1

Temat: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?
Dużo czytam ostatnio, ale nie widzę związku...

2

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Najlepsze są pędzle z naturalnego włosia, wg mnie lepiej rozprowadzają puder

3

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Wg mnie jest tak z wszystkim, że jakość m się do wykonania wink
wiadomo że im lepszy pędzel, tym miększe lub trwardsze włosie, co może nam ułatwić aplikację

4

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Dokładnie - poza tym niestety jest tak, że jak kupujemy czy to pędzle do makijażu, czy w ogóle inne akcesoria ułatwiające jego robienie, to i tak musimy się liczyć z kasą. Jak nas stać, to wtedy można sobie pozwolić np. na bardzo dobre pędzle choćby z Kavai - znajoma takie ma i strasznie sobie chwali , a jak nas nie stać, no to sorry z pustego i Salomon nie naleje, więc wtedy kupujemy słabsze akcesoria, ale i to własnie przekłada się na kiepską jakość i to, że taki pędzel słabiej rozprowadza cienie.
Life is brutal

5

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Jasne, że ma smile i niekoniecznie najlepsze są z naturalnego włosia bo nie do wszystkiego się one nadają... np. do nakładania pigmentów, brokatów itd. włosie naturalne się nie nadaje bo będziemy miec pigment na całej buzi smile dlatego w tym przypadku warto postawić na pędzle z włosia syntetycznego smile wszystko zależy od tego co chcemy zrobić smile i wiadomo, że im lepiej wyprofilowany pędzel z lepszym włosiem tym większy komfort pracy i tym ładniej wygląda to co robimy... Wazne jest zeby włosie nie wyłaziło i nie odkształcało się po myciu... Jednym słowem temat rzeka wink

6

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Witaj, według mnie ma może nie duże ale zawsze kupując lepszy pędzel makijaż wygląda lepiej. Musiałabyś zapytać profesjonalistów.

7

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Pewnie, że to robi różnicę! Ja teraz poluję na ale muszę poczekać do wypłaty smile

8

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Maaaa.... kosmetyk w zależności nie tylko od jakości własnej, ale też od jakości aplikatora: pędzla/gąbeczki/puszku itd. lepiej/gorzej się rozprowadza. Długość i kształt włosia, jego miękkość też są bardzo ważne.
Co więcej, kiepskiej jakości pędzle rozpadają się podczas użytkowania lub mycia, np. oddziela się główka od rączki, bo za słabo była przymocowana, wypadają włoski.

9

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Wiadomo, że im lepszy pędzel tym łatwiej i dokładniej jest ten makijaż nałożyć. Według mnie ma to szczególne znaczenie w przypadku nakładania cienie.

10

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Ciekawe te pędzle-tagomago, tylko trochę drogie hmm
Chociaż wiadomo,to nie na raz.

11

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

wg mnie ma i to duże:
- lepszej jakości pędzle nie drapią skóry,
- nie wypada im włosie,
- trzonki się nie rozklejają,
- lepiej nakładają kosmetyki,
- nie śmierdzą...,
- są staranniej wykonane, przez co chętniej będziesz ich używać smile

z polskich marek jak dla mnie najlepszym stosunkiem ceny do jakości są. nie do pobicia smile

12

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

ja przetestowałam ostatnio kilka pędzli i jest różnica. sam kontakt ze skórą się liczy, tak jak koleżanka napisała, że nie drapią. zależy do czego potrzebujesz pędzel bo każdy teoretycznie jest od czegoś innego:) np. do podkładu kupiłam sobie ostatnio w Drogerii Natura za namową bardzo miłej pani tongue poleciła mi taki z serii Natura Accessories i sprawuje się bardzo dobrze:)

13

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Jest powiedzenie ,,złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy" - czyli nie ważne ile dasz za pędzel, sam makijaż się nie wykona... liczy się to czy potrafisz go zrobić czy nie... a wydawanie kasy na pędzle uważam za zbytek.

14

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Ja akurat wolę pędzle z syntetycznego włosia, bo moim zdaniem łatwiej je utrzymać w czystości i nie tracą kształtu. Najczęściej kupuję takie z Natura Accesories, niedrogie i naprawdę fajne.

15

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

pewnie, że ma;)

16

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Oczywiście, ma ogromne znaczenie smile Jeśli chodzi np. o pędzle do blendowania to jest wielka różnica - gorsze pędzle nie rozcierają ładnie cieni, kłują, pochłaniają produkt zamiast przenosić go na skórę itd. Inne np. piją zbyt dużo podkładu czy robią smugi na twarzy.

17

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Pewnie, że jakość pędzli ma wielkie znaczenie! I wcale nie chodzi tylko o włosie. Ja np nie używam wcale pędzli z włosia zwierzęcego, ponieważ wierzę w piękno bez okrucieństwa smile Używam tylko pędzli z włosia syntetycznego, głównie marki emani, które pięknie rozprowadzają kosmetyk na twarzy. Kiedyś podkład nakładałam palcami, próbowałam gąbkami, ale nic nie daje takiej jakości jak dobry pędzel smile

18

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Ja nakładam podkład gąbeczką, albo czasem palcami, a do pudru używam pędzla. Kupiłam jakiś średni, nie był zbyt drogi, ale dobrze mi służy. Nie wiem czy jest jakaś wielka różnica między takim pędzlem, a dużo droższym...

19

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Ja zawsze używałam taniego pędzla z rossmanna i nie nie był on na pewno wykonany z naturalnego włosia. Ostatnio jak byłam w TK Maxx to kupiłam sobie pędzel lepszej jakości i widzę ogromną różnicę, ale niestety u mnie ten pędzel średnio się sprawdza - gorzej mi się nim maluje.

20

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

ma znaczenie i to duże, kupiłam z naturalnego włosia, super się nakłada

Ostatnio edytowany przez irka_gag (2017-02-03 16:44:30)

21

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Powinno się inwestować w nie tak samo jak w inne akcesoria do makijażu.Nie wyobrażam sobie bym używała drogich kosmetyków a taniego pędzla.

22

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Tani nie znaczy złej jakości jesli chodzi o pędzle. Ważne, aby dopasować pędzel do kosmetyku oraz tego co chcemy nim robić. Ważne jest ścięcie , kształt i rodzaj włosia. Dobry będzel to takie mięciutki, puszysty, który nie zostawiać smug, szybko się czyści, nie drapie i nie krzywdzi oraz ładnie blenduje produkty.

23

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Odkąd zainwestowałam i kupiłam pędzle Hakuro, stwierdzam, że zdecydowanie warto zainwestować.
O wiele łatwiej i przyjemniej się robi makijaż

24

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Wszyscy chwalą miękkie pędzle do pudrów, tymczasem mi jakoś fajniej rozprowadza się takim, którego włosie (syntetyczne) nieco drapie. Dziwne...

25

Odp: Czy jakość pędzla do robienia makijażu ma jakieś znaczenie?

Myślę, że nie tylko jakość pędzla jest ważna ale również rodzaj. Pędzlem do powiek nie pomalujesz policzków i na odwrót. Zerknij sobie na pędzle , które są dobrej jakości, w atrakcyjnej cenie, do tego zakup pędzle pod sugerowane użycie, czyli do powiek, do pudru, do podkładu etc.