51

Odp: Naturalne kosmetyki

ja też jeszcze nie więc wszystko przed nami wink

52

Odp: Naturalne kosmetyki

To daj znac czy ci pomogą...

53

Odp: Naturalne kosmetyki

dam, dam smile

ale nie tak szybko, bo ostatni nie mam czasu na nic...

54

Odp: Naturalne kosmetyki

Sen to najtańszy, pozbawiony jakichkolwiek skutków ubocznych kosmetyk, a także jeden z najważniejszych czynników wpływających na długość i jakość ludzkiego życia.
Zamiast sięgać po niepozbawione skutków ubocznych leki, wypróbuj naturalne metody na bezsenność.
Kąpiel z dodatkiem ziół o silnych właściwościach uspokajających to prawdziwa rozkosz dla ciała i ducha.
Zioła do kąpieli (50 g kwiatów chmielu, 100 g listków melisy, 100 g kwiatów lawendy, Kilka kropli olejku lawendowego (opcjonalnie)) przygotowuje się w formie wywaru, biorąc ok. 250 g suszonych ziół na pełną wannę wody. Do wrzącej wody nasyp zioła i gotuj przez parę minut na wolnym ogniu, po przestudzeniu przecedź wywar przez gęste sito do wypełnionej wodą wanny.

[url=http://www.fotosik.pl][img]//images43.fotosik.pl/217/0ad71f84b747a1b9.jpg[/img][/url]

55

Odp: Naturalne kosmetyki

a jak ktoś nie ma wanny - tylko prysznic .....

56

Odp: Naturalne kosmetyki

No to niestety ma pecha big_smile

57

Odp: Naturalne kosmetyki

to w brodziku szaleje sie tongue lub misce big_smile

58

Odp: Naturalne kosmetyki

jaka ulga, że ja mam wannę tongue małą, bo małą, ale zawsze to coś big_smile

59

Odp: Naturalne kosmetyki

nigdy nie wytrzymałam w wannie dłużej niż 10 minut big_smile jakoś mnie to nudzi...

60

Odp: Naturalne kosmetyki

[quote=justyna]nigdy nie wytrzymałam w wannie dłużej niż 10 minut big_smile jakoś mnie to nudzi...[/quote]

A ja potrafię siedzieć z książką i dolewać sobie coraz to cieplejszej wody.
Wiem, że to niezdrowe - ale mnie pomaga i podnosi mi ciśnienie. W zimie przestaję się trzęść jak galareta...

61

Odp: Naturalne kosmetyki

ja też uwielbiam siedzieć z książką w wannie smile albo z MP3 w uszach smile

62

Odp: Naturalne kosmetyki

mnie to trzeba przeganiac i wyganiać bym z wanny wyszła :d

63

Odp: Naturalne kosmetyki

Ja tez lubiłam sobie posiedziec..a teraz jak siedzę 10 min to już córka wchodzi i mi marudzi,że już za długo,żebym już wyszła albo mnie myje...i mi się odechciewa dłużej siedzieć!

64

Odp: Naturalne kosmetyki

musisz zamykać się w łazience na klucz tongue
a córkę powierzyć opiece tatusiowi, Tobie też się należy chwila relaksu wink

65

Odp: Naturalne kosmetyki

Ja sobie właśnie szykuję kąpiel. Chłopaki idą spać, a ja do wanny.
Nie mam tylko kulek musujących, a wyczytałam, że są świetne...

66

Odp: Naturalne kosmetyki

ja mam kilka takich kulek smile
fajnie po nich jest naoliwione ciało, nie ma potrzeby wsmarowywania balsamu po kąpieli smile

67

Odp: Naturalne kosmetyki

ja nawet nie czytam o tych kulkach ... bo nie mam wanny (Boziu jak ja z tego powodu cierpię)

68

Odp: Naturalne kosmetyki

Jesteś nowoczesna. I to niech cię pocieszy.

69

Odp: Naturalne kosmetyki

każdy trąbi teraz o kosmetykach eko i bio .... niedługo to tak będziemy wygladać np. w salonach SPA
[url=http://www.fotosik.pl][img]//images39.fotosik.pl/215/73cfcb3fe219c661.jpg[/img][/url]

70

Odp: Naturalne kosmetyki

A nawet jej ładnie... Pasuje do jej zielonych oczu lol

71

Odp: Naturalne kosmetyki

ale natura nie ucierpi tongue

72

Odp: Naturalne kosmetyki

maślankowa kąpiel

Składniki:
1/4 filiżanki maślanki w proszku (albo mleka w proszku)
1/4 filiżanki odtłuszczonego mleka w proszku
1 łyżka mąki kukurydzianej
1/8 łyżeczek wybranego przez ciebie olejku eterycznego

Przygotowanie:
Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki trzepaczką, przesyp do szczelnego pojemnika bądź zamykanej plastikowej torebki.
Wlej mleczko do kąpieli pod strumień gorącej wody (1/2 filiżanki wystarcza na dwie kąpiele).

73

Odp: Naturalne kosmetyki

Nawet ciekawy przepis na tą kąpiel!

74

Odp: Naturalne kosmetyki

Skoro tak lubicie kąpiele to może to Was zaciekawi:)



[b][color=pink]Kąpiel z mlekiem lub maślanką [/color][/b]

Dzięki niej skóra staje się gładka, elastyczna. Kąpiel ta również łagodzi podrażnienia. Do wanny wlewamy 2 litry mleka lub ok. 2 - 3 litrów maślanki, która odświeży i zregeneruje skórę. Następnie wlewamy wodę, stopniowo zwiększając jej temperaturę.



[b][color=blue]Kąpiel z mlekiem i miodem  [/color][/b]

Miód jest wykorzystywany w pielęgnacji skóry wrażliwej, szorstkiej i popękanej. Działa bakteriobójczo. Wzmacnia delikatne włosy i nadaje im połysk. Uwaga! Miód jest niewskazany przy pielęgnacji skóry z rozszerzonymi naczynkami. 

W celu przygotowania kąpieli należy rozpuścić miód w ciepłym mleku, a następnie roztwór wlać do wanny z wodą.



[color=red][b]Kąpiel z mlekiem i migdałami[/b][/color]

Zalecana dla skóry suchej i mieszanej - oczyszcza i nawilża. Olej działa łagodząco na każdy typ cery. 2 łyżki stołowe drobno zmielonych migdałów łączymy ze 125 ml pełnego mleka i 15 ml olejku z migdałów, a następnie dodajemy do kąpieli. Możesz również zastosować tą miksturę jako peeling do ciała.



[b][color=green]Kąpiel z mlekiem i otrębami [/color][/b]

Oczyszcza pory, czyniąc skórę gładką. Otręby można stosować jako peeling lub maseczkę dla każdego typu cery. 250 g otrębów pszennych gotujemy przez kilka minut w 3 litrach mleka. Odcedzamy przez ściereczkę do miski, otręby wyciskamy, a następnie dodajemy do kąpieli.

75

Odp: Naturalne kosmetyki

[quote=biedroneczka4]Nawet ciekawy przepis na tą kąpiel![/quote]
otóż to... smile
[img]//sen-sennik.pl/wp-content/uploads/2008/07/kapiel-wanna-sennik-sen-bath-kapac-sie-woda-myc.jpg[/img]