26

Odp: Hemoroidy

Hemoroidy to strasznie uciążliwy problem, niestety często daję się we znaki po porodzie (jakby ciąża i poród to było jeszcze mało wink ), myślę, że warto sobie poczytać o tym jak leczyć, a przede wszystkim jak zapobiegać żeby później nie musieć cierpieć.Może robicie parę błędów, które mogłyby kiedyś zaowocować hemoroidami.

27

Odp: Hemoroidy

[quote=perelka1]Mnie najbardziej rozbraja kiedy ktoś próbuje się leczyć na własną rękę. Z takimi przypadłościami nie ma żartów, nie poprawnie leczone domowymi sposobami mogą zaognić swoje stadium. Dlatego uważam, że nie powinno się zwlekać czy wstydzić, tylko iść z tym do specjalisty. Nie tylko powie  jak uleczyć hemoroidy, ale zastanowi się  nad przyczynami ich powstawania, dzięki czemu można zapobiec im w przyszłości.[/quote]

Dokładnie, dlatego ja cały czas będę zostawał przy swoim i kierował do konkretnych specjalistów czy klinik tłumaczyć sobie możemy, że koleżanka czy kolega się sam wyleczył, ale problem jest innego rodzaju. Co się stanie jak okaże się, że to jednak nie hemoroidy tylko coś gorszego?

28

Odp: Hemoroidy

Ja używałam maści, niestety nie pamiętaj jej nazwy, ale działała świetnie i hemoroidy zniknęły praktycznie po 2-3 dniach. Na pewno w aptece można spytać i będą wiedzieli jaką dać. Niestety nie mam skąd teraz nazwy tej maści wziąć, gdyż jak raz się wyleczyłam, tak od tamtej pory hemoroidy nie wróciły. Ewentualnie wiele osób poleca czopki, ale nie wiem jak działają to nie dla mnie wink Ogólnie może na hemoroidy zastosować nasiadówki? Sama nie korzystałam, ale w rodzinie korzystali i rzekomo świetnie działa taki sposób. To były bodajże napary z kory dębu.

29

Odp: Hemoroidy

Fakt, hemoroidy to niestety bardzo przykra dolegliwość. Najlepiej na początek wybrać się do lekarza i z nim omówić ten problem. Warto też poszukać odpowiednich preparatów, które trochę pomogą w tej kwestii.

30

Odp: Hemoroidy

Jeśli chcesz szybko to skontaktuj się ze specjalistą ,bo te maście co oferują to jest długi czas leczenia

31

Odp: Hemoroidy

Jak zaciągnąć męża do specjalisty ,a ma z tym problem smile

32

Odp: Hemoroidy

Najlepszymi sposobami na hemoroidy:  unikaj zaparć, sprzyjających hemoroidom.
Jadaj jak najwięcej warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych, ale nie przesadzaj z nasionami, bo mogą mechanicznie drażnić odbyt, zwiększając swędzenie i pieczenie.
Ogranicz produkty wzdymające, np. strączkowe, a także czekoladę, mocną herbatę, kawę, alkohol wysokoprocentowy i czerwone wino, tłuszcze zwierzęce, ostre przyprawy.
Codziennie pij co najmniej 2 litry płynów.
Równie ważny jak dieta jest systematyczny wysiłek fizyczny – codzienny spacer albo gimnastyka.

33

Odp: Hemoroidy

Myślę ,że najlepiej będzie jak skonsultujesz się ze specjalistą ,takie branie suplementów czy smarowanie maściami rzadko pomaga

34

Odp: Hemoroidy

Hemoroidy nie wyleczone ,mogą przeistoczyć się w coś poważniejszego z tym nie ma żartów ,trzeba iść do specjalisty.

35

Odp: Hemoroidy

Hemoroidy to naprawdę przykra dolegliwość, z która może skutecznie nas zniechęcić. I dość wstydliwa niestety. Ale mimo wszystko choroba to choroba. Sposobów na leczenie hemoroidów z pewnością jest kilka, a ich objawy można rozpoznać, ale zdecydowanie nie powinno się tego robić samemu, tylko iść do lekarza i zgłosić się po profesjonalną pomoc.

36

Odp: Hemoroidy

częste zaparcia, siedzący tryb życia, zła dieta czy małe ilości przyjmowanych płynów i i młody mężczyzna może się nabawić hemoroidów...znam to z autopsji, nie ma co się łamać, trzeba się leczyć. To częsta przypadłość, ale wyleczalna, ja mogę polecić czopki - głównie dlatego, że zaczynają działać od razu, nie dopiero po zakończeniu kuracji. Ulgę czuć po pierwszym czopku.

Ostatnio edytowany przez minia77 (2016-06-06 19:35:06)

37

Odp: Hemoroidy

Z hemoroidami nie ma żartów, ale bez przesady, że odrazu świadczą o raku. Lepiej wybrać się do lekarza, który powie jakie leczenie żylaków odbytu będzie odpowiednie. Nie każdy przypadek bedzie taki sam.

38

Odp: Hemoroidy

Jeśli chodzi o wspomaganie ich leczenia, to przed leczeniem objawy dość mocno dawały o sobie znać. Zlikwidowałam świąd, ból i pieczenie, a nawet krwawienie przy wypróżnianiu.

Ostatnio edytowany przez Ondina (2016-07-30 17:58:41)

39

Odp: Hemoroidy

Trochę przerażające, jak wiele osób ma z hemoroidami problem. Słyszę o krwawieniach już nawet od dwudziestolatek! Niektóre są dość aktywne fizycznie, więc w ich przypadku to nie siedzący tryb życia jest przyczyną. Odżywiają się też raczej zdrowo.
Wniosek: zapobiegać hemoroidom trzeba chyba na każdym froncie. Nie ufać temu, że jeśli się ruszamy, to nie dostaniemy, bo przyczyn jest kilka i każda z nich może doprowadzić do powstania żylaków.
Też mam od chyba 19 roku życia, ale mało kiedy mi przeszkadzają, jedynie na początku, gdy powstawały, mocno dawały się we znaki i tak trafiłam do lekarza. Teraz dokuczają tylko, gdy mam zaparcia, ale też nie jakoś szczególnie.

40

Odp: Hemoroidy

Niestety, zaparcia to nasilają. przy małych hemoroidach można zrobić gumkowanie, ale jak się rozrosną, to będzie potrzebna operacja. Unikaj długiego siedzenia.

41

Odp: Hemoroidy

Na hemoroidy nie tylko maści czy czopki. Usuwane są również takimi metodami, jak krioterapia oraz koagulacja czy wreszcie terapia laserowa. Ona jest najskuteczniejsza. Tylko w ten sposób usuwamy problem na zawsze.

Ostatnio edytowany przez czupryna (2016-08-07 19:57:30)

42

Odp: Hemoroidy

Nie wspomnę że lepiej zapobiegać niż leczyć, przede wszystkim unikać zaparć a jeśli się pojawią nie czekać na cud i próbować naturalnych metod bo te nie zadziałają po tygodniowym zaparciu. Naturalne sposoby są dobre ale stosowane regularnie wraz odpowiednią dietą

43

Odp: Hemoroidy

Oczywiscie , że tak. Sama byłam bardzo głupia w przeszłósci ponieważ wstydziłam sie wybrać do lekarza z hemoroidami. Myślałam,że po prostu przejdzie. Jednak nie przeszło. Wybrałam sie dopiero jak było juz kiepsko. Dostałam kilka maści.  I powiem Wam, że dopiero to pomogło ! Mogłam wybrac się wcześniej.

44

Odp: Hemoroidy

To prawda jeśli chodzi o niektóre kwestie związane z hemoroidami. Ja sama miałam duże opory jeśli chodzi o tę dolegliwość. Mówienie o tym, wizyty u lekarzy, badania - to jest mega stres. Dlatego lepiej zapobiegać hemoroidom niż później przez to wszystko przechodzić. Oczywiście sport jest jak najbardziej wskazany - poprawia nie tylko stan fizyczny organizmu, ale też kondycję psychiczną.

45

Odp: Hemoroidy

Na małe guzki pomaga gumkowanie, rzadko dochodzi do operacji, to już musiałyby utrudniać siedzenie...

46

Odp: Hemoroidy

Mój kolega dostał ich od siedzącego trybu życia i był w szpitalu na operacji...

47

Odp: Hemoroidy

To tak jak ja ;( To wszystko przez pracę przy biurku, przez 10h dziennie ciągle na tyłku. No i się doigrałam. W szpitalu miałam zabieg usunięcia hemoroidów i w sumie to aż takie straszne nie było, jak myślałam. Jeszcze tego samego dnia wróciłam do domu. Mimo wszystko lepiej zapobiegać, a jak się pojawią pierwsze objawy to szybcikiem do lekarza. Byle dobrego, bo niektórzy potrafią sprawę bagatelizować

48

Odp: Hemoroidy

Stosowałam maści na hemoroidy:) Ale zgadzam się też z powyższą wiadomością- należy się skonsultować z lekarzem smile

49

Odp: Hemoroidy

ja po niewłaściwej diecie miałam problem z zaparciami ale od razu jak one się pojawiły to poszłam do lekarza bo czytałam ze zaparcia to jedna z przyczyn powstawania hemoroidów,lekarz doradził mi zmianę diety i na szczescie problem szybko ustąpił

50

Odp: Hemoroidy

A czy któraś z Was miała może problem z hemoroidami po ciąży? Ja właśnie mam z tym bardzo poważny problem i kompletnie nie wiem jak sobie poradzić… Już oczywiście jestem zapisana do lekarza, ale może dałybyście radę jeszcze coś od siebie w tym obszarze tematycznym poradzić? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady w tym temacie smile