201

Odp: zdrowe przekąski

Ostatnio jem dużo suszonych śliwek i daktyli - to dobre na trawienie!

202

Odp: zdrowe przekąski

Ja mam często w pracy plasterki jabłka lub gruszki. Teraz jeszcze sięgam po kiwi.

203

Odp: zdrowe przekąski

[quote=katasia]Ostatnio jem dużo suszonych śliwek i daktyli - to dobre na trawienie![/quote]


Tutaj niezaprzeczalnie się zgodzę smile

204

Odp: zdrowe przekąski

Ja unikam takich syropów. Nie wiem jak ten konkretny, ale zazwyczaj nie mają zbyt dobrego składu.

205

Odp: zdrowe przekąski

Jak ma być pysznie i zdrowo to bardzo chętnie sięgam po kozi ser. Ostatnio zaczęłam kupować i bawić się przepisami, które podają na stronie. Zakochałam się w twarogowych kulach z kozim i lawendą. Domownicy też.

206

Odp: zdrowe przekąski

Ooo jakie fajne.  Zazwyczaj kupowałam ich serek plesniowy i  z nim robiłam przekąski. Wydawało mi sie, że twarogowy to raczej tylko na sniadanie, a tu proszę.

Ostatnio edytowany przez Cleopatra (2016-07-05 20:30:09)

207

Odp: zdrowe przekąski

Uwielbiam truskawki!!!

208

Odp: zdrowe przekąski

Polubiłam seler naciowy. Chrupie i syci. Tyle mi wystarczy, właśnie tego oczekuję od przekąsek big_smile

209

Odp: zdrowe przekąski

Faktycznie tak smakuje ten seler??nigdy tak nie jadłam na surowo

210

Odp: zdrowe przekąski

To ulubione przekąski Francuzek. Cała idea polega na tym, by zjeść dokładnie tyle, ile mieści się w małej szklaneczce. Jadłam te z przepisu, ale pokusiłam się również na zrobienie własnych  w wersji owocowej. To takie sery, że można robić dowolne wariacje i zawsze będzie pysznie. smile

211

Odp: zdrowe przekąski

Ser kozi w połączeniu z owocami, tego jeszcze nie próbowałam. @a_grestowa daj mi przepis! Ładnie proszę. smile

212

Odp: zdrowe przekąski

Uwielbiam suszone owoce!!

213

Odp: zdrowe przekąski

Ostatnio wypadają mi włosy, więc żeby je wzmocnić,  przerzuciłam się na orzechy- od ziemnych po brazylijskie i naprawdę mi zasmakowały:)

214

Odp: zdrowe przekąski

Brazylijskie orzechy są przepyszne! Szkoda tylko, że są dość drogie. Choć podobno już jeden orzech zapewnia 100% zapotrzebowana na jakiś składnik odżywczy (nie pamiętam jednak o jaki chodziło).

215

Odp: zdrowe przekąski

A ja lubię i polecam migdały:)

216

Odp: zdrowe przekąski

Przez myśl by mi nie przeszło, żeby twaróg połączyć z owocami, ale jak mówisz, że to sprawdzone to chętnie się skuszę. Może jeszcze ktoś podrzuci jakiś dobry przepis na ser kozi bo ja chętnie wszystkich spóbuje.

217

Odp: zdrowe przekąski

W weekend robiłam muszle makaronowe nadziewane szpinakiem i kozim serem, bardzo wszystkim smakowały smile Ja podawałam je na imprezie, ale spokojnie sprawdzą się tez jako danie obiadowe.
Muszle ugotowałam wcześniej, do farszu użyłam mrożonego szpinaku, wcisnęłam do niego kilka ząbków czosnku, celowo nie mówię ile, bo każdy lubi inną ostrość, troszkę soli, nie za dużo. Opakowanie serka twarogowego, wszystko wymieszałam, nadziałam muszle, posypałam tartą mozarellą i zapiekłam w piekarniku. Tutaj fota jeszcze przed zapiekaniem, po przygotowaniu już nie zdążyłam zrobić zdjęć wink :

218

Odp: zdrowe przekąski

Świetnie wyglądają nawet przed zapieczeniem, aż mi ślinka cieknie.... A przepis na nie skąd brałaś @kaweczka?

219

Odp: zdrowe przekąski

Te muszle są pyszne! Też od czasu do czasu takie robię, tylko ja zalewam je sosem pomidorowym.

220

Odp: zdrowe przekąski

Ser kozi uwielbiam z malinami, porzeczkami, owocami leśnymi, ale super smakuje też na grillowanych brzoskwiniach. Na grilla polecam z roladką to już dowolnie, jak kto lubi. smile

221

Odp: zdrowe przekąski

Uwielbiam świeże warzywa pokrojone w paski i do tego jakiś dobry dip własnej roboty np. jogurtowo koperkowy.

222

Odp: zdrowe przekąski

to była inwencja własna wink Ale sporo przepisów mają na swoim facebooku: smile

223

Odp: zdrowe przekąski

Z chęcią zerknę! Ja zazwyczaj robię chipsy z warzyw lub chrupię takie surowe.

224

Odp: zdrowe przekąski

Dobrze, że tu zajrzałam. Jutro mam gości to im zrobię taki makaron. Akurat mam w lodówce Chavroux. smile

225

Odp: zdrowe przekąski

[quote=a_grestowa]Ser kozi uwielbiam z malinami, porzeczkami, owocami leśnymi, ale super smakuje też na grillowanych brzoskwiniach. Na grilla polecam z roladką  to już dowolnie, jak kto lubi. smile[/quote]

Byłam u teściowej i nazbierałam jagód. Kupiłam też oba serki i będę testować. Znalazłam na necie przepis na sałatke z kozim serem twarogowym, jagodami i bazylią. Akurat wszystko mam smile A na kolację hamburgery  z pleśniowym.