1

Temat: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Robi wam to różnicę?
Jak kupujecie to zwracacie uwagę na kraj produkcji?

2

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Jeśli miałabym być szczera to nigdy nie patrzę na kraj produkcji i nie byłabym w stanie wskazać skąd mam kosmetyki. Chyba, że wiem, że dana firma pochodzi z Polski to często chętnie sięgam po jej produkty - przykład: dr Irena Eris, Tołpa i Sylveco.

3

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Tak, to takie kultowe marki jak piszesz, to mam podobnie, ale ktoś mi ostatnio też zadał takie pytanie,
a że używam innych kosmetyków niż te co napisałaś, to nie miałam zielonego pojęcia gdzie są produkowane.
Ostatecznie okazało się, że mam właśnie amerykańskie - z the Balm
Tak, że ogólnie nie robi mi kraj pochodzenia większej różnicy

4

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

jest mi to obojętne, mają być dobre.
używam tych bardzo tanich jak Makeup Revolution (wyprodukowane w Chinach), jak i wysokopółkowych, YSL, Chanel, Dior - podejrzewam, że ich w Chinach nie produkują wink

5

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Makeup Revolutiona są chińskie? Szkoda, bo bardzo je lubię big_smile.

6

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Kraj produkcji nie jest dla mnie aż tak istotny jak po prostu marka. Już dawno przekonałam się do  i zawsze sięgam po kosmetyki tej marki. Szczerze mówiąc nawet nie wiem gdzie odbywa się ich produkcja, dla mnie ważne jest to że są dobre

7

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Chinskich bym nie próbowała, ale europejskie chetnie.

8

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Ja zwracam uwagę na markę, nie na to gdzie kosmetyki są produkowane smile

9

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Mam swoje ulubione marki, głównie angielskie, czasem polskie. No różnie to się u mnie sprawdza smile

10

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Jakoś nie przywiązuję wagi do kraju pochodzenia, tym bardziej, że nie zawsze siedziba producenta znajduje się w tym samym państwie, co zakład produkcyjny. Nie robi mi to różnicy może dlatego, że raczej korzystam ze znanych i ogólnodostępnych marek, którym już zaufało szerokie grono klientek. Z ciekawości zwykle zerkam skąd to, jeśli nie wiem, ale nie decyduje to w żaden sposób o zakupie.

11

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Dla mnie też to nie jest ważne. W sumie nawet tego nie sprawdzam.

12

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Muszę przyznać, że nigdy nie patrzę na kraj pochodzenia marki. Dużo większą uwagę zwracam na składniki.

13

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Dla mnie tez raczej nie ma znaczenia kraj pochodzenia danego produktu. Najczęściej patrzę na skład bo mam dość wrażliwą skórę, i na opinie o produkcie. Często te tańsze kosmetyki wcale nie odstają od droższych, bardziej wylansowanych

14

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Chińskich jeszcze nie stosowałam. Ale wiele o nich można przeczytać na blogu pt. Azjatycki Cukier

15

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Uwielbiam kosmetyki  eko. Są rewelacyjne pod każdym względem i przede wszystkim naturalne. Mają świetny skład. Fakt, że sporo kosztują, ale warto się na nie zdecydować.

16

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Ja bardzo chwalę sobie kosmetyki marki Rimmel. Mam ich już dość sporo i znalazłam znowu  mają tak soczyste kolory szminek, ze muszę mieć chociaż dwa kolory. Myślę, ze w drodze z pracy wstąpię do jednej z drogerii.

17

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Niestety, do chińskich rzeczy mam uraz.. Dostałam w prezencie herbatę, liście w jakichś małych torebkach celofanowych chyba, i niestety, nie nadawała się do picia, przeszła tym opakowaniem i smakowała jakby czegoś sztucznego do niej dodano... Bałam się ją pić.

18

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Revolution w chinach? tego nie wiedziałam :-(, jakoś i mnie te chiny za bardzo nie cieszą

19

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Szczerze mówiąc, nie zwracam za bardzo na to uwagi. Dla mnie liczy się to, żeby kosmetyk był dobry, trwały, a jeśli jest to kosmetyk do makijażu, to żeby podobały mi się kolory. Ostatnio patrzyłam na ten  oko paleta cieni do powiek Too Faced Sweet Peach. Jak wam się podoba?

20

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Jak dla mnie to wszystkie wyglądają na chińskie, generalnie kosmetyki mają być skuteczne i wydajne a czyjej to produkcji to już nie wnikam. Ostatnio zaczęłam używać od nich produkty  mam podkład i róż, przypadły mi do gusty a całkiem przypadkiem na nie wpadłam. Lubię testować co jakiś czas różne kosmetyki.

Ostatnio edytowany przez malinka5 (2017-05-06 16:13:31)

21

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Ja bardzo lubię używać kosmetyków polskich, są dość tanie w porównaniu do innych marek i zaskakująco skuteczne. Co chwila odkrywam nowy produkt, który jest świetny. Produkty z innych krajów też oczywiście mogą być świetne (chińskie pomijam), jednak sentyment do polskich zawsze będę mieć smile

22

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Ja kupuję na tagomago przeróżne kosmetyki i perfumy bo mają rewelacyjne promocje oraz niskie ceny big_smile Nawet black friday organizują - . Wtedy to dopiero jest szaleństwo z zakupami big_smile

Ostatnio edytowany przez EmiM (2017-08-27 20:45:36)

23

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

ja nie zwracam uwagi, ale jak spojrzę w łazience, to stoją bielenda, ziaja, annabelle minerals, tołpa, irena eris heheh takze chyba podświadomie to robię:):)

24

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

czesc

25

Odp: Kosmetyki do makijażu - polskie, amerykańskie, chińskie

Chińskich raczej unikam, bo jednak boję się uczulenia itp. Za to kupuję takie które się u mnie sprawdzają. Teraz np jestem bardzo zadowolona z metal pigments, od swederm, akurat szwedzkie. Pięknie przyciągają wzrok i podkreślają oko wink

Ostatnio edytowany przez Diabela (2018-02-14 00:00:11)