1

Temat: Remont salonu

Od kilku dni myślę nad remontem salonu - chciałabym go trochę odświeżyć, zmienić kolory i wnętrze na bardziej nowoczesne a przy tym minimalistyczne. Oczywiście taka zmiana będzie wymagała zmiany wszystkiego - lamp, oświetleń, mebli a nawet i gniazdek (bo cudowna kolekcja Karo z Ospela mnie urzekła). Jedyne co pozostaje bez zmian to podłoga;)  Wszystko w sumie mam juz wybrane jednak zastanawiam się nad jakimś konkretnym stylem pomieszczenia. Co teraz jest na topie?

2

Odp: Remont salonu

Styl a'la loft - to jest minimalizm i nowoczesność w jednym

3

Odp: Remont salonu

Nie tylko minimalizm i nowoczesność. Styl loftowy jest dość ograniczony, bo jest stylizowany na stare fabryki. Idealnie sprawdzają się w nim podłogi wykonane z betonu, stare żeliwne grzejniki, rury na ścianach. Pomieszczenie loftowe musi być także otwarte. Moje obecne mieszkanie jest loftem. Jest to pomieszczenie fabryczne. Nie ma ogromnej powierzchni, bo jest to niecale 90m2, ale jest bardzo wysokie i mamy 30m2 antresole nad kuchnią i łazienka a na niej biuro i sypialnie. Ciężko jest dostać dodatki, które pasują do takiego wnętrza, bo ze względu na cene takich mieszkań nie są one jeszcze tak popularne w Polsce jak np w USA, ale dość dużo dodatków ma sklep

Ostatnio edytowany przez mezzanine (2015-10-05 08:45:41)

4

Odp: Remont salonu

A może meble egzotyczne? Darmowa dostawa w Indigodecor.pl tylko w ten weekend:

[url]http://urodaizdrowie.pl/weekend-darmowej-dostawy-meble-i-artykuly-dekoracyjne-w-indigodecor-pl[/url]

Tutaj cała akcja: Weekend Darmowej Dostawy:
[url]http://urodaizdrowie.pl/weekend-darmowej-dostawy-z-urodaizdrowie-pl-2-4-10[/url]

5

Odp: Remont salonu

w sumie to jak dla mnie bardziej powinnaś się zastanowić co się Tobie podoba, a nie co jest teraz na topie smile przejrzyj sobie katalogi firm z meblami i znajdź coś dla Ciebie, mnie osobiście podoba się minimalizm, jakieś drobne dodatki, do tego wygodna sofa, z jasnym obicie, dużo kwiatów, jakiś fajny stolik do kawy, do tego na ścianę nakleiłabym jakąś fajną fototapetę wink fajne są też takie lampy, które można ustawić, że centralnie zwisają nad sofą, bardzo przydatne są jeśli lubisz czytać książki wink

6

Odp: Remont salonu

A sami poradziliście sobie ze sprzątaniem po remoncie? Czy nie lepiej zamówić firmę sprzątającą?

7

Odp: Remont salonu

[quote=nikusia13]Mąż w sobotę malował salon na grafitowy kolor big_smile[/quote]
A nie macie za ciemno? wink

8

Odp: Remont salonu

Kominek też by mi się marzył:)

9

Odp: Remont salonu

Niedawno remontowałam salon. Kolorystykę jaką wybrałam to szary z dodatkami fioletu. Salon wymagał geberalnego remontu także zmieniałam w nim wszystko od wyrównania ścian po wymianę podłogi i drzwiami. Podłoga tradycyjnie jak w pozostałych pomieszczeniach dębowy parkiet. Natomiast drzwi to bardziej nowoczesny projekt, a mianowicie zdecydowałam się zastosować drzwi nwtapiające się w nasze otoczenie, wręcz niewidoczne [Cechą charakterystyczną tych drzwi jest ukryta ościeżnica i możliwość samodzielnego wykończenia. Moim pomysłem na wykończenie było nałożenie na nie tapety od strony salonu, a od strony korytarza mamy położony tynk strukturalny taki jak na korytarzu.

10

Odp: Remont salonu

Surowy beton konstrukcyjny podobnie jak beton architektoniczny może być elementem dekoracyjnym. Taki zamysł ujęty w projekcie można zrealizować podczas budowy domu. Ale jest także kilka sposobów na stworzenie betonowych dekoracji w czasie remontu starych lub wykańczania nowych wnętrz. Jest to coraz bardziej modna metoda urządzania wnętrz. Dobrze prezentuje się w dużych powierzchniach ale odpowiednio wkomponowany nada się tez do małych, w sam beton zaopatrzy Cię kazda firma zajmująca się budownictwem

11

Odp: Remont salonu

Dziewczyny a jak wam się podobają drukowane obrazy? Ja zastanawiam sie nad zamówieniem kilku do salonu. Mamy wolną ścianę nad łóżkiem i wydaje mi się, że fajnie by się tam prezentowały takie drukowane obrazy.

12

Odp: Remont salonu

Bardzo ładne, podobają mi się smile

a tak w ogóle myślicie że w salonie trzeba montować drzwi ?

13

Odp: Remont salonu

To zależy jaki ma się układ. Ja mam drzwi w łazience.

14

Odp: Remont salonu

Tu są fajne rzeczy, a w ten weekend darmowa dostawa!

[url]http://urodaizdrowie.pl/weekend-darmowej-dostawy-15-17-04-w-sklepie-sabipol[/url]
[url]http://urodaizdrowie.pl/darmowa-dostawa-w-designbywomen-w-ten-weekend[/url]

15

Odp: Remont salonu

Przy remoncie salonu można pomyśleć nad pewnymi efektami estetycznymi. Przykładowo, coraz większą popularnością cieszy się sufit napinany który nie tylko jest bardzo estetycznym rozwiązaniem, ale także niezwykle funkcjonalnym i daje możliwości naprawdę rozmaitych aranżacji.

16

Odp: Remont salonu

ja mam dużo pomysłów na swój nowy salon, tylko jeszcze na jakiś budżet czekam  zrobiłam sobie nawet taki folder z inspiracjami i wrzucam tam np różne piny i inspiracje z bloga bardzo dużo mają talich lifehacków jak sobie ułatwić np montaż szafek, czy półek za pomocą kleju

17

Odp: Remont salonu

A my mieszkamy w domu jednorodzinnym i mamy w salonie kominek big_smile to jest to o czym marzyłam od zawsze i mamy jeden z tych, a takie kominki na pelety, hybrydowe kominki na pellet i drewno z zamkniętą komorą spalania bardzo szybko znalazły upodobanie wśród klientów w całej Europie. Teraz czeka nas tylko malowanie i meblowanie.

18

Odp: Remont salonu

a co bys powiedziała gdyby np podzielić salon ścianką ze szklanych pustaków? widziałam kiedyś coś takiego na targach mieszkaniowych i bardzo mi się to spodobało smile

19

Odp: Remont salonu

Widziałam niedawno taką ściankę ze szklanych pustaków, ale mi się nie podobała. To już nie jest zbyt modne rozwiązanie.

20

Odp: Remont salonu

Jak robisz  remont w salonie to pomyśl też o wymianie grzejnika na ten dekoracyjny.
Takie grzejniki dostaniesz  w dobrej cenie.
Mnie bardzo podobają się w kolorze czerwonym smile

21

Odp: Remont salonu

Ładne te szafy, choć faktycznie masywne. Nie lepiej zainstalować prowadnice i zamontować fronty od sufitu po podłogę? Wydaje mi się, że to będzie lepsze wykorzystanie miejsca. Możesz też poszukać inspiracji na swój przedpokój. Ja tutaj już niejednokrotnie znalazłam pomysł na jakąś ciekawą aranżację.

22

Odp: Remont salonu

panele i drzwi możesz zamówić a dodatków szukałabym np na wyprzedażach albo na outletach bo możesz dzięki temu zaoszczędzić sporo kasy smile ja tak robiłam i naprawdę trafiałam na prawdziwe perełki smile

23

Odp: Remont salonu

Ja ramki kupuję w ikea. Mam w nich i zdjęcia, i plakaty.

24

Odp: Remont salonu

No właśnie ostatnio i u mnie królują plakaty, tutaj zamawiam, często lubię zmieniać aby coś nowego pojawiło się w mieszkaniu.

25

Odp: Remont salonu

A to ja także. Mama sporo plakatów w domu.