1

Temat: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Mój siostrzeniec chodzi do szkoły publicznej, a córka sąsiadki do prywatnej. Są w tym samym wieku, a on ma większy zasób słów i jest bardziej samodzielny. Czy więc warto płacić za edukację, która być mo9że nie jest lepsza niż to co oferują placówki państwowe?

Jak myślicie?

2

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Do prywatnej chodzą dzieci bogatych rodziców i utrwalają w sobie pogląd, że są lepsze, że im się wszystko należy, że wszystko można kupić. Potem jak się los odwróci, to może być im ciężko w życiu

3

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

W prywatnej szkole nie ma prac domowych i myślę, e to rodzice z wygodnictwa tam dzieci posyłają, żeby mieć ich naukę wieczorami z głowy

4

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Publiczne szkoły równie dobrze przygotowują, jeśli chodzi o poziom kształcenia. A już na pewno lepiej przygotują młodego człowieka do życia. Pewnych zasad współżycia dziecko ma możliwość nauczyć się wyłącznie w większej grupie, gdzie nie będzie w żaden sposób chronione.
Często się słyszy, że w szkole prywatnej niby lepsza opieka i wyższy poziom, to oczywiście zależy od nauczycieli i dzieci. Moja córka ma 5,7 średnią w szkole państwowej.

5

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Zależy które, są takie gdzie nauczyciele naprawdę chcą czegos nauczyć i takie, gdzie uczeń jest traktowany jak zło konieczne...
Osobiście znam więcej tych drugich

6

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Sama kończyłam publiczną szkołę i nie czuję się niedokształcona. Po reformie to chyba nigdzie już nie uczą dobrze...

7

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Podobno gimnazja mają znów likwidować. Oby, bo to strata czasu dla uczniów, i tak niczego się tam nie nauczą

8

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

one w ogóle nie powinny powstać, młodzież za wcześnie czuje się tam "dorosła"...

9

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Racja, to był poroniony pomysł ludzi, którzy udawali, że coś w rządzie robią, a nie tylko grzeją stołki.

10

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Reforma zrobiła dużo złego, gimnazja są porażką sad

11

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

To wszystko zależy od nauczycieli, nie zawsze nawet w prywatnej sa dobrzy pedagodzy...

12

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Ci najlepsi uciekają ze szkół przez niskie zarobki i obciążającą psychicznie pracę...

13

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

I taka dobra i taka, jak dziecko chce się uczyć- uważać na lekcjach i odrabiać zadania, by mieć dobrą średnią  ocen, to wszędzie będzie ją taką samą miało.

14

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Stosunek rodziców do szkoły i nauczycieli może zdziałać cuda smile
W żadnym przypadku nie można krytycznie odnosić się o nauczycielach i szkle przy dziecku, nawet jeśli mamy takie właśnie zdanie.

15

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Tak, to prawda co piszesz.

16

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Dziecko samo sobie potrafi wyrobić zdanie o szkole i nauczycielach, nie jest takie bezmyślne jak myślicie...

17

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

dzieci teraz są cwane, przebiegłe.

18

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Moje dziecko chodzi do państwowej i nie zamieniłabym jej na żadną inną. Mam wrażenie, że w prywatnych szkołach za małą wagę przywiązuje się do tego, że dziecko powinno mieć też gdzie pobiegać na przerwie czy po lekcjach. W tej szkole to wszystko jest plus świetni nauczyciele, wspaniała dyrektorka. No po prostu czuje się duże zaangażowanie kadry.

19

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Nasze dziecko od roku chodzi do przedszkola prywatnego . Widziemy jak ogromne są różnice pomiędzy przedszkolami prywatnymi, a publicznymi. Kadra, sale, zabawki, monitoring online - publiczne nie mają niestety kasy na takie wyposażenie...

20

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

W państwowych przedszkolach są większe grupy i personel mniej zmotywowany bo gorzej opłacany.....

21

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Żadna szkoła nie nauczy, jak dziecko samo nie ma chęci do nauki...

22

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Właśnie się zastanawiam gdzie dziecko ma iść czy do prywatnej czy do publicznej. Mam więc pytanie. czy podręczniki do podstawówki są takie same w szkołach prywatnych co w publicznych??Z chęcią skorzystałabym ze starych książek po siostrzenicy i nie wiem czy jest sens je trzymać. Czy wogóle jest sens starych książek?? nie wiem jak to teraz funkcjonuje bo za moich czasów nie miały miejsce takie rzeczy!!

23

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Nie ma sensu przechowywać stare podręczniki bo co roku w szkołach jest co innego ...

24

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Moje dziecko chodzi do gimnazjum państwowego i naprawdę nie mam na co narzekć. Nauczyciele są naprawdę nauczycielami i robią swoją pracę jak się należy, książki też są ok, atmosfera i sposób radzenia sobie z problemami wśród dzieci naprawdę dobre. Myślę, że dużo zależy na jakich nauczycieli sie trafi i to ma największe znaczenie a nie to czy szkoła jest prywatna czy państwowa. ja jestem jednak za państwową a ewentualnie na studiach można zaszaleć z lepszą uczelnią.

25

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Jak dziecko nie chce się uczyć to najlepsza szkoła nie pomoze