1

Temat: Czy macie bezpieczeństwo finansowe?

Jestem ciekawa, jak widzicie swoją sytuację obecnie, czy w razie potrzeby większych nieplanowanych wydatków poradzilibyście sobie bez pożyczki? Myślicie w ogóle o przyszłości pod tym kątem?

2

Odp: Czy macie bezpieczeństwo finansowe?

Jakieś tam zaskórniaki zawsze mam, więc tak do 5 tys.  bym sobie poradziła... Ale o takim 100% bezpieczeństwie finansowym na czarną godzinę to tylko marzę...

3

Bezpieczeństwo finansowe można mieć  dopiero przy jakichś 200-300 tys. odłożonych na wszelki wypadek. Ale mnie do tego brakuje prawie cała powyższa kwota;)

4

Ja myślę o przyszłości pod wieloma kątami. Co prawda obecnie sporo zarabiam i mój mąż także nie narzeka na zarobki. Mamy duży, ładny dom, który jest bardzo fajnie wyposażony, każdy z nas posiada samochód, dzieci chodzą do prywatnych, dobrych szkół, ale nigdy nie wiadomo co stanie się jutro, czy za miesiąc. Mamy wykupione prawie wszystkie ubezpieczenia, bo nie chcemy, żeby nasze dzieci zostały bez niczego w razie np. naszej śmierci itp. Planuje także wykupić takie ubezpieczenie https://www.allianz.pl/ubezpieczenia/na … 28133.html dla całej rodziny. Myślicie, że pomysł jest dobry?

5

W tym roku naprawdę poczułam już stabilizację, spłaciliśmy właśnie ostatni spory kredyt, już nie ma takiego stresu, że będą nieprzewidziane wydatki i nie wystarczy na ratę.. Mogę powiedzieć, że teraz czuję względne bezpieczeństwo finansowe.

6

Powiem tak radzę sobie finansowo całkiem dobrze jednak czasem na sprzęty które są droższe muszę pożyczyć pieniądze by nie zniszczyć budżetu na dany miesiąc. Duzo słyszałam o kredyt123 porady nawet udzielają jeżeli jest to potrzebne

7

Nie mam obecnie żadnego kredytu, więc mogę powiedzieć, że czuję bezpieczeństwo finansowe...