76

Odp: Różnica wieku

Na te niedomagania są już sposoby, garść niebieskich tabletek odmłodzi każdego wink

77

Odp: Różnica wieku

no to teraz pofrunęłaś, Siostro tongue smile

78

Odp: Różnica wieku

Po paru tabletkach to taki staruszek może pofrunąć prosto do nieba:)

79

Odp: Różnica wieku

Jak znajomość jest obiecująca to i 10 lat nie robi wielkiej różnicy... Ważniejsze są wspólne przekonania i cele...

80

Odp: Różnica wieku

[quote=Caroline]Po paru tabletkach to taki staruszek może pofrunąć prosto do nieba:)[/quote]
Dwuznaczna wypowiedź big_smile

81

Odp: Różnica wieku

Różnica wieku też jest bardzo dwuznaczna, a w takiej relacji nic nie jest oczywiste poza oczekiwaniami tej młodszej strony wink

82

Odp: Różnica wieku

Ja z biegiem czasu  coraz mniej przywiązuję wagę do wieku drugiej osoby, a coraz więcej do tego, czy mi w niej więcej pasuje ,czy od niej odrzuca:)

83

Odp: Różnica wieku

bo tak właśnie powinno się dobierać partnerów, a nie młody, stary, ładny, brzydki, bogaty,  biedny. To wszystko przemija a charakter zostaje.

84

Odp: Różnica wieku

Brzydki i biedny to nie jest jednak dobre połączenie u partnera, bo choćby stan posiadania ma jakieś powiązanie z charakterem, trudno się nie domyślić, że wiecznie nie ma pieniędzy człowiek rozrzutny albo leniwy.

85

Odp: Różnica wieku

oj chodzi mi o to , że jeśli spotykamy kogoś kto wydaje nam się fajny i interesujący ale stawiamy na nim krzyżyk bo np. jest brzydki to trochę nie bardzo podejście.

86

Odp: Różnica wieku

[quote=sabbrina]Różnica wieku też jest bardzo dwuznaczna, a w takiej relacji nic nie jest oczywiste poza oczekiwaniami tej młodszej strony wink[/quote]

Dzięki wink To ja jestem tą młodszą stroną. Ciekawe jakie to oczekiwania miałaś na myśli...

87

Odp: Różnica wieku

Miałam w rodzinie małżeństwo ,gdzie różnica wieku była 15 lat on był starszy ,ale miał taki temperament i energii w sobie co nie jeden 30 latek

88

Odp: Różnica wieku

no niestety jak się człowiek kieruje w życiu stereotypami to potem przychodzi zdziwienie że komuś różnica wieku nie przeszkadza.

89

Odp: Różnica wieku

Najważniejsze czy partnerom to nie przeszkadza, a ludzie to niech sobie gadają, zawsze będą gadać...:)

90

Odp: Różnica wieku

Ostatnio oglądałam ten program z Polkami  robiącymi karierę w Ameryce i była tam kobieta ok. 50-tki z mężem chyba już po 70-tce... Zastanawiam się po co jej taki staruszek, bo sama pracuje, ale widocznie tak lubi pieniądze że jej ciągle mało.

91

Odp: Różnica wieku

na pewno w tym programie mówiła dlaczego jest z facetem o 20 lat starszym smile

92

Odp: Różnica wieku

Mam koleżankę, która jest z facetem starszym o 15 lat i mówi, że dopiero teraz czuje, że to naprawdę to, bez zgrzytów i nieporozumień,  on ma do niej podejście, a na pewno rozumie bardziej kobiety niż taki 20 latek..

93

Odp: Różnica wieku

Moja mama po śmierci taty ,jest w związku ,że on jest starszy od niej o 12 lat i są szczęśliwi .

94

Odp: Różnica wieku

bo jak ludzie dobiorą się charakterami to wiek im nie przeszkadza.

95

Odp: Różnica wieku

Wiek jest drugorzędny, najważniejsze żeby mieć podobne spojrzenie na życie, zainteresowania i po prostu się kochać.

96

Odp: Różnica wieku

Dla samych partnerów to może nie mieć znaczenia, ale otoczenie może nie do końca to akceptować - zwłaszcza jak to kobieta jest dużo starsza

97

Odp: Różnica wieku

A kiedy otoczenie nie akceptuje związku, to niestety wpływa to niekorzystnie na relację. Niby wydaje się, że można to ominąć, że para ma swój świat, który im wystarcza, że zdanie innych jest nieistotne, ale bądźmy szczerzy... widząc niechęć ze strony innych albo para będzie się starała przekonać otoczenie, że niesłusznie została oceniona, albo zacznie go unikać, żeby nie narażać się na nieprzyjemności, komentarze, krzywe spojrzenia.
Moim zdaniem nie ma sensu się krzywić, odradzać, krytykować, nawet jeśli nas to razi, bo to oni są ze sobą i mają do tego prawo i jeśli zrobili źle wiążąc się, to oni sami mają się o tym przekonać, a nie my ich.

98

Odp: Różnica wieku

Człowiek z zewnątrz czasem lepiej widzi, jakie są niedopasowania, że np. jedno z partnerów jest zdominowane i zależne od drugiego, najczęściej materialnie... To też jest forma przemocy, jak musi prosić o pozwolenia na kupienie czegoś czy o pieniądze na swoje wydatki... Finansowa zależność nieraz zmusza do tkwienia w chorej relacji mimo wszystko.

99

Odp: Różnica wieku

U mnie to się zmienia z wiekiem,. Jak miałam 20 lat, to ktoś  ok. 30-tki był dla mnie za stary, a teraz nawet różnica ponad 10 lat jest dla mnie do przyjęcia:)

100

Odp: Różnica wieku

Jestem z chłopakiem ponad 4 lata, on jest młodszy od 6 lat, i mam wrażenie, że to już nie to samo uczucie co na początku (w pierwszych 2 latach). I przykro mi to przyznać, ale chyba jestem z nim dlatego, bo wiem, że już nie znajdę nikogo lepszego (może będę już na zawsze sama jak go zostawię). Bo jest on kochany, czuły, dobry i w 100% z mną.
A mnie już męczy to, te nasze różnice w charakterach w światopoglądach, hobby, muzyce, preferencjach do przeróżnych pierdół sad niby jest wszystko porządku między nami, nie kłócimy się i nie mamy problemów.... ale to  chyba nie to, czego chcę od życia ;/