1

Temat: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

Ostatnio przeglądam oferty kredytów hipotecznych i przeraża mnie to, że biorąc np. 200 tys. musimy oddać bankowi ponad 300! (61% więcej niż się pożyczyło) A to jeszcze nic w porównaniu z tym, co było jakiś rok temu - widziałam wtedy nawet taką ofertę, gdzie pożyczając 200 należało w ciągu 30 lat oddać ponad 400... Czyli  ponad 100 % więcej od kwoty bazowej... Macie może sprawdzone jakieś tańsze opcje?

2

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

Takie są koszty tego, że bank pomaga  kupić mieszkanie już teraz, a nie za 20 lat, jak nazbieramy sami:) Myślę, że w innych bankach będzie podobnie,  różnice są tylko w opłatach prowizyjnych i dodatkowych - typu ubezpieczenie od utraty pracy.

3

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

Z tego wyliczenia widać jak lichwiarskie jest to oprocentowanie, skoro dostając jedno mieszkanie za kredyt, trzeba zarobić na dwa żeby być jego wełaścicielem...

4

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

Nie wszystkie kredyty mieszkaniowe są tak wysoko oprocentowane. Korzystając np. z porównywarek i doradców finansowych można wybrać najkorzystniejszy i tani kredyt mieszkaniowy. Wiadomo, że nikt nie udzieli takiego kredytu za darmo i trzeba zwrócić sporo więcej, ale ja uważam, że i tak warto.

5

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

Wiadomo, że warto, bo ile można mieszkać z rodzicami? hmm

6

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

Ja korzystałam z porównania kredytów dla firm, ale z tego, co widziałam mają tam też sporo informacji o innego rodzaju pożyczkach, więc warto zerknąć.

7

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

Nie ma tańszej opcji. No chyba,że uda Ci się nazbierać dużą kwotę własną oraz weźmiesz kredyt na krótszy okres. Wtedy jest o wiele taniej. Poza tym obecnie kredyty hipoteczne nie są tak jak zauważyłaś tak wysoko oprocentowane jak jeszcze kilka lat temu. Dodam,że wysokość raty również może się zwiększyć bo jak stopy procentowe wzrosną to zwiększy się również Twoja rata. Powinnaś o tym pamiętać. Zerknij sobie na stronie jest bardzo dobry artykuł o tym na co trzeba zwracać uwagę wybierając kredyt mieszkaniowy.

8

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

[quote=milagro]Wiadomo, że warto, bo ile można mieszkać z rodzicami? hmm[/quote]

No cóż, nie da się polemizować z takim argumentem. Zresztą zawsze byłam zdania, że lepiej jest zaciągnąć kredyt mieszkaniowy niż płacić za wynajem. Tu widziałam ciekawy artykuł o tym jak wybierać kredyt na mieszkanie, warto na niego zerknąć.

9

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

Na pewno nie we frankach, tylko w walucie, w której się zarabia, czyli złotówkach...

10

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

Chciałabym kupić sobie nowy samochód, bo mój obecny samochód od 2 lat ciągle się psuje i na jego naprawy wydałam już więcej niż jest wart, a jeśli go nie wymienię, to wydam jeszcze więcej. Myślałam o wzięciu kredytu na kupno samochodu i szukając ofert kredytowych znalazłam tą  . Jak myślicie lepiej wziąć taki kredyt, który przeznaczony jest na konkretny cel, czy może wziąć pożyczkę?

11

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

Pytanie źle sformułowane - po coś takiego się idzie do doradcy kredytowego i tam ci wyliczają kto na bazie aktualnych ofert jest tym najlepszym.  Natomiast przy samochodówkach to różnie. Tak czy siak - internet macie po to, żeby skorzystać z kalkulatora i porównań kto wam ile da i na jakich warunkach. Przecież to proste.

12

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

Jeżeli chcesz wziąć kredyt dośćc szybko to dużo dobrego słyszałam o tym kredycie.
Można go dostać w 15 minut więc bardzo szybko, a wystarczy tylko wniosek online więc całkiem wygodnie smile
Co o nim myślicie?

13

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

Sami poszukujemy kredytu na mieszkanie. W oko wpadło nam to na Saskiej Kępie. Jesteśmy umówieni z doradcą kredytową, mamy nadzieję, że ten przedstawi nam jakąś dobrą ofertę.

14

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

najlepiej iść do kilku bankowi poprosić o zrobienie symulacji.

15

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

Ja bym przede wszystkim poszła do banku, w którym mam założone konto.

16

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

Skąd wziąć kasę do 1-go? To są problemy i dylematy wielu osób, które są po prostu biedne, skromne i same - nieważne - czy pracują, są utrzymywane, bezrobotne czy bezdomne. Sprawy ludzi, które są dużo ważniejsze niż wyciąganie z konta debetu aby skorzystać z nadchodzących promocji. Sprawy, o których ludzie zapominają, że mogą spotkać każdego. Dzisiaj myślisz - ile ciuchów kupisz, a za rok o tej porze możesz myśleć - za co kupisz jedzenie czy bilety komunikacji miejskiej. Generalnie gwarancji co do trwającej w życiu fali wznoszącej nie ma i trzeba umieć to zaakceptować zamiast uciekać w prozaiczne sprawy, które i tak nie zmienią biegu wydarzeń ani nie stłumią poczucia strachu. Gdy oceniamy ludzi po okładce strzelamy w kolano sobie bo jedyna ocena jaką wystawiamy to ocena nas samych i nikogo innego. Czy chcąc coś  dobrego uczynić dla innych trzeba oczekiwać czegoś w zamian? Naprawdę tak się nie zdobywa szacunku i zaufania. Potrzeba okazywania empatii i uruchomienia sumienia wynika z głębi serducha, a nie z pazerności umysłu. Ale potrzeba życia jest też potrzebą każdego z nas i każdy z nas żyje tak jak chce i robi co chce. Niektóre praktyki po prostu mnie wpędzają w osłupienie i zadumę..

17

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

Kredyty są mało opłacalne i długoterminowe. Sama postawiłam na pożyczkę  bo mają najbardziej korzystne warunki spłaty i niskie oprocentowanie ze wszystkich pożyczek internetowych smile Tutaj można od razu obliczyć wysokość raty

18

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

Ja mam kredyt w WBK, korzystne warunki i spłacam go bez większych problemów

19

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

Bank niby ma taki tani kredyt, ale to pewnie w praktyce wychodzi inaczej niż to pokazywane na stronie RRSO 9,5% W praktyce pewnie wyjdzie 11-15%, ale nie wiem dokładnie, bo nie brałam i na razie szukam. Ma któraś z Was kredyt w banku może i mogłaby mi coś powiedzieć.

Łatwo tam dostać kredyt?

20

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

Teraz coraz trudniej, np. hipoteczny wymaga wkładu własnego...

21

Odp: Kredyt - w jakim banku najkorzystniej?

Ostatnio słyszę reklamę o jakimś kredycie na lżejszy start, może warto to sprawdzić...?