1

Temat: Bóle mięśni po treningu

Jestem amatorką jeśli chodzi o fitness dopiero zaczynam trochę chyba z potrzeby schudnięcia na lato. Intensywny trening dał mi nieźle w kość i teraz cierpię. Macie jakieś swoje niezawodne sposoby na bóle mięśni? A może w jakiś sposób zapobiegacie im?

2

Odp: Bóle mięśni po treningu

Marta, ćwicząc fizycznie (bez względu na poziom zaawansowania) warto zaopatrzyć się to tak tylko brzmi, bo przecież wcale nie trzeba być sportowcem, żeby odnieść uraz wink Takie preparaty sprawdzają się bardzo dobrze.
A jeśli Twój ból spowodowany jest zakwasami, to musisz przede wszystkim solidnie nawadniać organizm przed, w trakcie i po treningu. No i przy regularnych ćwiczeniach zakwasy znikają smile

3

Odp: Bóle mięśni po treningu

na zakwasy spróbuj na przemian ciepły i zimny prysznic

4

Odp: Bóle mięśni po treningu

Jeśli jest to po prostu ból, który można wytrzymać, to zapewne zakwasy. Gdyby jednak ból był przewlekły i nieznośny to warto przejść się do lekarza

5

Odp: Bóle mięśni po treningu

Najważniejsze jest porządne rozciąganie po treningu. Poszukaj na YT filmików ze stretchingiem, to powinno Ci pomóc.

6

Odp: Bóle mięśni po treningu

Nie zaczynaj od intensywnego treningu, bo będą zakwasy i przerwa w treningu z powodu bólu.
Chyba że przezwyciężysz ten ból i będziesz ćwiczyć na drugi dzień. Pomimo bólu podczas ćwiczeń jest potem ulga. Polecam stopniowe ćwiczenia od lekkich, takich do rozgrzewki i stopniowego zwiększania czasu i intensywności ćwiczeń następnego dnia. Na początek krótko 10-15 min i stopniowo wydłużać
co kilka dni smile

7

Odp: Bóle mięśni po treningu

Na zakwasy też pomagają ćwiczenia, nie ma nic gorszego niż położyć się i czekać aż same przejdą...

8

Odp: Bóle mięśni po treningu

Dokładnie. Ja też lubię zminimalizować zakwasy kolejnymi ćwiczeniami.

9

Odp: Bóle mięśni po treningu

Wyspać się porządnie i nawodnić smile

10

Odp: Bóle mięśni po treningu

Jak ja już mam pecha i mnie złapią zakwasy to zazwyczaj wtedy idę wziąć ciepłą kąmpiel w gorącej wodzie i to mi naprawdę pomaga. smile Lubię w ten sposób minimalizować swoje zakwasy. Bo nie lubię jak mnie mięśnie bolą szczególnie po jakiejś siłowni czy po fitnessie.

11

Odp: Bóle mięśni po treningu

Na zakwasy jest kilka sposobów ja osobiście je kiedys stosowałam. Najpierw po treningu czy bieganiu zawsze ide się kąpać do zimnej wody wtedy pobudzamy mięśnie odświeżamy je tak jak by. Najlepszym rozwiązaniem na zakwasy to też dobre masaże bolących miejsc ale masuj od serca.

12

Odp: Bóle mięśni po treningu

Na zakwasy najważniejszy to jest czas. Po prostu trzeba sobie jasno powiedzieć. Jeśli nie będziecie dziewczyny cierpliwe to te zakwasy się będą wam dłużyć..Jeśli jednak będziecie cierpliwe to szybko wam się zakwasy wasze zakończą smile po prostu trzeba cały czas je masować i o nich nie myśleć.

13

Odp: Bóle mięśni po treningu

Mięśnie muszą się zregenerować i nie przyśpieszysz tego raczej wink cierp, a z każdym dniem będzie coraz lepiej smile

Ostatnio edytowany przez Herav77 (2015-06-07 18:24:16)

14

Odp: Bóle mięśni po treningu

Jak bolą to znaczy, że się bardzo dobry trening przeprowadziło taki na sto procent smile mnie już nie bolą bo ćwiczę 4 tydzień z Chodakowską ale na samym początku jak zaczynałam to mnie bardzo bolały mięśnie a ja byłam nierozgrzana i taka zawsze obolała.

15

Odp: Bóle mięśni po treningu

Przed treningiem trzeba wykonać jakąś rozgrzewkę - wtedy zmniejszasz ryzyko, że coś sobie uszkodzisz.
Może się też zdarzyć, że mięśnie i w ogóle wszystko boli, bo praktycznie wstając z kanapy po kilku latach od razu bierzesz się za ostre treningi. To nie jest dobre i trzeba się do tego przygotować. Można przeprowadzić sobie terapię dynamiczną. Czytałam w internecie, że niektórzy wykorzystują takie urządzenie Flabelos. Ponoć można to kupić w mediwelu, ale nie jestem pewna, bo nie sprawdzałam.
Na filmiku widać o co w tym chodzi.
W każdym razie, jeśli nie chcesz wydawać kasy na takie sprzęty, poszukaj w necie jakichś ćwiczeń należących do terapii dynamicznej - też pomagają.

16

Odp: Bóle mięśni po treningu

To prawda rozgrzewka w sporcie jest bardzo ważna. Odgrywa ona istotną rolę i bez niej nie ma co liczyć na to, że jakiś trening się dobrze odbędzie bo tak się nie stanie i raczej tak na pewno nie będzie..Jeśli ból trwa dłużej jak 4 dni to trzeba iść do lekarza.

17

Odp: Bóle mięśni po treningu

Pamiętam jak po lekcji W.F. dostałyśmy dużo ćwiczeń i na następnej lekcji wszystko bolało,
to psorka kazała nam robić powtórkę. Z jękiem, ale robiłyśmy. I wiecie,co? Pomagało smile

18

Odp: Bóle mięśni po treningu

Zakwasy są normalne, jeżeli wcześniej mieliśmy przerwę albo ćwiczymy jakieś nowe partie mięśni.

19

Odp: Bóle mięśni po treningu

To racja. Myślę, że ważne, by ćwiczenia zacząć od rozgrzewki, a zakończyć rozciąganiem.

20

Odp: Bóle mięśni po treningu

Witaj. Przede wszystkim przy każdym treningu pamiętaj o rozgrzewce na początku oraz o rozciąganiu po treningu. Nie usunie to oczywiście bóli następnego dnia, ale je zmniejszy. Ponadto na zakwasy najlepszy jest następny trening. Mięśnie znów zaczynają pracować.

21

Odp: Bóle mięśni po treningu

Czy ja wiem dla mnie rozgrzewka jest po to żeby mięśnie dostały zawału smile z nią czy bez niej ból mam taki sam. Wiadomo im większy wycisk sobie dajemy tym ból jest większy. Ja osobiście nie mam sprawdzonego sposobu na ból mięśni istnieją żele...maści ale to tak naprawdę dają chyba mała ulgę smile chociaż jak ktoś dopiero zaczyna można spróbować. Mi pomaga zimna-ciepła woda po treningu smile

22

Odp: Bóle mięśni po treningu

o to pytanie nie ma takiego sposobu aby w ogóle wyłączyć ból mięśni po treningu ale to chyba dobry objaw oznaka tego że się trenował porządnie i są jakieś efekty. ale oczywiscie dobra i zdrowia dieta przede wszystkim przy takich działaniach są wskazane

23

Odp: Bóle mięśni po treningu

[quote=pelargonia]To racja. Myślę, że ważne, by ćwiczenia zacząć od rozgrzewki, a zakończyć rozciąganiem.[/quote]

To podstawa, szczególnie gdy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z treningami.

24

Odp: Bóle mięśni po treningu

Zawsze po treningu się rozciągam - to bardzo niweluje późniejszy ból, albo idę na saunę. Czasami pomaga tez fajny masaż w domu albo okłady z lodu. I wiadomo - powtórzę za przedmówcami - na zakwasy najlepszy jest ruch smile.

25

Odp: Bóle mięśni po treningu

Też robię tą tzw rozgrzewkę potreningową ona daje bardzo dużo bo przede wszystkim wtedy tak mięśnie nie bolą i wtedy przede wszystkim nie musimy się przejmować tym, że akurat będą na następny dzień zakwasy. Również zawsze można po treningu wziąć sobie jakąś to kompiel tongue