1

Temat: Pomysł na prezent ślubny ;)

Witam wszystkich! smile

Piszę tutaj, bo mam nadzieję, że coś mi podpowiecie/doradzicie wink Wkrótce wybieramy się wraz z moim mężem na wesele do jego siostry i mamy problem jaki prezent ślubny byłby odpowiedni... Szczerze mówiąc zastanawiałam się nad kupnem porcelanowej zastawy na 12 osób albo jakiś sztućców z ciekawym, a zarazem oryginalnym motywem. Para młoda niedawno kupiła mieszkanie i jest na etapie jego urządzania... Myślicie, że będzie to trafiony prezent? Co wybrać - sztućce/porcelanę? Znacie może jakiś sklep internetowy, gdzie kupię tego typu rzeczy w przystępnej cenie? smile Niestety nie mam czasu na bieganie po sklepach, dlatego zależy mi na czymś sprawdzonym smile

2

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

Witaj, skoro wybieracie się na wesele do tak bliskiej rodziny to może warto spytać siostrę męża co chciałaby dostać na prezent. Jeśli nie chcecie pytać to ja stawiałabym jednak na porcelanę. Wydaje mi się, że zestaw sztućców to trochę zbyt skromny prezent, zważywszy na pokrewieństwo. Najlepiej będzie jak poszukasz tego w sieci. Może upolujesz coś naprawdę ładnego.

3

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

to powiem że Twoja szwagierka jeszcze staromodna jest. smile Coraz częściej na zaproszeniach jest napisane co państwo młodzi chcą. W moim odczuciu najlepszy prezent to pieniądze ponieważ nie trzeba trafić w gusta. A państwo młodzi będą mogli sobie sami kupić to co potrzebują.

4

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

A ja jestem przeciwnikiem dawania kasy... To takie pójście na łatwiznę, a jak przychodzi do pierwszego wspólnego obiadku, to dopiero w panikę można wpaść, ile kosztuje taka zastawa i sztućce...((( Polecam ci przejrzeć ofertę tego sklepu, mają naprawdę cudne zestawy, idealne na prezenty właśnie takie:-) I to bardzo dobry pomysł, dla młodych praktyczny i oszczędny:-)

5

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

Może i pójście na łatwiznę, jednakże czasem lepiej dać coś, co na pewno się przyda. A takie są pieniądze.

6

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

Moim zdaniem lepiej wybrać porcelanębo sztućce łatwo zdekompletować a co im po niekompletnym zestawie gdy i tak trzeba będzie mieszać? Ale warto podpytać się między innymi męża co o tym myśli, żeby potem nie było jakiejś spiny wokół prezentu. Ale moim zdaniem powinien się zgodzić, ale bierzcie porcelanę z dobrego sklepu internetowego, żeby nie potłukł się w transporcie

7

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

Powiem Wam szczerze, że zrobiłam już wstępne rozeznanie po rodzinie, podpytałam trochę parę młodą i padło na porcelanę wink Jednak nie ma to jak porządna, porcelanowa zastawa najwyższej jakości wink Może i pieniądze to uniwersalny prezent, ale my jednak chcielibyśmy, aby państwo młodzi otrzymali od nas porządny, a zarazem praktyczny prezent. Pani młoda, z tego co zdążyłam się dowiedzieć, od zawsze marzyła o takiej zastawie, więc chyba prezent będzie strzałem w dziesiątkę wink Teraz tylko pozostało jeszcze wybrać odpowiedni sklep - dzięki za wskazówki - witeks faktycznie ma bogatą ofertę, więc chyba skusimy się na którąś z zastaw z ich strony wink

8

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

A moim zdaniem najlepiej wypytać Parę Modą co chcieliby dostać. To osczędzi im problemu z trezba podobnymi kompletami porcelany smile

9

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

Moim zdaniem to też najlepszy pomysł, chyba że ktoś koniecznie chce zrobić niespodziankę. Wtedy można skorzystać ze strony tanieporownanie.pl w poszukiwaniu inspiracji

10

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

Ja w sumie zawsze daję pieniądze. A jeśli chodzi o normalne prezenty - uważam, ze przyszli państwo młodzi powinni robić listy tego co chcieliby dostać.

11

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

jestem tego samego zdania. Jednakże z drugiej strony zawsze obawiam się, czy np. odkurzacz, który kupię spełni oczekiwania.

12

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

Ja bym chciała fajny zestaw do gotowania.

13

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

Chyba najlepiej dać kasę. Dla obu stron jest to najwygodniejsza opcja.

14

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

Ja dostałam od swoich rodziców wyjątkowy prezent ślubny, a konkretnie zafundowali mi taki ogród zimowy. Całość pięknie wygląda i wszystko zbudowano w czasie mojej podroży poślubnej. Powiem Wam, że  byłam zachwycona takim podarunkiem, tym bardziej że zawsze o takim marzyłam:)

15

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

Zamiast kwiatów można młodym zafundować ciekawy plakat, który np. będzie im przypominał o nas i uroczystości? Albo jakiś motywacyjny, śmieszny czy na zamówienie? W sieci jest ich mnóstwo do wyboru.

16

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

Dobry jest jakiś fajny wyjazd:)

17

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

Masz rację, wyjazd do SPA czy w góry może okazać się naprawdę dobrym prezentem big_smile Ja idę za jakiś czas do brata na ślub i zastanawiam się nad nietuzinkowym prezentem. Do głowy wpadł mi lot balonem - myślicie, że taki prezent będzie niezapomniany? Nie chcę kupować im nic oklepanego bo wiem co nasza rodzina kupi i nie chcę by miał sam sprzęt AGD i ręczniki. Zależy mi na tym by prezent sprawił i mnóstwo radości smile

18

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

W prezencie ślubnym zawsze daję kwiaty, pieniądze i jakiś drobiazg. Nie kupuje mikserów, talerzy itp, bo nigdy nie można mieć pewności, że trafimy w gust państwa młodych i wolę dać pieniądze. Niedawno swoim bardzo dobrym znajomym dałam w prezencie drewnianą skrzynkę, w której znajdowały się przedmioty, które kojarzyły mi się z ich związkiem. Włożyłam do niej zdjęcia, książkę z historią ich znajomości. Skrzynkę wykonałam samodzielnie ze sklejki i własnoręcznie ją ozdobiłam.

19

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

Jeśli np. wiecie że kogoś nie będzie stać na porządna podróż poślubną, to możecie np. z kilkoma innymi goścmi złożyć się na jakieś super wyjazd np. do 4 gwiazdkowiego hotelu  , tylko musicie znać terminy kiedy młodzi mogą jechać smile

20

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

To zależy co lubią, czym się interesują. Zazwyczaj się daje kwiaty i kasę. Ale ja myślę też o czymś innym. Moi znajomi biorą ślub za pół roku. Oboje kochają podróże i myślę nad takim globusem   Wiem że na pewno się im spodoba a będzie to też coś innego niż pralka czy zmywarka. Zerknij na tą stronę bo jest wiele kategorii. Praktyczne i zabawne. Można dla każdego coś znaleźć.

21

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

Globus? Dość dziwny pomysł... Lepiej dać gotówkę, by mieli za co podróżować.

22

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

Fajnie by było się skonsultować z parą młodą. My dostaliśmy od rodziców samochód

23

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

Wdzięcznym prezentem będzie na pewno pościel satynowa bawełniana 180 x 200. Widziałam taką w sklepie internetowym Wybór, że aż trudno się zdecydować. Muszę jednak wkrótce wybrać bo już niedługo idę na wesele.

24

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

A może taki zestaw  do kawy ? Wydaje mi się, że idealny na prezent. Jak Ci nie odpowiada to znajdziesz tam też wiele innych serwisów na 12 osób albo np. sztućce Gerlach.

25

Odp: Pomysł na prezent ślubny ;)

Prezent ślubny to najlepiej bon na zakupy, a młodzi kupią to czego potrzebują:)