1

Temat: Gdzie kupię edukacyjne gry dla dzieci?

Witajcie! Mam nadzieję, że znajdą się tu osoby, które kupowały dla swoich pociech gry na komputer? Moje dzieciaki - jedno w wieku siedmiu lat, a drugie dziesięcioletnie męczą mnie o gry na komputer;/ Byliśmy z mężem przeciwni takim grom, ale dzieciaki sobie znajdują coś w internecie, a to raczej jest trochę bez sensu;/ Zdecydowaliśmy, ze kupimy im trochę gier takich bardziej rozwojowych, może edukacyjne? Czy ktoś z Was mógłby polecić i podrzucić jakieś tytuły, które sprawdziłyby się dla dzieciaków? Gdzie kupujecie gry? Gdzie szukać gier?

Ostatnio edytowany przez Pimptykrta (2015-07-28 15:04:16)

2

Odp: Gdzie kupię edukacyjne gry dla dzieci?

Jest dużo stron, gdzie dzieci mogą grać, ale jeśli wolisz kupić to na pewno w każdej księgarni coś takiego znajdziesz...

3

Dokładnie na jaką platforme potrzebujesz takie gry bo to też jest istotna sprawa i pomoże nam ci doradzić gdzie dane gierki kupować. Takie gry kupisz wszędzie czy to w sklepach stacjonarnych czy to też przez internet wybór jest bardzo duży. Polecam dla takich dzieci może minecrafta albo serie LEGO super gry które uczą kreatywności i myślenia. Na pewno coś znajdziesz.

4

Zależy czego chcesz nauczyć dzieci. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o gry komputerowe, to najlepiej te językowe. Według mnie w inne nie ma co inwestować, bo większość tytułów znajdziesz w internecie. Fajne też mogą być gry przyrodnicze, albo przybliżające dzieciom zagadnienia astronomiczne. Zresztą... sama wiesz co najbardziej lubią Twoje dzieci i czym się interesują.

5

Papua napisał/a:

Zależy czego chcesz nauczyć dzieci. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o gry komputerowe, to najlepiej te językowe. Według mnie w inne nie ma co inwestować, bo większość tytułów znajdziesz w internecie. Fajne też mogą być gry przyrodnicze, albo przybliżające dzieciom zagadnienia astronomiczne. Zresztą... sama wiesz co najbardziej lubią Twoje dzieci i czym się interesują.

Dzieciaki na pewno chcę nauczyć logicznego i strategicznego myślenia, przede wszystkim rozbudzić w nich chęć samodzielnego myślenia i umiejętność zapamiętywania nowych rzeczy, bo jest bez wątpienia bardzo istotne:) Oczywiście wiem, czym interesują się moje dzieci, ale czasami warto podsunąć im przecież coś nowego:) Te gry lego bardzo mnie zaciekawiły:) Może ktoś jeszcze coś od siebie zaproponuje?

6

Moje dzieci też bardzo chciały gry na komputer i kupiłam..w języku angielskim wink a że im sie spodobały to mają dodatkową motywacje do nauki języka. Ale tak czy inaczej uważam że najlepiej jakby siedziały przy komputerze jak najmniej. No i widzę że najwiekszą frajdę sprawia im jak razem gdzieś idziemy czy razem cos robimy smile jednak dla dzieci to jest najważniejsze.  ostatnio czytałam taki fajny blog http://nianio.com.pl/ i powiem Wam że idealnie opisuje niektóre sytuacje dotyczące dzieci i relacji miedzy dorosłymi.

7

A co sądzicie o tym, aby dziecko dostało np. mikroskop? Moja bratanica uwielbia oglądać owady i jakoś nawet je preparuje i tak się zastanawiam, czy nie sprawić jej na urodziny takiego prezentu np. z http://www.e-mikroskopy.pl/

8

Rewelacyjny pomysł! Nie ma nic lepszego niż rozwijanie pasji dzieci.

9

Muszę coś takiego kupić smile

10

Tutaj http://bobibobi.pl masz gry edukacyjne dla dzieci online i to za darmo. Są one bardzo bezpieczne, a wybór jest ogromny. Są one przystosowane dla dzieci w różnym wieku. Strona jest naprawdę godna polecenia.

11

Świetne gry i programy dla dzieciaków i nie tylko poleca Akademia Umysłu, rozwijająca możliwości umysłu osób w każdym wieku: uczniów, młodzieży i pracujących zawodowo lub seniorów w czasie emerytury. Akademia Umysłów to seria programów do treningu:
pamięci, koncentracji i szybkiego czytania. Programy te skierowane są do tych, którzy chcą rozwinąć kluczowe umiejętności intelektualne potrzebne w szkole czy w pracy zawodowej, a także zdobywać wiedzę w szybki i trwały sposób.
Idealne do realizowania postanowień oraz wyzwań np. Naprawię swoją pamięć! Będę się rozwijał!, Nauczę się szybko czytać. Dodatkowym atutem jest, że nie trzeba płacić za drogie kursy. Już od 29 zł można mieć dobry program, który pozwala rozwijać koncentrację, trenować pamięć lub uczyć czytania ze zrozumieniem. Wystarczy, że poświęci się swojej koncentracji 15 minut dziennie, a dzięki temu: łatwiej będzie można skoncentrować się na zadaniu czy pracy, rozwinąć swoją pamięć i pobudzić wyobraźnię, pozbyć się problemów ze skupieniem a nauka stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza.

Wszystkie szczegóły znajdziesz na http://www.akademia-umyslu.pl/pamiec-ko … e-czytanie Z programów może korzystać cała rodzina oraz nieograniczona liczba użytkowników! Nie tylko jedna osoba więc frajda jest dla wszystkich.