101

Odp: Różnica wieku

Lilka, a może brakuje Ci czegoś poza związkiem? Czegoś, co nie od związku zależy?
Być może będzie tak, że jeśli to znajdziesz, okaże się, że te wszystkie pierdółki wcale nie są przeszkodą, która Cię w życiu gniecie, bo sama mówisz, że niby jest ok, ale coś Cię w tej sytuacji uwiera, to jednak nie to, czego chcesz od życia, czegoś brak, mimo że związek jest ok.
Jeśli masz wrażenie, że nie znajdziesz nikogo lepszego, to może po prostu osiadłaś w swoim życiu w takiej niby komfortowej sytuacji, ale nie masz z niej na tyle szerokiego widoku, żeby dostrzec, że da się ją zmienić i poprawić.
Co do wymienionych przez Ciebie różnic, to może gdybyś miała poza związkiem płaszczyzny, w których możesz realizować wszystko to, co tak odmienne i czego nie robicie razem (preferencje, hobby, muzyka, towarzystwo o podobnym światopoglądzie), to czułabyś się bardziej spełniona i fakt, że tak się różnicie z partnerem, miałby mniejsze znaczenie.
Spróbuj smile Bo może związek to akurat nie ten element w życiu, który powinnaś zmienić.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2016-04-11 14:15:54)

102

Odp: Różnica wieku

Myślę że tu problemem jest raczej jego niedojrzałość, a nie różnice...

103

Odp: Różnica wieku

Problemem jest brak silnych emocji, nie spodziewałam się że tak szybko wygasną, że każde zajmie się swoimi sprawami, a codzienność będzie monotonna. Przy nim jeszcze bardziej odczuwam różnicę wieku, a jego znajomi są jakby z innego pokolenia, czym innym się interesują, na imprezach trudno mi znaleźć z nimi wspólny język...

104

Odp: Różnica wieku

ale to w każdym związku przychodzi taki moment, nie tylko w tych gdzie jest różnica wieku. Przychodzi taki moment "stagnacji" i dawna, szaleńcza namiętność schodzi na bok.

105

Odp: Różnica wieku

[quote=lilika]Problemem jest brak silnych emocji, nie spodziewałam się że tak szybko wygasną, że każde zajmie się swoimi sprawami, a codzienność będzie monotonna. Przy nim jeszcze bardziej odczuwam różnicę wieku, a jego znajomi są jakby z innego pokolenia, czym innym się interesują, na imprezach trudno mi znaleźć z nimi wspólny język...[/quote]

Taka jest kolej rzeczy, myślę, że im silniejsze emocje są na początku znajomości, tym bardziej boli ich osłabienie po kilku latach. Nie macie wspólnych zainteresowań, więc nie możecie wejść w etap przyjaźni opartej na wzajemnym zrozumieniu i obawiam się, że z tego powodu  za jakiś czas możecie mieć nawet poważny kryzys...

106

Odp: Różnica wieku

dokładnie, po początkowej fascynacji i namiętności przychodzi czas na partnerstwo i przyjaźń.

107

Odp: Różnica wieku

Dla mnie różnica wieku nic nie mówi o jakości relacji. Nie ma reguły kto powinien być starszy, bowiem różni są ludzie.

108

Odp: Różnica wieku

Racja, są związki gdzie jedna osoba przejmuje na siebie całą odpowiedzialność, a druga nigdy do nich nie dorasta. I jak tej odpowiedzialnej osoby zabraknie to okazuje się, że ta druga nic nie umie załatwić, jest zagubiona i niedostosowana do życia, jak duże dziecko...

109

Odp: Różnica wieku

Lilka, 6 lat to nie jest tak dużo. Czasami nawet młodsze wyglądają na starsze. Tak z ciekawości, ile macie lat? Choć jeśli nie chcesz to nie przyznawaj się smile

110

Odp: Różnica wieku

6 lat to żadna różnica, mnie szokują dopiero różnice ponad 20 lat, a 30 to już prawdziwa przesada...

111

Odp: Różnica wieku

Gdy mamy dużo innych wspólnych cech i zainteresowań, różnica wieku przestaje być przeszkodą, a czasem nawet pomaga...

112

Odp: Różnica wieku

Każdy mój chłopak był o 4 lata ode mnie starszy. Nic z tych związków nie wyszło co prawda, ale dogadawyliśmy się świetnie przez bardzo długi czas. Nie wyobrażam sobie być ze swoim równieśnikiem, albo młodszym (chyba, że za 20 lat) big_smile

113

Odp: Różnica wieku

[quote=passiflore]Podobno są tu 4 progi wiekowe, chociaż dla mnie tylko pierwszy jest do przyjęcia:
0- 10 lat różnicy - polecane.
10-15 lat różnicy - akceptowalne.
15-20 lat różnicy - podejrzane
20-30 - żałosne
30 i więcej - nieakceptowalne.[/quote]


Idealne podsumowanie.

114

Odp: Różnica wieku

to zalezy jak na to patrzeć, uważam że trochę to krzywdzące

115

Odp: Różnica wieku

Moje zdanie 5 lat,to w porządku ale już 10,to troszkę dla mnie za dużo!!Teraz taka moda,że 10 lat to minimum.

116

Odp: Różnica wieku

Ja dopuszczam różnicę do 15 lat, oczywiście jeśli facet dbałby o siebie...

117

Odp: Różnica wieku

Myślę  że są sprawy ważniejsze dla dobrego związku niż wiek... Wzajemne zrozumienie, przyjaźń, namiętność...

118

Odp: Różnica wieku

to oczywiste, jak dla mnie najważniejsze jest aby facet był dojrzały emocjonalnie.

119

Odp: Różnica wieku

Czasem jednak taki dużo starszy  facet zaczyna 'ojcować' kobiecie i to nie każdej odpowiada:)

120

Odp: Różnica wieku

Są kobiety, którymi trzeba kierować przez całe życie, takie są niesamodzielne:)

121

Odp: Różnica wieku

nawet kilka takich znam...

122

Odp: Różnica wieku

Dużo starszy partner czy partnerka w końcu kiedyś odejdą do wieczności i co wtedy zrobi  niesamodzielny człowiek, zostawiony samemu sobie...?

123

Odp: Różnica wieku

Jak trzeba sobie radzić to człowiek zaczyna myśleć i być samodzielny.

124

Odp: Różnica wieku

Bardzo często kilku czy też kilkunastoletnia różnica wieku dobrze sprawdza się w związku. Facet starszy od swojej kobiety może jej zapewnić bezpieczeństwo, służyć doświadczeniem życiowym, zazwyczaj lepiej radzi sobie z rozwiązywaniem problemów. Z kolei młodsza kobieta daje swojemu facetowi poczucie, że może "przenosić góry" gdy ona jest obok. A wszystko to pod warunkiem, że oboje mają w sobie dojrzałość do bycia w związku i do wszystkiego co się z tym wiąże..

125

Odp: Różnica wieku

Mój facet ma 12 lat więcej i muszę go utrzymywać. Zakupy za moje, wyjazdy, zabawa, wszystko. A jak odezwę się słowem, że mi ciężko, to robi ze mnie materialistkę. Mam dość.