1

Temat: Capoeira

Drogie panie, subforum o sporcie i fitnessie jest bardzo zaniedbane, więc muszę tu trochę napisać swoich mądrości.
Chciałbym polecić Wam fantastyczną sztukę walki, jaką jest capoeira, nie jest to taka typowa sztuka walki jak karate czy muay thai, chociażby przez element ginga czyli tej charakterystycznej "tanecznej gardy" w capoeirze. Czemu to polecam? Bo uważam, że capoeira jest bardzo przyjemna dla kobiet, nie ma spoconych "karków", którzy mają nosy na pół twarzy i uszy jak kalafiory. Po za tym, większość treningów przebiega przy muzyce z żywych instrumentów brazylijskich, są elementy samby.
Jak powiedział wielki mestre capoeiry "Capoeira jest dla kobiet, mężczyzn, dzieci i starców, nie może jej trenować jedynie ten, który tego nie chce"
Naprawdę warto spróbować, lepsze dla mnie niż jakikolwiek aerobik smile.

2

Odp: Capoeira

przyznam się, że nigdy nie trenowałam żadnej ze sztuk walki, ale piszesz tak zachęcająco, że kto wie?

3

Odp: Capoeira

Już słyszałam o tej sztuce walki i widziałam jej pokazy.

4

Odp: Capoeira

I podobało Ci się? Dla mnie najbardziej robi wrażenie gibkość i rozciągnięcie capoeiristas, jak się nazywa zawodników capoeiry. Naprawdę zachęcam do spróbowania chociaż, bardzo miła atmosfera na treningach. Każdy, nawet ktoś kto jest pierwszy raz, może wejść do roda, czyli takiego kręgu, gdzie się "walczy na niby". Do tego można się nauczyć grać na instrumentach brazylijskich takich jak np. berimbau.

5

Odp: Capoeira

Tylko słyszałam i widziałam jak walczą, a nie próbowałam.

6

Odp: Capoeira

no jest to dość specyficzna sztuka walki i na pewno bardzo widowiskowa, ale mało praktyczna..jeżeli ktoś potańczyć, to na caopoiere jak najbardziej można się zapisać, ale jeżeli ktoś chce trenować sztuki walki to lepszych rozwiązaniem jest judo, albo kickboxing

7

Odp: Capoeira

Też jestem za praktycznymi umiejętnościami, więc jak najbardziej judo jest tu na miejscu...

8

Odp: Capoeira

Ja obstawiam walki uliczne, klasyczne mordobicie. Wolna amerykanka.

9

Odp: Capoeira

No nie mogę się z paniami zgodzić, każda sztuka walki jest skuteczna, jeśli się ją dobrze zna. Parę razy biłem się w życiu i użyłem jednego kopnięcia z capoeiry, koleś dalej nie chciał mnie zaczepiać. Może taneczna garda w realnej walce nie jest przydatna, ale capoeira wyrabia gibkość i dobry refleks, co zawsze w realnej walce jest przydatne.

10

Odp: Capoeira

Witamy po dość długiej przerwie:)
Co tam słychać?

11

Odp: Capoeira

Co z tego, [b]mistrzowie [/b] sztuk walki twierdzą, że na nóż nie ma mocnych.

12

Odp: Capoeira

Witam summerlove, a u mnie dobrze, jestem dalej z tą dziewczyną, nasz związek przetrwał kilka zawirowań, ale jest osadzony na mocnych fundamentach smile. Właśnie byliśmy na długim weekendzie wpochodzić po górach smile
A co do noża, to zawsze jest bejsbol lub metalowa rurka, dłuższy zasięg i już jest "mocny" na nóż.

13

Odp: Capoeira

Milo, że znów piszesz, zapraszamy częściej:) Nie zdradzisz co to były za 'zawirowania"?

14

Odp: Capoeira

Dużo tu osób zaprzestało pisać, ja wróciłam po 3 latach.

15

Odp: Capoeira

Chciałabym nauczyć się tego ,zawsze latem ,jak na ulicy gdzieś tańczą Capoeirę ,to nie mogę się napatrzeć:)

16

Odp: Capoeira

pamiętam, że jak przeglądałam oferty klubów walki, capoeira była wymieniana jako jedna z dyscyplin przeznaczonych przede wszystkim dla kobiet, ale dalszy opis mnie bardzo nie zachęcał do zgłębienia dalej tego stylu.
jakiś czas temu odkryłam kickboxing i to jest idealny styl dla mnie, bo wymaga większych pokładów energii i więcej się człowiek męczy. chciałabym iść kiedyś na poważne zajęcia w klubie, ale na razie robię coś na własną rękę i widzę postępy w trzymaniu podstawowych pozycji i koordynacji, która zwykle u mnie leży.

17

Odp: Capoeira

już od jakiegoś czasu mam ochotę chociaż spróbować, ale wiecie jak to jest, nigdy nie po drodze wink

18

Odp: Capoeira

Przyznam się, że ja też bym chętnie zapisała się na sporty walki. Zastanawiam się czy lepszy będzie boks czy hapkido?

19

Odp: Capoeira

To też sztuka walki, połączona z figurami tanecznymi, fajna sprawa dla kobiet.

20

Odp: Capoeira

Każdy ruch zwiększa silę i elastyczność mięśni, tym bardziej na wiosnę warto coś takiego ćwiczyć.