1

Temat: pomoce naukowe

moja siostrzenica zaczęła naukę w liceum. Ma dość duże problemy z nauką. Może mi ktoś poleci jakieś pomoce naukowe? Największy problem jest z fizyką i chemią. Siostrzenica nawet zarejestrowała się na portalu ale to chyba niewiele pomogło. Może są jakieś inne strony internetowe gdzie w jasny sposób będą wyjaśnione zagadnienia z zakresu liceum

2

Odp: pomoce naukowe

Najlepiej poszukać dobrego korepetytora i motywować dziecko do nauki, bo jeśli nie ma chęci to nic się nie poprawi...

3

Odp: pomoce naukowe

Co do vademecum operonu - jeśli już się uczyłeś z czegoś bardziej szczegółowego i potrzebujesz pod rękę czegoś, żeby na szybko sprawdzić jakiś szczegół, to polecam. Jak chcesz się z tego uczyć jakichś tematów od zera i generalnie opierać na nim swoją wiedzę, to niekoniecznie.

4

Odp: pomoce naukowe

W każdym domu powinna być chociaż encyklopedia, a resztę materiałów można znaleźć w internecie, jak się chce

5

Odp: pomoce naukowe

Teoretycznie można także skorzystać z encyklopedii internetowej, która być może jest obszerniejsza od papierowej. Pomoce edukacyjne są drogie tak jak i same artykuły biurowe, książki itp i wielu rodziców zwyczajnie na nie nie stać lub wydaje im się, że ich nie stać, bo sprawdzają ceny tylko w księgarniach i sklepach stacjonarnych, a w sklepach internetowych te same artykuły są wiele tańsze. Ja np. kupuje artykuły biurowe w tym sklepie i dużo zaoszczędzam i dzięki temu mogę kupić dziecku dodatkowe pomoce naukowe lub wysłać na zajęcia dodatkowe.

6

Odp: pomoce naukowe

Można również korzystać z różnych portali, gdzie uczniowie wrzucają swoje notatki. Często są to różne fora, ale również portale  dla studentów.

7

Odp: pomoce naukowe

Sprezentuj jej też coś w czym będzie mogła te pomoce i notatki nosić smile Czasami fajny i modny plecak to największa motywacja to tego by pójść do szkoły, pokazać się, a przy okazji zdobyć trochę wiedzy. A większa wiedza to mniejsze problemy w szkole wink

8

Odp: pomoce naukowe

Ważne jest żeby dzieci nauczyły się szukać wiedzy w książkach, a nie tylko w internecie, gdzie są niesprawdzone informacje.

9

Odp: pomoce naukowe

Są świetne gry edukacyjne, uczące np. matematyki w kreatywny sposób. Warto kupić coś takiego dziecku np. na wakkacje.

10

Odp: pomoce naukowe

Ja kupuję książki edukacyjne do rozwiązywania zadań, rozwijania wyobraźni.....