1

Temat: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Ja znam jeden:

Składniki

    * ok.1 kg wiśni wydrylowne (mogą być truskawki,jagody,owoce sezonowe)
    * 1 szkl.mąki pszennej
    * 1 szkl. mąki ziemniaczanej
    * 1 szkl. cukru

    * 4 jajka
    * 1 łyżka proszku do pieczenia
    * 1 kostka margaryny lub masła (jakiegoś tłuszczu)

Opis przygotowania
Tłuszcz rozpuszczamy w garnku.Odstawiamy do lekkiego przestudzenia. Do miski wbijamy jaja (całe!!!) i cukier i miksujemy.Potem dodajemy mąkę pszenna i ziemniaczaną i proszek do pieczenia, i miksujemy.Na koniec dodajemy tłuszcz i miksujemy. Całość wylewamy na blachę (wysmarowaną tłuszczem lub wyłożoną papierem do pieczenia). Następnie sypiemy wiśnie i pieczemy w 180 stopniach ok. godziny. Po 45 min. sprawdzamy patyczkiem! przed podaniem posypujemy cukrem pudrem!

2

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Witam
Gotowanie to moje hobby. Ciasta nie sa moja silna strona ale cos tam umiem smile Jesli chodzi o proste i szybkie ciasto to moze :


3BIT:
8 paczek herbatników
1 puszka masy krowkowej
2 budynie śmietankowe
2 szklanki mleka
1 kostka masła
0,5l śmietany 30%
2 śnieżki
2 fixy do śnieżki
Czekolada gorzka

Zagotować budyń z mlekiem na sam koniec dodać masło i zmiksowac.Ubić śmietanę dodać Snieżki i dalej ubijać dodać fix – ubijać jeszcze przez chwilę.Mase krowkowa podgrzac w puszce wkladajac ja do goracej wody - jesli nie mamy gotowej masy mozemy uzyc skondensowanego słodzonego mleka - gotowac je w puszce ok 3 godz.

Układać na blaszce:
- herbatniki
- karmel
- herbatniki
- budyń
- herbatniki
- śmietana
- czekolada

Na wierzch zetrzec czekolade.

3

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

I kolejne bez pieczenia :

Składniki
1 op.ciasteczek typu markizy
pol kostki masła
400 ml smietany 30% lub 6%
śmietana typu "Śnieżka"
2 szt ŚmietanFix
2 galaretki
kilka truskawek lub innych owocow

Markizy potraktowac blenderem i polaczyc z miekkim maslem.Dokladnie wymieszac az powstanie jednolita masa ktora wykladamy do formy. Schlodzona smietanke ubijamy, pod koniec dodajemy Sniezke i Fixy ( mozna dodac tez troche zelatyny rozpuszczonej w wodzie )- wylewamy na markizowy spod i wkladamy do lodowki.Gdy wszystko stezeje ukladamy na smietane polowki truskawek i zalewamy chlodna galaretka przygotowana wg wskazówek na opakowaniu. Po tym jak galaretka stezeje mozna zajadac smile

Ekspresowe ciasteczka:

Składniki
50 g miekkiego masla ( najlepiej oselkowego )
1 i 1/4 szklanki maki
6 lyzek cukru
cukier waniliowy
jedno bialko
lyzeczka proszku do pieczenia
3 lyzki wody
ok 10 dag czekolady

Cukier zmiksowac z maslem i bialkiem, make przesiac z proszkiem do pieczenia i powoli dodajac do masy z cukru i masla dodajac na przemian czesc maki i czesc wody. Gdy masa jest juz gotowa dorzucamy kawaleczki czekolady mlecznej lub gorzkiej ( mozna dodac tez np orzechy ). Na blaszke wylozona papierem wykladamy male "kopczyki" pamietajac o zachowaniu odpowiedniej odleglosci od siebie bo ciasteczka podczas pieczenia sie lekko "rozleja". Pieczemy 10-12 minut w temp 180 stopni. Z podanych proporcji wychodzi ok 24 szt ciasteczek.



Ogolnie w sprawach kulinarnych sluze pomoca smile W swoich zasobach mam wiele sprawdzonych przepisow smile

4

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Ja jeszcze prostsze i jeszcze szybsze Ciasto big_smile - Bananowiec

Masa bananowa:
2 galaretki cytrynowe
4 banany
1 żółtko
15 dag masła
cukier waniliowy
Do dekoracji:
1 banan
1 galaretka pomarańczowa
Ponadto:
około 15 dag biszkoptów


Średniej wielkości tortownicę (o średnicy 23-25 cm) wyłożyć biszkoptami.

Galaretki cytrynowe rozpuścić w 2 szklankach gorącej wody i wystudzić. Banany obrać i zetrzeć na tarce o dużych oczkach. Żółtko utrzeć z masłem i cukrem waniliowym. Połączyć z tężejącymi galaretkami cytrynowymi i bananami. Masę bananową przełożyć do tortownicy.

Wstawić do lodówki na 1 godzinę. Następnie udekorować plasterkami banana.

Galaretkę pomarańczową rozpuścić w 1 szklance gorącej wody i wystudzić. Tężejącą galaretkę wylać na ciasto. Schłodzić w lodówce.

Smacznego.

5

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Ten bananowiec brzmi smacznie....na pewno wypróbuje..

6

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Dzieci go uwielbiają smile

7

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Szybkie ptasie mleczko

Puszka mleka skondensowanego nieslodzonego
opakowanie biszkoptow
dowolne owoce
4 galaretki

Biszkopty ukladamy w formie, dwie galaretki rozpuszczamy w polowie il wody z opakowania i studzimy, mleko wlewamy do garnka i miksujemy az zgestnieje ( zrobi sie fajna piana i bedzie jej dosc duzo ) o czym wciaz miksujac wlewamy schlodzona galaretke - wylewamy na biszkopty i wkladamy do lodowki by stezalo po czym na wierzchu ukladamy owoce i zalewamy je pozostalymi galaretkami.

8

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Też mam jeden: telefon do cukierni. Zawsze wychodzi wink

9

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Ale nie daje tyle satysfakcji co zrobienie ciasta samemu no i nic nie pobije smaku domowego ciasta. Ja zaraz ide robic murzynka smile

10

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Ja tam nie narzekam. Mam taką cukiernię, gdzie są ciasta robione przez kilka Pań i niczym nie ustępują domowym. To mój sposób,  bo sama nic nie umiem.

11

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

ja mam ostatnio patent na czekoladowe... jak dotrę do domu to wrzucę przepis - jest bardzo łatwy i zawsze się udaje :-)
PYCHA

12

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

O tego to ja już się nie mogę doczekac big_smile

13

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

noooooo dziś wieczorem będę piekła.... big_smile

14

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

[quote=pinkmause]Też mam jeden: telefon do cukierni. Zawsze wychodzi wink[/quote]

Wole sama coś wykombinować. Mam satysfakcję,że coś zrobiłam sama.

15

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Ja zrobilam murzynka - wlasnie stygnie bym mogla go polewa udekorowac smile

16

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Proste ciasto ze śliwkami:

- 4 jaja ubić ze 1,5 szklanki cukru
- dodać 2 szklanki mąki
- łyżeczkę kopiastą proszku
- 3/4 szklanki oleju
- jakiś zapach np. waniliowy

Na wierzch połóż ulubione owoce np. śliweczki  i wstaw do nagrzanego piekarnika, piec około 45 minut.

To ciasto zawsze wychodzi!

17

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Super pyszny szybki serniczek na zimno:

- 1/2 litra śmietanki do kawy 12 %
- 1/2 litra jogurtu naturalnego
- 5 łyżek cukru
- 4 łyżki żelatyny
- łyżeczka otartej skórki od pomarańczy
- kilka kropli esencji pomarańczowej
- opakowanie podłużnych biszkoptów
- 30 dag owoców (truskawki, maliny, jeżyny)
- galaretka pomarańczowa

przygotowanie:

Biszkopty rozłożyć na spód tortownicy, pół szklanki śmietany lekko podgrzać i rozpuścić w niej żelatynę. Resztę śmietany zmiksować z jogurtem i cukrem. Dodać śmietanę rozprowadzoną z żelatyną, skórkę z pomarańczy i esencję. Tężejącą masą zalać biszkopty i wstawić do lodówki. Na to położyć owoce, jeśli całkowicie masa stwardnieje zalać galaretką tężejącą, rozpuszczoną w 1,5 szklanki wody.

Uwierzcie: pychota, bo lekkie i puszyste.

18

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

moim najszybszym sposobem na ciasto jest pobliska cukiernia:P
serniczek z brzoskwiniami albo królewiec...mniam:D

19

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

obiecany przepis na zawsze udające się ciasto czekoladowe

Tabliczka i dwie kostki gorzkiej czeko
Dwie łyżki stołowe rumu lub kawy
8 łyżek masła
2/3 szklanki cukru
Trzy jajka
Szczypta soli
1/3 szklanki zmielonych migdałów
100 g mąki

To jest wersja oryginalna, ja dodaję jeszcze płaską łyżeczkę proszku do pieczenia – POLECAM tą wersję (wypróbowałam obie)

Rozpuść czeko dodając rum (lub kawę), potem ją wystudź mieszając od czasu do czasu
Zmiksuj masło i pół szklanki cukru, dodaj żółtka i miksuj dalej
Ubij białka, dodając pod koniec resztę cukru
Do żółtek i masła dodaj czeko i migdały, potem stopniowo dodawaj przesianą mąkę i pianę z białek – na przemiennie

Przełóż ciasto do wysmarowanej masłem formy
Piecz około 25 minut w piekarniku nagrzanym do 180st.

20

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

przestańcie, bo narobiłyście mi ochoty:P

21

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

banalny przepis na tiramisu smile

    * 180 g biszkoptów
    * 1 łyżeczka kawy
    * 2 łyżki likieru kawowego
    * 400 g mascarpone
    * 2 łyżki cukru
    * Laska wanilii
    * 2 łyżki kakao

Kawę zalać 2 łyżkami wody, dodać likier i skropić tym biszkopty. Serek wymieszać z cukrem, ziarenkami wanilii – układać na przemian - biszkopty i serek. po wierzchu posypać kakao

22

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

dla tych co na diecie wink

    * 10 białek
    * 250 g cukru
    * 250 g mąki
    * Bakalie, orzechy, mak... wedle upodobań

Ubić pianę, dodać cukier, następnie wsypać mąkę oraz posiekane bakalie i orzechy lub mak. Piec godzinę.

BANAŁ a do tego całkiem długo zachowuje świeżość big_smile

23

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

[quote=Antalis]Witam
Gotowanie to moje hobby. Ciasta nie sa moja silna strona ale cos tam umiem smile Jesli chodzi o proste i szybkie ciasto to moze :


3BIT:
8 paczek herbatników
1 puszka masy krowkowej
2 budynie śmietankowe
2 szklanki mleka
1 kostka masła
0,5l śmietany 30%
2 śnieżki
2 fixy do śnieżki
Czekolada gorzka

Zagotować budyń z mlekiem na sam koniec dodać masło i zmiksowac.Ubić śmietanę dodać Snieżki i dalej ubijać dodać fix – ubijać jeszcze przez chwilę.Mase krowkowa podgrzac w puszce wkladajac ja do goracej wody - jesli nie mamy gotowej masy mozemy uzyc skondensowanego słodzonego mleka - gotowac je w puszce ok 3 godz.

Układać na blaszce:
- herbatniki
- karmel
- herbatniki
- budyń
- herbatniki
- śmietana
- czekolada

Na wierzch zetrzec czekolade.[/quote]


pyszniutkie ... wiesz, ze dawno go nie robiłam i taka ochota mnie naszła ... ze nie popuszcze, na weekend go zrobię

24

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Jak ktoś lubi bez czekolady to jeszcze szybszy bananowiec według mojej teściowej:

biszkopty, banany, galaretka

Biszkopty układamy na dnie, na to pokrojone jak leci banany (można zużyć takie już bardzo dojrzałe, miękkie) i zalewamy galaretką smile

25

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Ostatnio jadłam sernik BEZ SERA !!!! Jadłyście,znacie przepis? Wiem,że jest tam śmietana i kokosy,zamiast sera...muszę zdobyć przepis!