1

Temat: Mydła, mydełka :)

Używacie mydeł? Jeśli tak, to jakich i do czego - do rąk, twarzy, ciała?

Niezłą opinią cieszą się naturalne syryjskie mydła, jednak ze względu na wojnę manufaktury są zamykane i sklepy mają towar na wyczerpaniu. Za to coraz częściej widzę, nawet w supermarketach, przeeeerróżne mydła naturalne marek, o których do tej pory nie słyszałam. Wybór coraz większy.

Osobiście bardzo cenię polską markę Biały Jeleń i ich mydło Premium z lnem, ale mam plan popróbować różnych mydełek i chętnie zasugeruję się opiniami innych przy ustalaniu kolejności w tym prywatnym teście smile

2

Odp: Mydła, mydełka :)

Ja używam mydła marki Barwa, wcześniej używałam Protex, oba są godne polecenia:)

3

Odp: Mydła, mydełka :)

Barwę wypróbuję zatem na pewno smile

I coooo to jest mydło undecylenowe?!

4

Odp: Mydła, mydełka :)

ja się zakochałam w marsylskich. bosko pachną, nie wysuszają rąk (kto ma ten problem zimą - ręka w górę) i genialnie odpierają pędzle, nawet z ciężkich podkładów. podpisuję się rękami i nogami pod tym.

5

Odp: Mydła, mydełka :)

dziewczyny a czy myślałyście kiedyś o samodzielnym robieniu mydeł? :>

6

Odp: Mydła, mydełka :)

Jak sobie wytopię tłuszczu z ud i bioder to będę mogła hurtowo mydło sprzedawać.

7

Odp: Mydła, mydełka :)

Ja używam DOVE pięknie pachnie i nawilża ciało .
A to jest dobry pomysł intensons90 a masz jakiś fajny przepis na domowe mydełko ?

8

Odp: Mydła, mydełka :)

Uwielbiam Dove. Właśnie za zapach smile

9

Odp: Mydła, mydełka :)

Używam mydło siarkowe ponieważ mam tłustą cerę .

10

Odp: Mydła, mydełka :)

A ja używam Protex antybakteryjne.

11

Odp: Mydła, mydełka :)

Stosowałam Sanex sensitive. Do ciała jest ok, ale do twarzy się nie sprawdziło niestety. Pojawiły się zaskórniki.

12

Odp: Mydła, mydełka :)

Jeśli chodzi o mydła to stosuję je jedynie do mycia rąk. Najczęściej sięgam po Luksję, gdyż mój tata otrzymuje je z pracy. Czasami skuszę się na jakiś produkt w płynie.

13

Odp: Mydła, mydełka :)

Pomimo,że jestem osobą dorosłą to używam bambino .Od kiedy moje dziecko się urodziło ,to mydło zamieszkało z nami smile

14

Odp: Mydła, mydełka :)

Mój alergicznie nastawiony do życia eks używał tylko mydeł dla niemowląt, ewentualnie Białego Jelenia. Nawet do twarzy stosował kremy Bambino i jakiś w niebieskim opakowaniu, też dla maluchów (nie Nivea, jakiś z Kauflandu). Na inne grymasił.

Slawa-k, pisząc o tym, jak Twoje bobo zmieniło domową kosmetyczkę, narobiłaś mi ochoty na szampony Bambi i Johnson's Baby big_smile

Wypróbowuję akurat mydło z zieloną glinką kambryjską i lnem. Podobno działa przeciwtrądzikowo, ale jest za wcześnie, żeby ocenić je pod tym kątem. Mogę za to stwierdzić, że jeśli chodzi o mycie mojej buzi, sprawdza się świetnie. Nie szczypie w oczy tak, jak inne mydła, jest o wiele delikatniejsze pod tym względem, wytwarza gęstą piankę, dobrze się spłukuje, nie zostawia skóry napiętej. Trzymam je w zamykanej mydelniczce, bo szybko wysycha, jak to glinka, i nie wiem, czy by nie wyschło nadmiernie, gdyby pozostawić je niezamknięte. Nie chcę próbować. Właściwie to szybkie obsychanie jest zaletą, bo zwykłe mydło włożone do mydelniczki paprze się i rozpuszcza w resztkach wody, a to nie smile

15

Odp: Mydła, mydełka :)

ostatnio testuję mydło z Aleppo z czerwoną glinką  i jestem pozytywnie zaskoczona! dobrze oczyszcza skórę, nawet z ciężkich podkładów. oprócz tego mydło uspokoiło moją skórę i przyspieszyło gojenie zmian.

16

Odp: Mydła, mydełka :)

Też się zastanawiam nad tym mydłem. Przeraża mnie tylko jego cena.

17

Odp: Mydła, mydełka :)

Bywają droższe. Jeśli używa się mydełka tylko do twarzy, to wcale nie wychodzi drogo, a przynajmniej nie drożej, niż inne kosmetyki do mycia buzi czy demakijażu. Serio. Mnie początkowo także zniechęcała cena... kilkanaście złotych za kostkę. A potem kupiłam i okazało się, że mydło jest równie wydajne, co żel w tej samej cenie. Oczywiście gdyby używać go także do ciała, to tu już koszty wzrastają.

18

Odp: Mydła, mydełka :)

To gdzie szukacie mydeł?  czy takie różane to dobry wybór? Im bardziej naturalne, tym lepiej.

19

Odp: Mydła, mydełka :)

Tylko w płynie, do mycia rąk, mydeł w kostce nie lubię. W tej chwili mam takie, pachnie cudownie:
[img]https://lh3.googleusercontent.com/-lSC2LODss68/Vw1SuzELquI/AAAAAAAANZc/dJxDAqFPGpcMRRROXXwGj1B_-ey89ElxwCCo/s512-Ic42/CAM05329.jpg[/img]

20

Odp: Mydła, mydełka :)

Ooooojjjj... już bym chciała się w nie wwąchać.
Ja lubię kostki, płyny, mi to bez różnicy.

21

Odp: Mydła, mydełka :)

Na pewno smakowicie pachną smile ostatnio trafiłam na naturalne, ręcznie robione mydło, na bazie oleju kokosowego  smile Nie wysusza ani nie podrażnia skóry. Jest bardzo delikatne, dzięki czemu jest rewelacyjne dla niemowląt.

22

Odp: Mydła, mydełka :)

Nie ma to jak mydła glicerynowe, nawilżenie 100%!

23

Odp: Mydła, mydełka :)

Niektóre mają też fajne kształty, ja uwielbiam te malutkie, serduszka czy kwiatki:)

24

Odp: Mydła, mydełka :)

Osobiście wolę mydła w płynie, bo są wygodniejsze i nie zostawiają osadów. smile Kupiłam ostatnio fajne aloesowe z Seyo, za śmieszne pieniądze, bo z kartą Klubu Natura kosztowało 2,99 smile

25

Odp: Mydła, mydełka :)

Zachęcam do wypróbowania mydełek hipoalergicznych marki LV Polska smile Dostępne są zarówno w tradycyjnej kostce jak i w płynie.