376

Odp: Rozstanie

dokładnie ale to jest bardzo złe myślenie.

377

Odp: Rozstanie

[quote=Veela]Im dłużej się  tkwi w nieudanym związku, tym bardziej się wierzy, że na nic lepszego się nie zasługuje[/quote]

Tak właśnie jest. W złym związku doszłam w końcu do przekonania, że w ogóle już mnie nic w życiu dobrego nie czeka, że muszę się pogodzić z tym jak jest, skoro nie mogę tego zmienić. Ale udało się smile

Kiedyś było dobrze. Było pięknie,  dobre emocje, czułość i przywiązanie, ale z czasem się to zmieniło, wyszło kilka spraw itd. Mimo to, kiedy rozglądałam się wokół i tak nie widziałam żadnej alternatywy. Tak naprawdę żaden inny znany mi wówczas facet nie nadawał się do związku, nie był kimś, z kim chciałabym być. Ani wolny, ani zajęty. Wszyscy mieli jeszcze więcej wad.
Dzisiaj też nie widzę nikogo, kto nadawałby się na partnera dla mnie i sama nie byłabym teraz dobrą partnerką, ale wiem już, że i ja zasługuję na więcej od życia i życie ma dla mnie coś więcej, niż miałam w tamtym związku. Musiałam się jednak z niego uwolnić, żeby móc to dostrzec.

378

Odp: Rozstanie

Ciekawe, że jak coś się psuje w związku, to najpierw znika czułość..

379

Odp: Rozstanie

A wiesz? Nigdy sobie tego nie uświadamiałam, ale rzeczywiście tak jest. Unika się czułości, albo staje się ona wymuszona. Czuć wtedy, że coś jest nie tak.

380

Odp: Rozstanie

to się wszystko zgadza, dlatego trzeba zawsze trzymać rękę na pulsie i od razu reagować kiedy się czuje, że coś nier gra.

381

Odp: Rozstanie

Rozstanie nie dzieje się ot tak, to proces, w którym jedna lub obie strony dojrzewają do tej decyzji...

382

Odp: Rozstanie

tak, dokładnie tak. No chyba że zdarzy się coś co przeleje szalę i rozstanie następuje od razu, z zaskoczenia. Ja tak miałam.

383

Odp: Rozstanie

Czasem jedno zdarzenie o tym decyduje, chociaż wiadomo,  skupiają się wcześniej też inne rzeczy. Na pewno trudno rozstać się ot tak, dla kaprysu, bo jednak chyba każdy się przywiązuje emocjonalnie.

384

Odp: Rozstanie

To prawda. Czasem jedno zdarzenie, nawet niekoniecznie mające miejsce w ostatnim czasie, bo równie dobrze może być wyciągnięte z przeszłości na światło dzienne, powoduje, że załamuje się całe nasze zaufanie, a bez tego nie ma najmniejszego sensu być razem.

385

Odp: Rozstanie

Są ludzie, którzy nawet sobie nie ufają, a jednak tworzą związki i całe życie żyją z podejrzeniami...

386

Odp: Rozstanie

I mają atrakcje rodem z telenoweli. Fakt... niektórzy to lubią. To podsyca emocje. Bez tego byłoby nudno.
Coś się dzieje wtedy w związku, zwłaszcza, gdy poza nim nie dzieje się zupełnie nic. Życie niektórych ludzi ogranicza się tylko do komplikacji damsko-męskich i obowiązków, które wykonuje się, bo trzeba.

387

Odp: Rozstanie

Myślę, że to wynika z niskiego poczucia własnej wartości, tacy ludzie nie wierzą, że ktoś może ich chcieć...

388

Odp: Rozstanie

I raczej nikt nie będzie chciał ludzi, którzy godzą się na trwanie w takiej sytuacji, bo to w pewnym stopniu świadczy o nich niezbyt dobrze. Nie chcę być śle zrozumiana, bo wiem, że to są trudne sprawy i ciężko jest się przełamać i wziąć życie w swoje ręce, zacząć coś z nim robić, odejść, stanąć przed wyzwaniem. Bardzo ciężko czasami. Sama taka byłam, stąd wiem. Jednak... dopóki nie zaczną się uniezależniać od takich partnerów, którym nie da się ufać i z którymi są, choć im z nimi źle, będą przez większość ludzi postrzegani jako niezaradni, tacy, których nie stać na więcej, którzy godzą się z losem, nie działają, tylko kiszą się w niezdrowej sytuacji, bo im samym na sobie nie zależy. Ludzie będą uciekać od ich dramatów.

389

Odp: Rozstanie

Czasem ciężko się rozstać żeby odejść w pustkę...

390

Odp: Rozstanie

Statystycznie 2/3 związków kończy się rozwodem, separacją lub po prostu nieudanym małżeństwem i męczeniem się ze sobą przez kilkadziesiąt lat. A już najbardziej mnie dziwi - jak ci ludzie potrafią tak żyć - bez celu, bez bliskości, bez wzięcia odpowiedzialności za kogokolwiek poza sobą. Z dnia na dzień faszerując się tylko nowymi filmikami na youtube, chemicznymi żarciem, używkami, skomercjalizowaną rozrywką. Konsumpcja, konsumpcja, konsumpcja...

391

Odp: Rozstanie

smutne ale prawdziwe...

392

Odp: Rozstanie

Nieudane małżeństwa  ciągnące się latami to chyba tylko tam, gdzie nie ma pieniędzy na rozwód i osobne zamieszkanie. Podobno wiele kobiet po otrzymaniu 500 zł na każde dziecko zdecydowało się odejść od męża - dręczyciela, bo poczuły, ze sobie poradzą materia.lnie...

393

Odp: Rozstanie

Czasem też rodzina naciska, żeby nie rozbijać rodziny dzieciom, kobieta ma się poświęcić..

394

Odp: Rozstanie

to jest najgorsze, takie wywieranie presji i granie na uczuciach

395

Odp: Rozstanie

[quote=Gabika]Czasem też rodzina naciska, żeby nie rozbijać rodziny dzieciom, kobieta ma się poświęcić..[/quote]

Taki powód jest absurdalny, nikt za  tę kobietę życia nie przeżyje, więc nie powinna kierować się tym, co powie rodzina czy sąsiedzi..

396

Odp: Rozstanie

Z moich obserwacji wynika, że ludzie zbyt łatwo się rozstają, może dlatego że dziś trudno o prawdziwą miłość...?

397

Odp: Rozstanie

nie, po protu ludzie nie dorośli do poważnych związków i jak tylko pojawia się problem to zamiast spróbować go rozwiązać to wolą się rozstać.

398

Odp: Rozstanie

Bywają problemy, które nie znikają, np. jak ktoś jest uzależniony od alkoholu czy hazardu. To jest jak życie na bombie, bo nałóg może wrócić...

399

Odp: Rozstanie

Poszukuję bratniej duszy i wsparcia, po tym jak parę dni temu po dwóch latach związku zostawił mnie partner. Jest mi z tym bardzo źle. Czuję się strasznie zraniona, bez chęci do życia.

Wszystko mi Go przypomina: miejsca w których razem byliśmy, przedmioty które razem używaliśmy, nawet seriale w telewizji które razem oglądaliśmy (kiedy teraz sama je oglądam, łzy napływają mi do oczu....). Ból jest nie do zniesienia. Mieszkaliśmy razem przez prawie dwa lata. Dla mnie ten związek był piękny, będąc w tym związku czułam się najszczęśliwszą kobietą na ziemi i nagle pewnego dnia On powiedział , że poprostu nie chce ze mną być i nie wie dlaczego.....Nie jestem w stanie normalnie żyć funkcjonować, zawiodłam się strasznie gdyż czułam się przy Nim spełniona.....a ON....nagle powiedział że musi pobyć sam...że potrzebuje samotności.....a ja straciłam chęci do życia.....

400

Odp: Rozstanie

ja uważam, że każde rozstanie ma też swoje plusy, to znaczy powinniśmy wyciągnąć wnioski z naszych błędów i ułożyć sobie życie na nowo pamiętając o tych rzeczach, które poprzednio zrobiliśmy źle.