1

Temat: Cera naczynkowa - jak zadbać?

Jak prawidłowo zadbać o cerę naczynkową?
Czy wystarczy odpowiednia pielęgnacja kremami? Może są jeszcze jakieś zabiegi, którym warto się poddać?

2

Odp: Cera naczynkowa - jak zadbać?

Na pewno nie wolno wystawiać twarzy na ostre słońce, traktować ją gorącą wodą, parówkami  w celu oczyszczania skóry.itp. Nie jeść ostrych potraw.itp,.. Żel do mycia dobrej firmy i krem, a na niespodzianki - red bloker

3

Odp: Cera naczynkowa - jak zadbać?

Na pewno dobrej jakości kosmetyki to podstawa.
Dobrze będzie też od czasu do czasu pomyśleć o jakichś zabiegach, które pozwolą na zachowanie skóry w dobrym stanie. Widziałam, że Wyspa Piękna we Wrocławiu ma dość często w swojej ofercie promocje na takie zabiegi, więc może tam warto spróbować, jeśli jesteś z okolic. Ale jestem pewna, że w każdym mieście da się znaleźć kosmetyczkę, która poradzi coś na cerę naczynkową.

4

Odp: Cera naczynkowa - jak zadbać?

Mam niestety taką cerę , ale co mam zrobić jak ja kocham słońce nie wyobrażam sobie nie być opaloną jak mulatka latem ,jak jest słońce:( co mi grozi w takim układzie?

5

Odp: Cera naczynkowa - jak zadbać?

Jeśli naczynka pękają to tylko dermatolog pomoże. A na codzień należy używać kosmetyków do cery naczynkowej.

6

Odp: Cera naczynkowa - jak zadbać?

Szczerze mówiąc nie znam żadnych zabiegów, które pozytywnie wpływałyby na ten typ skóry. Sama  mam cerę naczynkową, z która nie mogłam sobie poradzić przez wiele lat, a stosowałam kosmetyki, które były przeznaczone do tego typu skóry. Nie wiedziałam co jest tego przyczyną, bo przecież dbałam o swoją cerę i nie stosowałam kosmetyków do np. cery normalnej, tylko do tej, którą miałam. Pewnego razu byłam u swojej kosmetyczki na masce algowej i zaczęłam z nią rozmawiać o pielęgnacji skóry naczynkowej i okazało się, że moja pielęgnacja nie jest właściwa.  Ja jestem wręcz zachwycona peelingiem enzymatycznym, bo działa, a podczas stosowania innych peelingów enzymatycznych innych marek odnosiłam wrażenie, że niczego nie rozpuszczają i nie usuwają obumarłego naskórka.

7

Odp: Cera naczynkowa - jak zadbać?

To fakt, że odpowiednie kosmetyki do cery naczynkowej mogą zdziałać cuda. Farmona ma całą serię kosmetyków do takiej skóry. Kremy, maseczki itp. regularnie stosowane przyniosą ulgę skórze i spowodują, że naczynka będą mniej widoczne.

8

Odp: Cera naczynkowa - jak zadbać?

O tak, znam ten temat niemal od podszewki, bo nie dość, że mam naczynkową cerę na twarzy, to jeszcze miejscami suchą więc jest mi podwójnie ciężko ze znalezieniem kremu na naczynka.
Słońca unikam wręcz jak ognia, by uniknąć negatywnych skutków, jak wychodzę to tylko z filtrem przeciwsłonecznym, inaczej mogę odkładać wyjście w nieskończoność.
Jak byłam młodsza nie przywiązywałam zbytniej wagi do dbałości o wygląd cery i nieraz za to płaciłam zaczerwienieniami na twarzy i nie wiedziałam wtedy, jak należycie ją pielęgnować. Dobrze, że kiedyś mnie coś tchnęło, zaczęłam zagłębiać się w temat, zobaczyłam swój błąd w myśleniu i teraz, choć jestem starsza, mogę powiedzieć, że wyglądam o wiele lepiej niż w czasach szkolnych.
Ostatnio rozpoczęłam poszukiwania nowych specyfików na tą przypadłość, bo zauważyłam, że moje wieloletnie kosmetyki przestają działać.

Ostatnio edytowany przez agott42 (2016-06-28 10:36:58)

9

Odp: Cera naczynkowa - jak zadbać?

Zastanawiałyście się kiedyś, czy krem na dzień i na noc można stosować wymiennie? bo ja tak...

10

Odp: Cera naczynkowa - jak zadbać?

A ja stosuję krem nawilżający Tołpa, i na dzień, i na noc:)

11

Odp: Cera naczynkowa - jak zadbać?

Najlepiej zmywać tonikiem ogórkowym

12

Odp: Cera naczynkowa - jak zadbać?

w artykule o zaczerwienieniach znalazłam porady dotyczące cery naczynkowej - może pomogą? widzę, że nawet konkretny krem polecają, więc już masz niezbędne wskazówki.

13

Odp: Cera naczynkowa - jak zadbać?

Słyszałam że bardzo pomocne w pielęgnacji takiej cery mogą  być kosmetyki z wyciągiem z kasztanowca i z arniki wink Zielona herbata też powinna ją ukoić i wzmocnić rozszerzone naczynka

14

Odp: Cera naczynkowa - jak zadbać?

Ja też mam problem naczynek i stosowałam różne kremy, ostatnio jakiś z ziaji, wcześniej był z nivea. Teraz jestem w trakcie przeszukiwania netu i mam nadzieję, że jakoś coś wybiorę fajne opisy mają i opinie innych

15

Odp: Cera naczynkowa - jak zadbać?

Można tuszować naczynka, są świetne bazy i podkłady kryjące, np. Delia ma teraz świetną linię na cerę naczynkową.

16

Odp: Cera naczynkowa - jak zadbać?

Ja mam cerę naczynkową, która najbardziej polubiła:

nawilżającą emulsję do mycia z Vianka,
woda różana jako tonik,
krem do twarzy Niverosin -  dostaniesz w aptece, jak dla mnie ten krem w połączeniu z tabletkami do twarzy z problemem naczynek to podstawa pielegnacji. Zawierają w sobie diosminę oraz hesperydynę a składniki te bardzo ładnie wzmacniają naczynka.
serum z Biolaven
no i peelingi enzymatyczne - peelingi takie mają działanie delikatniejsze od peelingów mechanicznych, które przy cerze naczynkowej nie są wskazane.

Kiedys nie lubiłam mojej skóry, potem zaczęłam wczytywać się w składy kosmetyków i dzieki temu jestem w stanie rozpoznać, jakie kosmetyki mają dobre składy a jakich powinnam unikać I od tamtego czasu moja skóra znacznie sie poprawiła. Tak więc Wam rownież polecam takie dzialania.

17

Odp: Cera naczynkowa - jak zadbać?

Polecam kremy AVA do cery naczynkowej, super działają.

18

Odp: Cera naczynkowa - jak zadbać?

Czy jeśli mam tylko w jednym miejscu takie maleńkie czerwone żyłki, to mogę stosować krem do cery naczynkowej tylko tam? Bo ogólnie to w żadnym innym miejscu nie mam z tym problemy, tylko troszkę przy skrzydełkach nosa.