: poradnia dietetyczna

Racja - odchudzanie z dietetykiem jest najlepszym sposobem żeby faktycznie pozbyć się kilogramów. Nawet nie wiem czy finansowo to nie wyjdzie podobnie do kupowania różnych cudownych środków na odchudzanie. A dietetyk na dzień dobry przeprowadzi wywiad, zbierze potrzebne informacje i ułoży dietę dopasowaną do danej osoby. Nie wiem jak to w innych gabinetach ale dietetyk wdraża też plan treningowy. Połączenie aktywności fizycznej i odpowiednio dobrana dieta to chyba najzdrowszy sposób na odchudzanie. Oczywiście można samodzielnie próbować bez udziału dietetyka ale wydaje mi się, że samemu ciężko jest zmotywować się do zmian w dłuższym okresie.

10

Odp: poradnia dietetyczna

Jeśli ktoś ma problem ze schudnięciem lub po prostu chce zadbać o właściwe odchudzanie to warto zwrócić się po pomoc do specjalisty, który zdiagnozuje problem i dostosuje odpowiednią terapię. Warto pomyśleć również o pobycie w sanatorium mającej na celu poprawę naszego wyglądu samopoczucia oraz zdrowia przede wszystkim.

11

Odp: poradnia dietetyczna

Czasem hormony płciowe lub tarczycy powodują, że mimo ścisłej diety tyjemy. Trzeba zrobić szczegółowe badania

12

Odp: poradnia dietetyczna

Ale najczęściej to jest obżeranie się kalorycznymi fast foodami, niestety ludzie nie potrafią sobie ich odmówić

13

Odp: poradnia dietetyczna

Polecam zobaczyć - [url]https://edoktor24.pl/[/url] jest to strona umożliwiająca kontakt z lekarzami online, możesz umówić się na badania bądź specjalistyczne konsultacje uzyskać bez wychodzenia z domu. Pozdrawiam

14

Odp: poradnia dietetyczna

A nie lepiej samemu zacząć się zdrowo odżywiać i jakiś ruch ćwiczenia. będzie wszystko dobrze. Też kiedyś korzystałam z pomocy dietetyka ale nie dowiedziałam się nic nowego jak to co już wiem. Dietetyk nie odchudzi się za ciebie także jak dla mnie to strata pieniędzy. Zerknij sobie np tutaj  masz sporo diet troszkę silnej woli i dasz radę

15

Odp: poradnia dietetyczna

hej

16

Odp: poradnia dietetyczna

Po operacjach warto zasięgnąć porady dietetyka, bo w szpitalu nie udzielają szczegółowych o
informacji, a chodzi o to żeby sobie nie zaszkodzić

17

Odp: poradnia dietetyczna

Dużo informacji na temat diet w chorobach jest w internecie, ja bym szła do dietetyka w poważniejszych sprawach jednak...

18

Odp: poradnia dietetyczna

W mojej okolicy jest poradnia, - niedawno szokowała plakatem grubej kobiety i tekstem: To jesteś ty? Zrób coś z tym!
Porażka takie podejście do klienta...

19

Odp: poradnia dietetyczna

Czasem trzeba zaszokować żeby skłonić kogoś do zmiany.....