26

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Jak dziecko lubi np. pływać czy grać na instrumencie to dlaczego nie? Jedne płatne zajęcia to nie taki duży wydatek, a może dać fajne efekty w przyszłości

27

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Ja poszukuję jakiś zajęć dla 7 latka. Myślę o angielskim i sztukach walki. Może ktos coś poleci?

Ostatnio edytowany przez parkiety (2015-04-09 13:07:15)

28

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Jeśli dziecko chce takich dodatkowych zajęć to OK, ale jeśli jest to pomysł Rodziców to .... I tak teraz dzieci mają tak mało wolnego czasu. Moim zdaniem warto ten czas spędzić razem w Rodzinie.

29

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Wszystko zależy od dziecka. Ja chłopca bym zapisała na judo . Wiadomo gdyby mu się nie podobało, to bym go wypisała, ale myślę że takie zajęcia są dla takich dzieci bardzo ciekawe i bardzo dobrze wpływają na rozwój ruchowy jak i charakter.

30

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Najważniejsze to kierować się zainteresowaniami dziecka, jeśli na przykład nie lubi muzyki raczej nie uda mu się skończyć szkoły muzycznej.

31

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Jeżeli tylko dziecko przejawia jakiś talent, albo interesuje się tym, a rodzic to Wauwatosa to jak najbardziej powinno się rozwijać je i pozwolić - o ile ma się takie możliwości - na dalszą naukę i rozwój. Absolutnie nie popieram zapisywania gdzieś na coś na siłę.

32

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Jeżeli to dziecko tego chce, a rodzice mogą sobie pozwolić na rozwijanie jego pasji to jestem na tak, jeśli to wymysł rodziców, albo dziecko zmienia zdanie co chwilę i raz chce do orkiestry a raz do baletu to absolutnie jestem na nie i nie widzę przyszłośći takiego postępowania.

33

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Wiadomo, wszystko jest do ludzi ale jak patrzę na te biedne małe dzieciaczki latające na wszystkie możliwe zajęcia na jakie tylko można się zapisać bo im mamusia i tatuś kazali to mnie krew zalewa. Nawet taki mały człowieczek ma coś do powiedzenia gdzie chce chodzić.

34

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Myślę, że dobrze wysłać dziecko na zajęcia dodatkowe, ale nie należy przesadzać z ich ilością. Z kwestiami takimi jak prosta matematyka,  czy z prostymi ćwiczeniami z angielskiego sobie radzę, ale nie wiem, jak będzie później, więc nie wykluczam korepetycji.

Ostatnio edytowany przez filadelfia (2015-06-23 09:14:09)

35

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Jeśli syn lubi modelarstwo i ma do tego cierpliwość,
to ma co robić na dodatkowych zajęciach w szkole i w domu smile
No i ma mniej czasu na siedzenie przy komputerze,to też plus.
Dobre też są różne zajęcia sportowe, pływanie, siatkówka itp.

36

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Witam, ja moje dziecko zapisałam na język angielski oraz na gimnastykę, każe po 2 razy w tygodniu, zastanawiam się także nad lekcjami tańca, ale to jeszcze zobaczę.

37

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Dzieci często niechętnie chodzą na dodatkowe zajęcia, jeśli nie interesuje ich tematyka.
Dlatego warto inwestować w coś, czym dziecko się interesuje.
Program szkolny jest bardzo przeładowany- to też zdanie nauczycieli.
Trzeba dobrze zastanowić się co i czy jeszcze dodać dodatkowo dziecku.

38

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Moim zdaniem najlepiej wysyłać dzieci na różne zajęcia. Potem niech sobie wybiorą to, co im się najbardziej podoba.

39

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Najgorsze z tego wszystkiego, że dzieci jeśli będą miały za duży wybór nie będą mogły się zdecydować na coś jednego. Taka to trochę jest zła sytuacja. Posłać dziecko tak przynajmniej na pół roku chociażby na grę na fortepianie i jak po tym czasie dziecko się znudzi to już będziemy wiedzieli aby je zapisać na coś innego.

40

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

A ja nie lubiłam chodzić na zajęcie dodatkowe. Pamiętam, że mi się nic nie podobało. Lubiłam zostawać w domu i bardzo lubiłam się tylko sama bawić bez nikogo. Chociaż z czasem mi to przeszło i jakoś się przemogłam i w końcu się bawiłam z moim starszym rodzeństwem.

41

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Z zajęciami pozaszkolnymi jest ten problem, że albo brakuje miejsc, albo nie ma wykwalifikowanej kadry albo czasu, żeby się dzieckiem zajmować. Sam próbuję wpychać mojego Kacpra na różnego typu zajęcia z języka obcego, karate, siatkówkę czy szkolne kółka zainteresowań kosmosem, żeby tylko mógł się chłopak nałykać wiedzy z różnych dziedzin, ale widzę, że efekty są lepsze i gorsze. Stwierdziliśmy z żoną, że postaramy się sami coś mu zapewnić w domu, żeby mieć nam nim pieczę, więc skorzystaliśmy z pakietu informacji.

42

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

U nas jest raz w tygodniu język kaszubski dla starszego  i 2 razy w tygodniu taniec dla obojga dzieci. Myślę ze to wystarczy, mają dużo nauki w szkole a dziecko musi mieć jeszcze czas na zabawę. Chociaż moje odrobią lekcje i zamiast zabawek wyciągają farby, plastelinę i nożyczki tongue No ale lubią kreatywne zabawy więc nie mam nic przeciwko.

43

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

u mojego szachy i piłka, a w domu jak u poprzedniczki prace plastyczne wiodą prym smile Również się cieszę, że młody lubi takie rzeczy, ale czasami już pomysłów brakuje. Nelka, skąd czerpiesz inspiracje?

44

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Mój ma zajecia sportowe bo ćwiczy karate, kickboxing i taniec, a prace plastyczne i techniczne w wolnych chwilach, ale bardzo lubi jak się mu przy tym towarzystwa dotrzymuje. Zawsze jak w sklepie jesteśmy do dokupujemy jakieś farby albo kredki czy co nam tam wpadnie w oko. Teraz szukałam plasteliny z podkładką w zestawie ale nie moge znalezc.

Ostatnio edytowany przez Cleopatra (2015-09-30 14:25:06)

45

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

kaweczka jeżeli chodzi o plastelina to przeważnie oglądamy filmiki jak te na blogu.
Jeżeli chodzi o inne prace to wymyślamy na bieżąco albo szukamy w internecie pomysłów na coś z niczego.
Tutaj np. nasz konkursowy eko motylek z rolek po papierze toaletowym, nakrętek i butelki .

46

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Moją córkę muszę zapisać na zajęcia plastyczne, na szczęście są miejsca. Ze mną młoda się po prostu nudzi, a skoro zajęcia pozwolą się jej rozwijać to z chęcią będę ją na nie zaprowadzała.

47

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Ja ostatnio pod namową koleżanki zabrałam dzieciaka na takie zajęcia laboratoryjne i jestem w ogromnym szoku jak inaczej poprowadzine zajecia naukowe potrafią zainterefować a nawet zafascynować dziecko. Szkoda, że w szkole nie potrafia trochę wyjść na przeciw i zrobić coś innego, fajnego co zainteresuje dziecko:)

48

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

W szkole mojego dziecka prowadzone są bezpłatne zajęcia dodatkowe, bo wychowawczyni mojej córki załatwiła dofinansowanie do tych zajęć. Dzieciaki mają dzięki temu zajęcia plastyczne, sportowe i teatralne. Chcą także wprowadzić zajęcia informatyczne, ale z tego co się orientuje, to w przyszłym roku. Klasa mojej córki chce w podziękowaniu za to kupic swojej nauczycielce  mapę. Nauczycielka uczy geografii i wydaje mi się, że będzie to fajny pomysł.

49

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Tutaj jest świetna wyszukiwarka zajęć dla dzieci . Jest genialna, bo można wybrać województwo czy miasto i znaleźć różne wydarzenia edukacyjne dla dzieci - płatne i darmowe. Można tam znaleźć konkretnie to, co nas interesuje. Oczywiście jest tam wiele różnych imprez, w których można brać udział razem z maluchem. Dla mnie jest super. Korzystam z tego portalu już od jakiegoś czasu.

50

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Polecam jako zajęcia dodatkowe jakieś sportowe, bo wiadomo że w szkole wf-u nie jest za wiele i nie są to urozmaicone zajęcia...