1

Temat: ŻywNość prosto ze wsi

Czy ktoś z Was z okolic Warszawy ma dostęp do produktów wyhodowanych na wsi przez zwyczajnych rolników?
Mam na myśli kogoś, kto nie produkuje masowo, nie używa nawozów, nie karmi zwierząt nie wiadomo czym.. zależy mi na warzywach i owocach i ewentualnie czasem na jakimś mięsie z pewnego źródła...

2

Odp: ŻywNość prosto ze wsi

Ja mam znajomych, którzy czymś takim się zajmują, ale raczej na własny użytek.

3

Odp: ŻywNość prosto ze wsi

Nie ma to jak mieć ogródek i czas, żeby go uprawiać...

4

Odp: ŻywNość prosto ze wsi

Warto udać się na okoliczny rynek, gdzie sprzedają rolnicy i umówić się na takie dostawy np. raz w tygodniu. Każdy z nich ma przecież sąsiadów, którzy mają krowę czy kury, nie karmione paszami i antybiotykami...

5

Odp: ŻywNość prosto ze wsi

Gdzie na wsi widziałaś jakieś krowy pasące się przy domu? Jeden czy dwóch rolników na całej wsi zwykle ma stado zamknięte w oborze, sprzedaje mleko produkowane oczywiście na paszach, a ludziom nie opłaca się trzymać krowy "dla siebie" bo łatwiej iść do sklepu i kupić mleko raz w tygodniu niż zajmować się krową przez cały rok...

6

Odp: ŻywNość prosto ze wsi

Fakt, dzisiejsza wieś przypomina bardziej przedmieścia. Nie ma krówek, kózek, świnek, a pola sprzedane pod zabudowę. Domki wyglądają tak samo jak te w mieście, tylko mają większe ogródki. Nawet warzyw nie opłaca się uprawiać, bo w porównaniu z nakładami czasu i pieniędzy, ekonomiczniej wychodzi kupić.
Mimo wszystko czasem zdarza się ktoś, kto jeszcze trzyma zwierzaki. Na targowisko w Stalowej Woli przyjeżdżają "baby" z prawdziwą śmietaną, wiejskim serem, kurami, jajkami z jednej z pobliskich wiosek, która jako że usytuowana jest w lesie i niemal otoczona terenem wojskowym, jeszcze w przedmieścia się nie zamieniła.

7

Odp: ŻywNość prosto ze wsi

Świetna nazwa! Pole na stole smile
Podobają mi się produkty BASIA BASIA, poza tym też ok, tylko ceny z kosmosu. W lokalnym sklepie ze zdrową żywnością mam taniej.

8

Odp: ŻywNość prosto ze wsi

Ale na polu jest gluten w zbożach, mnie się ta nazwa niestety tylko z tym kojarzy...

9

Odp: ŻywNość prosto ze wsi

W każdym mieście jest rynek gdzie okoliczni rolnicy sprzedają swoje produkty, naprawdę nie trzeba tam przepłacać:)

10

Odp: ŻywNość prosto ze wsi

Ja najczęściej wybieram takie owoce czy warzywa, które nie są największe i najpiękniejsze, bo one rosły przy mniejszej ilości sztucznego nawożenia.

11

Odp: ŻywNość prosto ze wsi

Pod marketami już widzę sporo takich budek z warzywami i owocami z gospodarstw