501

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Fajnie, też lubię racuszki z nietypowymi dodatkami albo naleśniki na ostro, super sprawa:)

502

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Gorący rosołek z makaronem, a na drugie pieczeń rzymska

503

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ryż brązowy, udko pieczone w piekarniku i surówki smile

504

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Pulpety w sosie pomidorowym z kaszą gryczaną

505

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Bigos z przyprawami, prawie bez mięsa

506

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Spaghetti bolognese smile

Ostatnio edytowany przez KKasia (2015-06-08 13:32:34)

507

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Po raz pierwszy sama zrobię ravioli ze szpinakiem i ricottą:)

508

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Super:) U mnie zupa kalafiorowa i udka w sosie grzybowym do kaszy.

509

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Pierogi ruskie

510

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Bigos wg przepisu mojej mamy:)

511

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Paprykarz z ziemniaków i pieczarek

6-8 ziemniaków średniej wielkości nie rozpadających się podczas gotowania
2 cebule średniej wielkości
2 spore garście pieczarek
2 łyżki masła
łyżka oleju lub oliwy
czubata łyżeczka słodkiej, mielonej papryki
szklanka kwaśnej, tłustej (co najmniej 20%) śmietany
spora szczypta ostrej, mielonej papryki
sól
szczypta świeżo zmielonego, czarnego pieprzu
spora garść drobno posiekanej natki pietruszki

Ziemniaki obieram, myję dokładnie i kroję na kostkę o boku 2 cm. Wrzucam do osolonego wrzątku i gotuję około 5-6 minut - powinny być w zasadzie jeszcze zupełnie twarde.

Kiedy ziemniaki się gotują, obieram cebulę i kroję na drobną kostkę. Pieczarki obieram i kroję na ćwiartki.

Na patelni rozpuszczam masło, dodaję oliwę, cebulę i pieczarki, smażę na średnim ogniu, często mieszając, aż cebula się zeszkli, wtedy zdejmuję patelnię z ognia i dodaję do niej paprykę w proszku, mieszam dokładnie i ponownie stawiam na ogniu, smażę około pół minuty, zestawiam z ognia.

W tym mniej więcej momencie ziemniaki powinny osiągnąć stan gotowości do ich odcedzenia, co czynię oczywiście. Ziemniaki chwilę trzymam w cedzaku, by dokładnie się wysuszyły.

Patelnię z cebulę i pieczarkami ponownie stawiam na ogniu, wkładam ziemniaki, zalewam śmietaną, mieszam i dusze na małym ogniu przez 10-15 minut - aż ziemniaki staną się miękkie.

Podaję posypane natką pietruszki.

512

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Dzisiaj to polecam szybkie spaghetti z dowolnym sosem najlepsze rozwiązanie na ciepły poniedziałek. Do tego dobra zupa może grzybowa albo jarzynowa i zaraz nam humorek wróci. Nie próbowałam jeszcze tego przepisu co koleżanka wyżej nam podała trzeba to zamieścić w swojej książce.

513

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Zupa grzybowa oo..Też ją chyba dzisiaj zrobię bo kompletnie nie miałam pomysłu co mam zrobić dzisiaj właśnie na pierwsze danie. Chciałam już tak robić żeby było bez zupy no ale jak już mam na pierwszą zmianę to muszę właśnie coś zrobić w końcu jestem prawdziwą gospodynią smile dzisiaj nie robię spaghetti bo ile czasu można je jeść..Dzisiaj się decyduję na gulasz.

514

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Mam ochotę na biały barszcz z białą kiełbasą i kawałkami jajka oraz dużo pieprzu:)

515

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Na najszybciej, robię ciepłe kanapki w opiekaczu, dodaję do nich warzywa np. pomidor, szczypiorek, ogórek, oprócz wędliny i sera.Chociaż nie jest to typowy obiad, ale czasem zmęczenie lub brak czasu nie pozwala na nic innego. Do tego aromatyczna herbatka i piękny zapach pieczonych kanapek w domu, jak w piekarni smile

516

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Dla mnie obiad musi być gotowany, choćby to była zupka chińska:) Inaczej po kanapkach zaraz będę głodna...

517

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja z kolei po zupie jestem głodna smile
Ale kanapki, to w wyjątkowych sytuacjach robię.
Uwielbiam placki ziemniaczane, omlet jest szybki i pożywny i można jeszcze tak wymieniać...

518

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Kupiłam gotowe naleśniki i odgrzeję na szybko, żeby już się nie męczyć przy kuchni po całym tygodniu pracy...

519

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Mam zamiar zrobić tagiatelle ze szparagów z szynką parmeńską i pesto bazyliowym.

520

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

U mnie dziś gołąbki w sosiku pomidorowym

521

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Zapiekanka warzywna z kurczakiem, będzie dużo cukinii:)

522

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Mi się dzisiaj nie chce za bardzo nic robić wielkiego bo wróciłam do domu bardzo padnięta..Musiałam tyle u mnie rzeczy pozałatwiać i zamknąć poprzedni miesiąc.Chyba teraz tylko zrobię jakieś lekkie spaghetti, nic więcej mi do głowy nie przychodzi - nie mam weny.

523

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Pyszna grochówka na boczku, tak na szybko smile

524

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Jak tam grochówka na szybko..Do niej i tak trzeba się poświecić i przyłożyć bo wyjdzie bardzo wodnista - lepiej jeśli ta grochówka jest właśnie gęsta. Chociaż w sumie to jest kwestia gustu i podniebienia. W sumie to ja dzisiaj nie zrobiłam nic dobrego ziemniaki i jajko sadzone.

525

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Odkąd mam nową kuchenkę z przyjemnością gotuję smile  Dziś mam lazanie i sałatę zieloną. No a jak już kupie zmywarkę to chyba z kuchni nie wyjdę wink Tylko jaką mam ta zmywarkę wybrać? Jest ich tyle, że nie wiem. Chyba, że skorzystam z tego zestawienia mi na pewno pomoże w wyborze